Cambridge Opinie – Szkoła Językowa Warszawa

Cambridge School Of English to jedna z wiodących szkół językowych w Warszawie. Zapraszamy do zapoznania się z podstawowymi informacjami i opinią o tej warszawskiej szkole angielskiego. 

Cambridge School of English Opinie

Szkoła angielskiego Cambridge w Warszawie istnieje już od kilku lat. Dlatego też nietrudno znaleźć o niej opinie w Internecie. Co ciekawe większość opinii jest całkiem pozytywnych. W dalszej części naszej recenzji przedstawimy przykładowe opinie o szkole angielskiego Cambridge. Zanim do tego przejdziemy jednak zapoznajmy się jednak z podstawowymi informacjami i ofertą szkoły.

Cambridge School of English

Szkoła angielskiego Cambridge działa na warszawskim rynku szkół językowych już od ponad 30 lat. To sprawia, że jest to jedna z najstarszych i najbardziej doświadczonych szkół językowych w Polsce.

Szkoła przez lata skupiała się w całości na nauczaniu języka angielskiego. Całkiem niedawno zdecydowała się jednak na rozwój swojej działalności dodając do oferty nowe języki. I tak w Cambridge możemy teraz uczyć się włoskiego, hiszpańskiego, niemieckiego oraz języków skandynawskich.

Cambridge Opinie

Lokalizacja szkoły Cambridge

Niewątpliwym atutem szkoły jest jej lokalizacja. Główna siedziba szkoły oraz miejsce odbywania zajęć to ścisłe centrum Warszawy. Tuż obok Rotundy PKO, przy ulicy Widok 10/1. Zajęcia w szkole Cambridge odbywają się także na ulicy Chmielnej 21/9. Jest to nadal ścisłe centrum stolicy, zaledwie 3 minuty spaceru od głównej siedziby przy ulicy Widok.

Poniżej przedstawiamy listę lokalizacji szkoły Cambridge:

 • Widok 10/1, Warszawa Centrum (siedziba główna)
 • Chmielna 21/9, Warszawa Centrum
 • Konwiktorska 7, Śródmieście
 • Pocztowa 7A, Międzyrzec Podlaski

Oferta szkoły angielskiego Cambridge

Oferta szkoły językowej Cambridge to przede wszystkim nauczanie języka angielskiego na najwyższym poziomie. Jak jednak wspomnieliśmy szkoła działa także w zakresie nauki innych języków.

Kursy językowe Cambridge School Of English obejmują:

 • zajęcia grupowe z Non Native Speakerem (lektorem polskim)
 • kursy grupowe z Native Speakerem
 • zajęcia indywidualne z Non Native Speakerem
 • zajęcia indywidualne z Native Speakerem
 • kursy dla dzieci
 • zajęcia dla młodzieży
 • kursy językowe dla dorosłych
 • zajęcia angielskiego biznesowego „business English”
 • kursy przygotowujące do egzaminów IELTS, FCE, CAE, CPE, BEC,
 • kursy maturalne (matura podstawowa i rezszerzona)

Szkoła językowa Cambridge zajmuje się edukacją pozostałych języków na wielu poziomach nauczania. Języki jakie znajdują się w ofercie Cambdridge School przedstawiamy poniżej.


Języki w Cambridge School of English
angielski hiszpański niemiecki
włoski francuski norweski
szwedzki fiński rosyjski

Szkoła języka angielskiego Warszawa

Mimo dodania do oferty innych języków Cambridge School to nadal przede wszystkim szkoła języka angielskiego. Atutem szkoły są doświadczeni lektorzy oraz świetna lokalizacja zajęć stacjonarnych. 30 lat doświadczenia oraz filia tuż przy Rotundzie PKO zdecydowanie ułatwiają podjęcie decyzji przy wyborze tej szkoły.

Czym jeszcze wyróżnia się szkoła angielskiego Cambridge? To przede wszystkim małe grupy. Zajęcia w grupach do 8 osób to idealne rozwiązanie. Słuchaczy jest na tyle aby spokojnie prowadzić fajne konwersacje. Natomiast nie za dużo, aby to rozbijało lekcje czy to z native speakerem, czy lektorem polskim.

