Angielski dla dzieci online

Szkoły angielskiego dla dzieci coraz więcej działalności przenoszą do Internetu. Nie jest to tylko konieczność związana z pandemią koronawirusa. Chodzi też przede wszystkim o wygodę i oszczędność czasu dla rodziców i samego dziecka. W naszym tekście sprawdzamy jakie szkoły języka angielskiego online będą najlepsze dla Twojego dziecka.

Nauka języka angielskiego online dla dzieci

Nauka języka angielskiego od najmłodszych lat to doskonały plan na rozwój dziecka. Jak powszechnie wiadomo dziecko dużo szybciej przyswaja i zapamiętuje nowe słowa. Co więcej tylko dzieci w wieku kilku lat mają szansę na naukę języka bez mocno zauważalnego polskiego akcentu w mowie.

Przy obecnym zabieganiu spotęgowanym jeszcze przez pandemię koronawirsa nauka angielskiego online zyskuje na popularności z każdym miesiącem. W naszym serwisie opisaliśmy już szkoły językowe online dla dorosłych. W tym tekście sprawdzamy jak wyglą∂a sprawa nauki angielskiego online dla dziecka. Która szkoła językowa ma najlepszych lektorów oraz ceny zajęć.

Angielski dla dzieci online

Szkoły angielskiego dla dzieci online

W Polsce mamy już kilka szkół języka angielskiego dla dzieci, które oferują naprawdę wysoki poziom zajeć dla Twojego dziecka. Kilka szkół stworzyło nawet unikalne systemy do nauki angielskiego przez Internet. Dostosowały je one również do obsługi dzieci. Dlatego kursy online do nauki angielskiego przez dziecko to bardzo dobry wybór.

Poniżej przedstawiamy ranking najlepszych szkół nauki angielskiego dla dzieci.

Ranking szkół angielskiego dla dzieci

SzkołaWiekStrona
1. FluentbeOd 6 lat Przejdź
2. TutloOd 6 lat Przejdź
3. CamblyOd 4 latPrzejdź
3. NovakidOd 4 latPrzejdź

Nauka angielskiego dla dzieci w szkole Fluentbe

Fluentbe to jedna z ciekawszych szkół języka angielskiego w Polsce. Szkoła przygotowała własną platformę nauki dostosowaną do potrzeb polskiego rynku. Dzięki niej mamy możliwość nauki języka online z doświadczonymi lektorami z całego świata.

Fluentbe to także język angielski dla dzieci. Nauka odbywa się również przez Internet. W ofercie szkoły znajdziemy zajęcia dla dzieci od lat 7. Wszystkie kursy dziecięce odbywają się w oparciu o system Oxford University Press. Zajęcia dla dzieci w wieku 7-9 lat trwają 25 minut i zajmują się omówieniem kilku krajów w 8 blokach tematycznych. Lekcje dla dzieci w wieku 10-14 lat trwają już 40 minut a kurs podzielony jest na 18 bloków tematycznych. Fluentbe oferuje także kurs pod egzamin ósmoklasisty, zajęcia dla młodzieży w wieku 15-19 lat oraz kurs przed egzaminem maturalnym.

Język angielski dla dzieci w Tutlo

Język angielski online dla dzieci w Tutlo to mocno rozbudowana oferta zajęć. Szkoła oferuje kurs już dla dzieci w wieku 6 lat. Dziecko w zależności od wieku i stopnia zaawansowania ma także do wyboru następujące etapy nauki:

  • 6-7 lat – kurs Tutlo Bear przeznaczony dla dzieci, które jeszcze nie umieją pisać i czytać. 60 lekcji podzielonych w 12 bloków tematycznych, w których lektor zapoznaje dziecko z podstawami angielskiego
  • 7-8 lat – kurs Tutlo Bear and Friends – 40 lekcji w 8 blokach tematycznych wspierających nie tylko naukę angielskiego ale także naukę czytania i pisania.
  • 8-9 lat – Tutlo Junior – kurs dla dzieci z 2-3 klasy szkoły podstawowej. Lekcje dla dzieci, które już potrafią czytać i pisać i mogą podnosić swoje umiejętności z w zakresie języka obcego. Nauczyciele skupiają się tutaj na konwersacji i prostych ćwiczeniach.
  • Tutlo Junior + dla dzieci w wieku 9-10 lat – nauka gramatyki na poziomie podstawowym. Lektor pracuje z dziećmi, które już dobrze umieją czytać i pisać.
  • 11-12 lat – Tutlo Junior ++ czyli kurs dla dzieci w szkole podstawowej, którego program zakłada już pełną naukę gramatyki i mowy.

Podsumowując zajęcia w szkole Tutlo są opracowane dla dzieci na różnym poziomie wieku i rozwoju edukacyjnego. W tej szkole angielskiego znajdzie się miejsce dla dzieci na różnym poziomie zaawansowania.

