Busuu opini- nauka języków

„Nowy język, nowe życie” taka idea przyświeca busuu. To największy na świecie portal społecznościowy do nauki języków, do którego możemy dołączyć za pomocą dedykowanej aplikacji. To społeczność, która liczy sobie 100 milionów użytkowników i cały czas rośnie. Chcesz się samodzielnie uczyć? Twórcy busuu zapewniają użytkowników, że wystarczy nauce angielskiego poświęcić 10 minut dziennie, aby odnieść sukces.

Reklama w sieci przekonuje, że 22h z busuu to 1 rok nauki w szkole wyższej. W dobie edukacji zdalnej coraz łatwiej w to uwierzyć, ale trzeba przyznać, że aplikacja ma duże możliwości rozwoju i wiele osób lubi się za pomocą niej uczyć. Busuu to nauka online, czyli najpopularniejsza forma edukacji w 2021 roku.

Szkoła Językowa Busuu
Ocena
Logo busuu
Adres siedziby City Place House, 55 Basinghall Street, London, EC2V 5DX
Języki wiele języków
Strona internetowa Przejdź do strony

Języki obce w busuu

Portal oferuje nie tylko angielski. Choć w dalszym ciągu to język wiodący w aplikacji. Kursy biznesowe 2021 są dostępne tylko w tym języku.

Busuu to nauka takich języków, jak: włoski, chiński, francuski, hiszpański, niemiecki , rosyjski, czy nawet portugalski, albo turecki. I to wszystko o dogodnej porze dnia i czasie, jaki chcemy poświęcić na naukę lub dodatkowy język. W tym przypomina bardzo aplikację Duolingo.

busuu oferuje kursy różnych języków obcych. Dużym atutem aplikacji jest to, że na początku możemy spróbować uczyć się za darmo. Później, aplikacja krok po kroku oprowadza użytkownika po kursie, zachęcając przy tym do ćwiczeń. Ma też kilka innych przydatnych funkcji, takich jak mierzenie postępów w nauce, motywacyjnych kółeczek itp. Od czego zacząć? Wchodzisz na stronę busuu i wybierasz język, który cię interesuje. Aby skorzystać ze strony, musisz się zarejestrować/zalogować i podać w formularzu swoje dane (mail, imię i nazwisko, później można dodać do swojego konta więcej danych i adres). Wszystko odbywa się bardzo intuicyjnie. Szkoda jednak, że wszelkie szczegóły dostępne są nie od razu, ale później, dopiero po zalogowaniu.

busuu proponuje bardzo dużo ćwiczeń, ale trzeba zaznaczyć, że wszystkie lekcje są atrakcyjne graficznie i z przyjemnością się je wykonuje. Portal umożliwia kontakt 1:1 z lektorem lub kursy grupowe. Posiada narzędzia, które mierzą progres, umożliwiają wykonywanie nagrań oraz pomagają wybrać lekcje.

Aplikacja busuu Google Play

Dostęp do aplikacji jest tak długi, jak potrzebujemy. Dzięki temu nie musimy się śpieszyć i możemy robić sobie przerwy w nauce, kiedy potrzebujemy – możemy skorzystać z niej cały rok. Dostaniemy sporo różnych materiałów oraz treści, poznamy ciekawe strony i informacje odnośnie języka, a przede wszystkim dostaniemy dostęp do aplikacji zsynchronizowanej z wersją webową.

Jak poznać wymarzony język? Typowa lekcja to miks gramatyki, pisania oraz mówienia. Różnie to bywa ze społecznością, ale mamy taki wybór, że trafimy na kogoś odpowiedniego. W zamian możemy mu zaoferować polski lub naukę innego języka. Dostaniemy przystępne graficznie wykresy, które zobrazują nasz postęp i pokażą, na jakim poziomie obecnie się znajdujemy. Aby skończyć lekcje, należy przejść krok po kroku wszystkie zadania. Procenty pokazują ile nam jeszcze brakuje do skończenia etapu. Umiejętności konwersacji budowane są stopniowo i są równie efektywne jak idywidualna nauka z lektorem.

busuu aplikacja
Busuu aplikacja

Testy kwalifikacyjne

Testy weryfikują naszą wiedzę i dzięki nim przechodzimy do kolejnych etapów nauki. Aplikacja przez cały 2021 rok umożliwiała osiąganie celów, konwersacje z innymi studentamioraz zapewniała wsparcie techniczne. Support działał szybko i sprawnie reagował na potrzeby kursanta. To ma swoje dobre strony – widać, że twórcy apki dbają o jej ciągły rozwój i testują wiele funkcji.

Co to znaczy Busuu?

To ciekawa historia, bo busuu to nazwa języka, który jest na wymarciu. Posługuje się nim zaledwie 8 osób na całym świecie. Wywodzi się on z Kamerunu. Ciekawostka – na stronie busuu znajduje się nagranie, zachęcające do nauki tego języka! Taki kurs możesz także sobie wykupić w aplikacji i być gotowym na konwersację z mieszkańcami osamotnionej wioski w Kamerunie.