Opinie o Cambridge School Of English

Jak obiecaliśmy na początku tekstu czas wrócić do kwestii opinii o szkole angielskiego Cambridge. Poniżej przedstawiamy cytaty z wypowiedzi kursantów szkoły.

Bardzo fajna szkoła

„Bardzo fajna szkoła. Zajęcia z języka angielskiego miałem z lektorem Panią Karoliną – perfekcjonistka. Umie przekazać wiedzę i wytłumaczyć w zrozumiały sposób. Ucząc innych spełnia się w tym co robi. Serdeczne pozdrowienia.”

Małgorzata

Profesjonalni lektorzy

„Bardzo wysoko cenię sobie kurs językowy w Cambridge School of English, ponieważ udało mi się poprawić wymowę i swobodę mówienia w języku angielskim. Bardzo cenię sobie także profesjonalizm lektora – widać, że nauczanie jest jego pasją. 

Joanna

Kursy i obozy dla dzieci

„Córka pierwszy raz uczestniczyła przez 3 tygodnie w półkoloniach organizowanych przez szkołę w lato 2016 roku i był to świetny wybór. Mimo iż była najmłodsza w grupie (4,8 roku) opieka Lektorów i metodyka nauczania u tak małych dzieci sprawiły iż polubiła naukę języka.”

Mama Hani

Kurs angielskiego online

W obecnych czasach praktycznie wszystkie szkoły językowe oferują naukę języków online. Trzeba przyznać, że szkoła Cambridge School Of English podeszła do tematu nauki online bardzo poważnie. Szkoła zamiast korzystać z otwartych dla wszystkich systemów stworzyła własne narzędzie.

Platforma nauki online Cambridge to ciekawe rozwiązanie. Dzięki niemu Cambridge może zaoferować szeroki zakres usług z zakresu nauczania angielskiego jak i innych języków.

W ofercie szkoły znajdziemy zarówno bardzie standardowe kursy online jak i kursy video z lektorem. W kursach standardowych uczeń dostaje regularnie karty pracy. Równie regularnie konsultuje je z nauczycielem prowadzącym. W bardziej nowoczesnej wersji kursów online odbywają się po prostu zajęcia wideo.

Ceny kursów w szkole Cambridge

Ceny kursów w Cambridge School Of English zależą głównie od wybranego kursy. Przykładowo 25 minut zajęć online z angielskiego to koszt 44 złotych. Jak na Warszawę to może nieźle. Natomiast przy nauce online lokalizacja chyba nie jest najważniejsza. Dlatego też z pewnością da się znaleźć inną alternatywę. Więcej na ten temat możesz poczytać w sekcji „Szkoły Językowe Online”.

Standardowe zajęcia w szkole Cambridge to cena około 2,000 złotych za semestr. Przy czym semestr składa się z 60 zajęć po 45 minut.

Szkoły językowe w Warszawie

Szukasz szkoły językowej w Warszawie? Być może zainteresują cię recenzje innych szkół. Sprawdź recenzję English For You oraz Archibald.

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Czy szkoła Cambridge uczy tylko angielskiego?

Nie. Od jakiegoś czasu szkoła Cambridge rozpoczęła także nauczanie innych języków. W tym hiszpańskiego oraz niemieckiego.

Jakie języki obce są w ofercie Cambridge School of English?

W ofercie szkoły znajdziemy angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, włoski, rosyjski, szwedzki oraz norweski.

Jakie są ceny kursów w Cambridge School?

Szkoła Cambridge ma dosyć zróżnicowaną ofertę kursów oraz ich cen. Kursy semestralne zaczynają się od 1200 zł. Najbardziej zaawansowane kursy mogą kosztować nawet 2200 zł.

Czy szkoła Cambridge to oddział znanego uniwersytetu?

Nie. Szkoła nie jest powiązana ze znanym angielskim uniwersytetem.

Czy szkoła Cambrigde prowadzi kursy angielskiego online?

Tak. W ofercie szkoły możemy znaleźć kursy online z angielskiego i innych języków obcych.

