British Council – opinie

British Council opinie

British Council Polska to instytucja nauki języka angielskiego. Jej filie znajdują się w trzech miastach: Warszawie, Krakowie oraz we Wrocławiu. Szkoła językowa British Council to nie tylko kursy językowe, to także zajęcia tematyczne, które pozwalają poznać kulturę innych krajów. Szkoła na tle innych ma dość bogatą ofertę, ale tylko języka angielskiego. Znajdziemy tam angielski dla dzieci, studentów, angielski biznesowy, na różnym poziomie zaawansowania. Zajęcia są zawsze dobrze dopasowane do studenta. Na początku kandydat przechodzi test on-line oraz ma rozmowę z lektorem, który doradza mu odpowiednią grupę. 

Nie czekaj do września – takie motto znajdziemy na stronie internetowej British Council. Nawet w wakacje możesz zarejestrować się na zajęcia w nowym roku szkolnym. 

British Council – atuty

Dla mnie to głównie podejście i doświadczona kadra lektorów. Szkoła jest ładna i nie skąpi w kwestiach pomocy dydaktycznych. Ksero z ćwiczeniami, karteczki na zadania oraz nowość – tablety ze słownikami angielskimi, aby student korzystał samodzielnie podczas lekcji. Jeszcze nie zdarzyło mi się, aby lektor nie był przygotowany do zajęć. Wręcz przeciwnie – zawsze zaskoczy kreatywnością i indywidualnym podejściem do ucznia. Co więcej, nawet z najbardziej nieśmiałych osób wydobędzie wiedzę i zmobilizuje do aktywności. Wszystko to w dość swobodnej atmosferze, bez stresu. Do podręczników dodawana jest wciąż płyta CD, zatem dla osób, które nie posiadają w laptopie nośników CD, lektor podsyła link do materiału. 

Małe grupy, wielki entuzjazm

Wielkość grup też jest umiarkowana. Mimo rotacji studentów (niektórzy zmieniają poziom w trakcie semestru – lektor znając motywacje i cel osoby uczącej się, niejednokrotnie doradza jej inny tok nauki), grupy nie są przeładowane. Uczestniczyłam zarówno w kursach porannych, jak i południowych. O poranku bywało i tak, że studentów było tak mało, że konwersacje były niemalże indywidualne. Niemniej jednak prowadzone z takim samym entuzjazmem i zapałem, gdyby sala pękała w szwach. Na zajęciach każdy ma głos i nie ma sytuacji, że jakiś „samiec alfa” opanowuje całą lekcję. Osoby są mieszane i mimo że pracują w grupach, to nie ma monotonii, że są grupy stałe. 

Ewaluacja postępów i odpowiedni dobór grupy

Testy nie są stresujące bo uczymy się dla siebie. Błędy poprawiamy razem i na forum, dyskutując o nich. Co semestr student dostaje feedback odnośnie swoich postępów i poziomu zaawansowania językowego. Badane są przede wszystkim cele – po co chcesz się uczyć angielskiego. Grupy, w których osoby przygotowują się do egzaminów i certyfikatów są sfocusowane głównie na tym. Osoby, które chcą podtrzymać znajomość angielskiego i nauczyć się płynnie mówić mogłyby się tam nieco nudzić. Tematy do dyskusji też są dobierane odpowiednio do grupy. Wcześniej, przeprowadzana jest ankieta z zainteresowaniami studenta i tematami, które go interesują najbardziej. 

British Council – jesteśmy w kontakcie

Szkoła British Council jest dobra w komunikacji. Już na pierwszych zajęciach student dostaje pakiet startowy (eko torba, długopis i notes) z notesem, w którym zaznaczone są wszystkie dni wolne od zajęć. Informacje przychodzą także smsem.

British Council – oferta letnia 2023

Lato w mieście nie musi być nudne! Można przyspieszyć swoje postępy w nauce języka angielskiego dzięki intensywnym kursom wakacyjnym. Dzieci i młodzież z kolei, mają dość bogatą ofertę kursów letnich. W sam raz na wakacje. My Class Summer to kursy wakacyjne dla dorosłych, a najmłodsi (7-9 lat) mogą się cieszyć kursami zorganizowanymi w formie półkolonii. Międzynarodowe Lato summer Online to też ciekawa opcja dla młodzieży 12-17 lat. Więcej szczegółów znajdziemy na stronie szkoły. 

 

British Council Polska

Nazwa szkoły: British Council Szkoła Angielskiego

Opis: Warszawa, Kraków, Wrocław

Autor: Jezykowaszkola.pl

Rodzaj kursu: stacjonarne

Forma kursu: stacjonarne

Czas kursu: PT8H

Płatność za kurs: Płatny

Cena lekcji od: 55

Waluta: PLN

Szkoła: British council

Logo szkoły:

Opis szkoły

British Council Opinie

British Council to nie tylko szkoła, to instytucja. Szkoła działa w ponad 100 krajach i codziennie stwarza nowe możliwości. Nauka w British Council to gwarancja jakości. To nie tylko język, ale także możliwość poznania innych anglojęzycznych kultur. W szkole grupy są niewielkie, a lektorzy dbają o wysoki poziom nauczania. Atrakcyjne są taże zajęcia dodatkowe dla kursantów – bezpłatne konwersacje, nauka gramatyki oraz wymowy. Możliwość korzystania ze zbiorów anglojęzycznej biblioteki też jest niewątpliwym atutem szkoły. 

 

Overall
4
 • Oferta szkoły
 • Kadra lektorów
 • Wielkość grup
 • Cena kursu
Sending
User Review
3,48 (21 votes)
Comments Rating 1 (1 review)

Pros

 • Darmowe zajęcia konwersacji i gramatyki 
 • Biblioteka
 • Renoma i kontekst międzynarodowy
 • Doświadczona kadra native speakerów
 • Wysokie standarty 
 • Atrakcyjna lokalizacja

Cons

 • Za mały wybór zajęć porannych
 • Cena (jedna z wyższych na rynku)

 

1 Comment

 1. Patrycja Reply

  Wielkie rozczarowanie

  Kurs językowy miał być prezentem urodzinowym dla mojego taty. Umówiłam go na rozmowę z konsultantem który miał ocenić poziom. Rozmowa odbyła się 26 sierpnia. Na końcu konsultantka kazała podać telefon i dane mojego taty oraz powiedziała ze ktoś z infolinii odezwie się do nas jutro. Jak dotąd nie ma żadnego kontaktu ze szkołą, nie odpowiadają na maile oraz telefonu. Jestem bardzo rozczarowana zachowaniem szkoły która była zawsze tak wysoko przez nas oceniana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sending