Busuu – nauka premium – cena

Najważniejsze informacje: koszt rocznego abonamentu wynosi ok. 70 euro. Busuu zatem jest korzystne cenowo, bowiem przy opłaceniu pakietu premium, miesięczna opłata w 2021 roku wynosiła ok. 27 zł. Skąd taka niska cena? To efekt skali. Społeczność busu liczy 100 mln userów, dlatego też zawsze można liczyć na to, że jakiś student sprawdzi nam ćwiczenia lub dołączy do konwersacji jako native speaker. Z łatwością można wybrać sobie kurs, poprosić o radę członków społeczności, dowiedzieć się jakie strony będą przydatne podczas nauki. Można też korzystać z aplikacji za darmo, trzeba tylko pamiętać, że wówczas mamy ograniczony dostęp do funkcjonalności. Na każdym kroku wersja premium „przypomina się”, aby ją zakupić i wzbogacić kurs o dodatkowe informacje oraz fukcjonalności.

Dzięki temu, że jest to portal społecznościowy możemy wybrać taki model nauki, jaki potrzebujemy w danym momencie. Jest możliwość zarejstrowania się jako użytkownik bezpłatny. Możemy też wykupić członkostwo Premium, aby odblokować dodatkowe funkcje w aplikacji. Wówczas mamy rozszerzony dostęp do wszystkich kursów. Przykłady funkcji: lekcje gramatyki, tryb offline, certyfikaty językowe od McGraw-Hill Education, sprawny i szybki support. Chyba najlepszy jest trener słownictwa, który dostosowuje się do naszych potrzeb i proponuje spersonalizowane ćwiczenia.

busuu nauka języków
Busuu nauka języków

Busuu opinie

busuu ma sporo pozytywnych opinii, (wystarczy wpisać w google). Portal ma na swoim koncie sukcesy – został aplikacją roku (była to jedna z częściej pobieranych aplikacji w App Store). Google play wyróżnił go tytułem „Editors Choice”, a British Council „Innowation of 2020”.

„Nieważne jakiego języka się uczysz – w każdym kursie poznasz najważniejsze zagadnienia gramatyczne oraz ich praktyczne zastosowanie, co jest naprawdę fantastyczne.”

Oto pierwsza lepsza opinia z sieci, która zapewne jest opinią jakiegoś entuzjasty edukacji językowej online.

„Podoba mi się łatwość użytkowania aplikacji i niezwykły charakter społeczności. Lekcje zaprojektowane są bardzo dobrze, a obsługa jest bardzo intuicyjna. Wystarczy wybrać język, którego chcesz się nauczyć, a aplikacja krok po kroku poprowadzi Cię po całym kursie. Chcę się w niej uczyć”

Busuu to aplikacja, która pomaga także firmom w szkoleniu pracowników. Korzystają z niej wielkie korporacje typu Uber, Puma czy DHL.

Busuu wady

Wady busuu – kilka się znajdzie.

 • W dalszym ciągu pojawiają się błędy, które są eliminowane przez obsługujących apkę.
 • Zdarza się też, że gramatyka jest tłumaczona w zbyt mało przystępny sposób, że nawet lingwiści muszą się wczytywać głęboko.
 • Brak możliwości ustalenia sobie celu (kiedyś było to możliwe). Jeśli zrobi się przerwę i zaprzestanie lekcji, bardzo trudno się zmobilizować do dalszej nauki. Aplikacja nie wysyła maili przypominających ( a kiedyś wysyłała).
 • Mamy tu do czynienia ze społecznością, dlatego nie wszystkie komentarze są miłe i na temat – trzeba być na to przygotowanym.

Busuu czy Duolingo

Busuu to bardziej kompleksowe rozwiązanie niż Duolingo. To nie tylko aplikacja, ale także gigantyczna społeczność. Dlatego też busuu oferuje także możliwość połączenia się z innymi osobami, które uczą się tego samego języka (jednego z 12 oferowanych w aplikacji) oraz z native speakerami. To jest przewaga busuu – można uczyć się rozmawiania i sztuki konwersacji, a to jest zawsze najtrudniejsze.

Busuu oferuje dwie wersje – za darmo oraz wersję premium. Duolingo jest całkowicie darmowe. W Duolingo z polskim tłumaczeniem dostępny jest tylko kurs języka angielskiego. Obie aplikacje są proste i przyjemne w obsłudze, obie też oferują dużą ilość języków obcych. busuu to dobre miejsce na rozpoczęcie przygody z językiem lub przypomnienie i usystematyzowanie nabytej już wiedzy.

Autor: Admin-ania

Busuu nauka języków

Nazwa szkoły: Busuu kursy językowe

Opis: City Place House, 55 Basinghall Street, London, EC2V 5DX

Autor: Jezykowaszkola.pl

Rodzaj kursu: Online

Forma kursu: Online

Czas kursu: PT22H

Płatność za kurs: Płatny

Cena lekcji od: 27

Waluta: PLN

Szkoła: Busuu

Logo szkoły: busuu logo

Opis szkoły

Busuu to tak naprawdę nie szkoła językowa. Jest to platforma do nauki języka. Umożliwia naukę z lektorami z całego świata. Nauka w Busuu odbywa się przez aplikację dostępna zarówno w sklepie Google Play jak i przez App Store. Szeroka oferta języków obcych oraz elastyczny czas nauki to z pewnością główne atuty nauki przez Busuu.

Overall
4
 • Oferta szkoły
 • Kadra lektorów
 • Wielkość grup
 • Cena kursu
Sending
User Review
5 (1 vote)
Comments Rating 0 (0 reviews)

Pros

 • Opcja darmowa i premium
 • Duża społeczność
 • Przyjazna aplikacja

Cons

 • Błędy w aplikacji
 • Negatywne komentarze użytkowników