Novakid angielski online dla dzieci

Głównym atutem szkoły Novakid są zajęcia dla dziecka już od wieku 4 lat. Jest to obecnie szkoła, która przyjmuje najmłodsze dzieci umożliwiając im naukę angielskiego z lektorem native speaker. Dzięki temu dziecko może kształtować umiejętności językowe już w bardzo młodym wieku.

Najważniejsze atuty lekcji angielskiego w Novakid to:

  • Nauka w formie zabawy dla dzieci już od 4 lat
  • Autorski program nauki dla dzieci
  • Zajęcia z native speaker
  • Lekcje indywidualne od 25 minut

Novakid oferuje zajęcia w kilku przedziałach wiekowych. Poziom „0” to zajęcia dla maluchów wieku 4-5 lat. Poziom 1 to lekcje 6-7 latków. Kolejny level to zajęcia dla dzieci w wieku 8-9 lat na poziomie „2”. Dzieci w wieku 10-11 lat mogą uczyć się na poziomie „3”. Dla dzieci w wieku 11-12 lat przewidziany jest poziom „4”.

Poziomy różnią się ilością i długością zajęć. Najmłodsi zaczynają od krótkich lekcji 2 razy w tygodniu. Starsze dzieci mają zajęcia nieco dłuższe odbywające się 3 razy w tygodniu.

Ponadto szkoła Novakid oferuje także zajęcia konwersacyjne. Nie ma tutaj przedziału wiekowego. Dzieci podzielone są na grupy w zależności od umiejętności mówienia. Kurs TIME2TALK to 40 lekcji, podczas których nauczyciele native speaker omawiają tematy związane z różnymi krajami i kulturami. Uczniowie mogą obcować z językiem i uczyć się mówić w grupie. A rodzić ma szansę śledzić postępy poprzez aplikację Novakid.

Angielski dla dzieci online opinie

Opinie na temat nauki angielskiego dla dzieci przez Internet są zróżnicowane. Jedni rodzice uważają, że jest to strata czasu bo dziecko nie ma szansy nauczyć się języka w tak młodym wieku tym bardziej przez Internet. Inni rodzice jednak widzą zalety nauki dzieci i młodzieży online.

Zajęcia z lektorem zapewniają dziecku obcowanie z językiem w domu. Oszczedzają czas umożliwiając dziecku mówienie po angielsku. Doświadczenie szkół w prowadzeniu kursu internetowego jest coraz większe. Specjalne platformy do tego przystosowane oraz aplikacje do śledzenia postępów to kolejny atut kursu językowego w domu.

Powszechnie wiadomo, że kontakt z językiem obcym od najmłodszych lat zdecydowanie ułatwie jego naukę. Dlatego warto postarać się o kurs i lektora, który zaznajomi dziecko nie tylko z gramatyką ale przede wszystkim słownictwem i odpowiednim akcentem. To z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Nauka angileskiego online dla dzieci – podsumowanie

Język angielski jest bardzo ważny dla dzieci w każdym wieku. Szkoły dostosowują program, tak aby uczyć już dzieci nawet od 4 lat. Dzięki temu dzieci chętniej mówią po angielsku przy pomocy lektora, najlepiej native speaker a rodzice mogą na bieżąco śledzić ich postępy.

W naszym rankingu powyżej przedstawiliśmy szkoły, które najlepiej uczą angielskiego dając dzieciom szansę na płynną znajomość języka na przyszłość. Lekcje w tych szkołach prowadzone są w miłej atmosferze a profesjonalne podejście do nauczania i doświadczenie sprawia, że program nauki daje wymierne efekty.

Jeśli szukasz lekcji dla dziecka od 4-5 lat najlepszym wyborem jest szkoła Novakid. Możesz tam zapisać dziecko już od 4 lat. Lekcje odbywają się online a postęp możesz śledzić przez aplikację dla rodziców.

Dla dzieci od 6-7 roku życia wybór szkół jest już o wiele większy. Takie szkoły jak Fluentbe i Tutlo oferują zajęcia interaktywne prowadzone przez doświadczonych lektorów z całego świata. Lekcje odbywają się online przy pomocy telefonu lub najlepiej komputera.

Szkoły języka angielskiego dla dzieci – pytania

Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o angielski dla dzieci online.

W jakim wieku mogę zapisać dziecko na angielski?

Najmłodsze dzieci, jakie mogą rozpocząć zajęcia online mają 4 lata. W takim wieku lektorzy mogą zacząć pracę w języku angielskim wspieranym przez język polski.

Czy lekcje online dla dzieci mogą odbywać się przez telefon?

Tak, użycie telefonu jest możliwe. Natomiast lepiej, kiedy dziecko ma dostęp do komputera lub laptopa. Lektor ma wtedy ułatwione zadanie a same lekcje indywidualne lepiej odbywać w spokojnej atmosferze we własnym domu.

Ile kosztuje lekcja angielskiego dla dziecka?

Cena zajęć zależy od szkoły oraz wybranego kursu. Cenu za lekcję rozpoczynają się od 20-25 złotych. Zazczyczaj zajęcia z lektorem native speaker są nieco droższe.