Berlitz Szkoła Języków Obcych – Opinie

Berlitz Szkoła Języków obcych to jedna najstarszych szkół językowych na świecie. Historia szkoły sięga XIX wieku. Wtedy Maximilian Berlitz wyemigrował z Niemiec do Stanów Zjednoczonych. Tam rozpoczął nauczanie języka niemieckiego wśród Amerykanów. Od tego czasu szkoła rozrosła się do wielkich rozmiarów i obecności w wielu krajach świata. W Polsce szkoła obecna jest w kilku miastach. Poniżej przedstawiamy recenzję i opinie o tej szkole językowej. 

Szkoła JęzykowaBerlitz
Ocena
Logo tfls
Adres siedzibyul. Marszałkowska 111, Warszawa
ul. Królewska 57, Kraków
Językiangielski, polski, niemiecki, francuski, hiszpański, włoski
Strona internetowaPrzejdź do strony

Szkoła językowa Berlitz Online

Berlitz idzie z duchem czasu. Dlatego też szkoła oferuje naukę języków obcych w systemie online. Sama szkoła swoją ofertę reklamuję poprzez cztery główne atuty. Są to:

 • Elastyczność – czyli możliwość wyboru terminu zajęć zgodnie z grafikiem uczniów.
 • Personalizacja – dostosowanie zajęć do klienta.
 • Lektorzy – doświadczona kadra nauczycielska, zarówno native speaker, jak i polskich lektorów.
 • Jakość – wysoka jakość gwarantowana przez wieloletnie doświadczenie.

Berlitz Obozy Językowe

Szkoła języków obcych Berlitz to prawdziwy ekspert w zakresie organizacji obozów językowych. Oferuje obozy językowe dla dzieci w wieku od 8 do 16 lat.

Atutem obozów tej szkoły jest połączenie nauki języka angielskiego z aktywnością sportową. Szkoła dobiera lokalizacje obozów tak aby dzieci mogły nie tylko uczyć się języka, ale także poćwiczyć wybrane sporty. Poniżej przedstawiamy tabelę obrazującą obozy językowe w 2020.

Obozy językowe 2020

Lokalizacja obozuTerminWiekCena
Dąbki koło Darłowa28.06 – 09.077 – 15 lat2450 zł
Gołuń (Kaszuby)06.07 – 17.07
17.07 – 28.07
8 – 16 lat2300 zł
Żabinka (Mazury)18.07 – 29.077 – 15 lat2450 zł
Treffen (Austria)26.07 – 07.0811 – 16 lat2540 zł
Łeba19.08 – 30.087 – 15 lat2430 zł
Sztutów (Bałtyk)13.08 – 30.087 – 15 lat2450 zł

Berlitz – Opinie

Jak na szkołę językową o takiej renomie i zasięgu o Berlitz nie jest tak łatwo znaleźć opinie. Sprawdzając co ludzie mówią możemy natrafić na całkiem pozytywne opinie. Jak przy wszystkich szkołach znajdzie się też kilka negatywnych komentarzy.

Sprawdź ofertę szkoły 🙂 Ja korzystałam z ich kursu online i uczyłam się przez prawie 2 lata. Byłam zadowolona i polecam

Gabi

Ważne różne metody?

Na forum językowym jeden z komentujących chwali metodę i szkołę Berlitz. Sugeruje jednak naukę także innymi sposobami.

To dobra szkoła językowa , jednak jeśli jesteś na podstawie z angielskiego warto uczyć się różnymi metodami innymi np Duolingo lub przy pomocy fiszek a dopiero potem uderzać do szkoły językowej

Asiunka

Szkoła językowa Berlitz w Polsce

Szkoła językowa w Polsce obecna jest w 8 miastach. W Warszawie szkoła ma 3 placówki. Poniżej przedstawiamy podstawowe informacje o szkole i jej poszczególnych oddziałach 

Gdańsk

Szkoła Berlitz w Gdańsku ma swoją siedzibę przy ulicy Wały Piastowskie 24. Nie jest to ścisłe centrum miasta. Szkoła znajduje się na północny-zachód od ścisłego centrum. Nadal jest to jednak dogodna lokalizacja. Telefon do placówki to +48583051613.

Gdynia

Gdyński oddział szkoły znajduje się w niedalekiej odległości od portu. Adres placówki to ulica Śląska 53. Łatwy dojazd i dobra lokalizacja to z pewnością ciekawy atut. Z oddziałem w Gdyni skontaktujemy się przez trójmiejską centralę pod tym samym numerem co w Gdańsku: +48583051613.

Katowice

Katowicki oddział Berlitz jest w wręcz w doskonałej lokalizacji. Ścisłe centrum miasta. Pomiędzy Spodkiem a Uniwersytetem Śląskim. Łatwy dojazd i dojście dla studentów z Uniwersytetu dodają atrakcyjności szkole.

Adres szkoły to ulica Uniwersytecka 13. Telefon kontaktowy to +48 322511024.

Kraków

W Krakowie Berlitz zlokalizował swoją siedzibę przy ulicy Królewskiej 57. Lokalizacja w budynkach Biprostalu to łatwy punkt lokalizacyjny. Łatwy dojazd tramwajem. I to zdecydowanie lepszy wybór komunikacji do szkoły bo z miejscami prakingowymi w tej okolicy nie jest zbyt dobrze. Szkoła natomiast nie oferuje darmowego parkingu.

Krakowski adres to ulica Królewska 57. Numer telefonu +48 126330320.

Łódź

Łódź to kolejne miasto ze świetną lokalizacją szkoły Berlitz. Ulica Henryka Sienkiewicza to przecież ścisłe centrum miasta tuż przy ulicy Piotrkowskiej. Podobnie jak w Krakowie – dobry dojazd komunikacją miejską, gorzej z parkowaniem własnego samochodu.

Adres w Łodzi to ulica Henryka Sienkiewicza 85/75 (2 piętro). Numer telefonu to +48 426360929.

Poznań

W Poznianiu Berlitz zlokalizowało swój oddział w pobliżu Starego Browaru. Jest to oczywiście dobry wybór dla kursantów często odwiedzających to miejsce. Adres szkoły to ulica Półwiejska 32. Telefon do szkoły +48 61222022

Warszawa

W stolicy Berlitz oferuje naukę w trzech lokalizacjach. Posiada oddziały w centrum miasta przy Rondzie Daszyńskiego i ulicy Marszałkowskiej. Trzeci oddział zlokalizowany jest na Mokotowie przy ulicy Postępu 18B.

Warszawa:

 • Ul. Prosta 69 (Rondo Daszyńskiego), tel. +48 226522288,
 • Ul. Marszałkowska 111, tel. +48 226287685,
 • Ul. Postępu 18B, tel: +48 228744796

Wrocław

We Wrocławiu oddział Berlitz znajduje się w obrębie starego miasta przy ulicy św. Mikołaja 7. Oznacza to doskonałą lokalizację do nauki dla osób odwiedzających centrum miasta.

Adres we Wrocławiu: ul. Św. Mikołaja 7. Telefon do placówki: +48 713723545.

Berlitz - szkoła językowa - opinie

Kursy językowe Berlitz

Poza językiem angielskim w szkole znajdziemy kilka innych najpopularniejszych języków obcych. Szkoła oferuję naukę niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego, włoskiego oraz polskiego. Zajęcia odbywają się w małych grupach. Możliwe jest też nauczanie indywidualne. Zarówno w systemie online, jak i lekcji stacjonarnych.

Oferta dla firm

Szkoła Berlitz ma bogatą ofertę dla firm. Oferuje przede wszystkim ocenę biegłości językowej. Na jej podstawie dobiera odpowiedni kurs. W czasach koronawirusa szkoła oferuje oczywiście nauczanie online. Cały czas dostępne są też kursy stacjonarne. Zarówno zajęcia indywidualne jak i grupowe.

W zajęciach z języków obcych szkoła stawia nie tylko na samą naukę języka. Oczywiście ta jest najważniejsza. Na kursach znajdziemy jednak także elementy oswajania się z danym krajem i jego kulturą.

Szkolenia międzykulturowe dla firm to fajny sposób na lepsze poznanie nie tylko języka ale i obyczajów panujących u współpracowników.

Berlitz Szkoła Języków Obcych - Opinie

Name: Berlitz Szkoła Języków Obcych - Opinie

Description: Berlitz Szkoła Języków Obcych - Opinie

Opis szkoły

Berlitz to jedna z najstarszych szkół językowych na świecie. W Polsce ma oddziały w 8 miastach, w tym 3 placówki w Warszawie. Nauczanie odbywa się unikalną metodą Berlitz. Polega ona głównie na oswajaniu się z językiem w każdej formie. 

Oprócz angielskiego szkoła oferuje zajęcia z niemieckiego, hiszpańskiego, włoskiego i francuskiego. Znakiem rozpoznawalnym szkoły są także obozy językowe dla dzieci. 

Overall
4
 • Oferta szkoły
 • Kadra lektorów
 • Wielkość grup
 • Cena kursu
Sending
User Review
3 (8 votes)
Comments Rating 2,33 (3 reviews)

Pros

 • Unikalna metoda
 • Obozy językowe dla dzieci
 • Oddziały w 8 miastach

Cons

 • Ceny 
 • Wąska oferta języków 

4 comments

 1. Agnieszka Reply

  Polecam szkołę (krakowską), kontakt jest bardzo sprawny a tematy lekcji i podręcznik praktyczne. Studiuję zdalnie i indywidualnie, mój lektor Prenavin jest świetnym – nie tylko nauczycielem ale i trenerem języka – motywującym, otwartym i profesjonalnym.

 2. Joanna Reply

  Berlitz flex

  Jestem bardzo niezadowolona z tej szkoły, wykupiłam lekcje hybrydowe (program berlitz flex).
  1. Pani konsultantka sprzedała produkt zachęcająco- lekcje jednak nijak mają się do tego czego oczekiwalam. Chcialam uczyc sie angielskiego aby móc porozmawiac z ludzmi na bieżące tematy. Tymaczasem ucze sie o budżecie, negocjowaniu kontraktu, wydatkach, podatkach itp. Nigdy z tego nie skorzystam. Program nie jest flex- nie mozna uczyc sie tego czego sie chce, nie mozna nic zmienic. Tematy są z góry narzucone.
  2. Tak szybko jak pieniadze wplynely na konto szkoly, kontakt ze strony obslugi ustal. Słaba komunikacja mailowa, telefony nie odbierane.
  3. Nie umowiono mnie na lekcje okreslajaca poziom- Pani sie pomylila, ja czekalam, nikt nie zadzwonil. W efekcie musialam podjac decyzje sama na jaki poziom sie zapisuje i wymusic na szkole aktywacje konta, co trwalo klika dni!!!!! Ciągle proszenie sie, potwierdzanie,.., ogromna strata czasu dla czlowieka, ktory jest zajety.
  4. Mamiono mnie, ze super promocja, zaplac szybko bo minie, specjalnie dla pani przedluzamy…. smiech na sali. Przedluzyli wszystkim, nie tylko mnie.
  5. Co do samej platformy, owszem jest intuicyjna, ale to przeklikiwanie sie jak w przedszkolu przez slajdy, ukladanie wyrazow z literek.. ludzie litosci…

  Bardzo, ale to bardzo nie polecam.

  Wyrzucone pieniadze. Tematy tragiczne, dalej nie bede umiala porozmwiac o sniegu, ktory spadł.
  Ogromnie rozczarowanie!!!!

 3. Makaronewicz Maria Reply

  Berlitz obozy

  Kadra to jakiś żart a zwłaszcza Pani Monika i Ewa które ograniczają kontakt miedzy uczestnikami obozu. Sposób spędzania czasu miedzy zajęciami angielskiego to jakieś nędzne gry w których nikt nie chce brać udziału. Sama organizacja również beznadziejna, praktycznie nikt nic nie wie. Ogólnie to nie polecam, obóz nie warty pieniędzy.

 4. Tomasz Reply

  Odradzam kursy on-line oferowane przez Berlitz. Rozpoczęcie kursu początkowo było 2-krotnie przekładane, bez informowania uczestników o tym fakcie. Po blisko miesiącu poinformowano o rozwiązaniu kursu. Radzę również uważnie czytać umowę. W moim przypadku koszt różnił się od tego podanego w ofercie. Obecnie kolejne 2 tygodnie czekam na zwrot należności i według zapewnień poczekam kolejny tydzień, tylko dlatego, że to zadanie przerasta ich księgowość. Dodatkowo brak możliwości kontaktu z osobą decyzyjną. Kiedyś Berlitz była szkołą renomowaną teraz na głowę biją ją szkoły zakładane przez nauczycieli, którzy pracują z pasją. Nie polecam nikomu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sending