Cambridge School Of English Opinie

Nazwa szkoły: Cambridge School of English Warszawa

Opis: ul. Widok 10/1, Warszawa Centrum

Logo szkoły:

Opis szkoły

Szkoła angielskiego Cambridge School of English istnieje już od 30 lat. Jest to jedna z najlepszych szkół angielskiego w Warszawie. Poza nauką angielskiego szkoła niedawno wprowadziła kilka innych języków. Cambridge School Of English ma swoją siedzibę w ścisłym centrum Warszawy przy ulicy Widok 10/1. W ofercie szkoły znajdziemy pełną obsługę kursów językowych. Od lekcji dla najmłodszych, przez szkoły i kursy maturalne, na kursach business English kończąc.

W ostatnim czasie szkoła oprócz nauczania stacjonarnego wprowadziła system online. Co ciekawe system oparty jest na własne platformie. 

Overall
3,6
 • Oferta szkoły
 • Kadra lektorów
 • Wielkość grup
 • Cena kursu
Sending
User Review
2,33 (3 votes)
Comments Rating 3 (3 reviews)

Pros

 • 30 lat na rynku
 • Ekspert od angielskiego
 • Dobra lokalizacja

Cons

 • Ceny 
 • Zajęcia dodatkowe 
 • Ustalone godziny zajęć

3 comments

 1. Cambridge School of English Reply

  Odpowiedz do Oskara

  Szanowny Panie OR, oczywiście ma Pan pełne prawo do krytyki i wyrażania swojej opinii, zapraszamy do otwartego dialogu z naszą szkołą, a nie ukrywanie się pod anonimowymi wpisami i wzywanie Słuchaczy drukowanymi literami do bojkotowania szkół językowych, które raczy Pan nazywać „agencjami”. Pana zdaniem owe instytucje nie robią niczego innego tylko „żerują na lektorach i uczniach” i czytelnik wnioskuje, że najlepiej byłoby, gdyby wszyscy Słuchacze szerokim łukiem omijali szkoły (zwane przez Pana nawet nie agencjami lecz pseudo-agencjami) i szerokim strumieniem płynęli pod Pana troskliwe skrzydła.
  Większość informacji podawanych przez Pana znacznie przekracza granice dozwolonej krytyki i jest sprzeczna z prawdą, w związku z tym podjęliśmy już kroki prawne w ramach sprzeciwu wobec bezzasadnego hejtu i próbie szkalowania dobrego imienia naszej szkoły.
  Kłamie Pan m.in. pisząc 31.05.2023, że jest Pan „w momencie przedsądowego wezwania do zapłaty”. Po pierwsze nie miał Pan podstawy do powyższego, po drugie spóźnił się Pan z dostarczeniem faktury o bagatela 22 dni, wystawiając w dodatku fakturę niezgodnie z obowiązującym w Polsce prawem. Za faktury (dostarczone przez Pana z 22-dniowym opóźnieniem) wystawione za przeprowadzone zajęcia otrzymał Pan wynagrodzenie w pierwszym tygodniu czerwca 2023 r., więc próbuje Pan wprowadzić w błąd potencjalnych odbiorców Pana przekazu oszczerczymi informacjami.
  Kłamie Pan na temat „pomocy metodycznej sprowadzającej się do jednego maila z linkiem do materiałów”. W ciągu zaledwie kilku miesięcy współpracy z naszą szkołą, miał Pan możliwość uczestniczenia w wielu szkoleniach metodycznych, żaden Metodyk z naszego wieloosobowego działu metodycznego nie pozostawiłby też Pana bez indywidualnej porady czy konsultacji. Wystarczyło jedynie o taką pomoc i wsparcie metodyczne poprosić, jak robią to setki współpracujących z nami lektorów.
  Kłamie Pan na temat „opóźnienia kilka dni przy wypłacie” przy jednoczesnym dostarczeniu przez Pana faktury z 22-dniowym opóźnieniem.
  Najbardziej jednak przykry jest fakt, że nie akceptuje Pan swobody i możliwości zerwania umowy przez Słuchacza (nasi Słuchacze mogą w każdym momencie zrezygnować z kursu), co w Pana przypadku miało miejsce. Nie chciał Pan zaakceptować faktu, że Słuchacz zmienił miejsce zamieszkania i życzył sobie dojazdu do domu. Nie chciał Pan dojeżdżać do nowego miejsca zamieszkania (co jest jak najbardziej OK, szkoła w takim przypadku proponuje zastępstwo), za to chciał Pan wymusić w haniebny sposób na szkole pieniądze za nieprzeprowadzone zajęcia.

  Słuchacze naszej szkoły nie płacą za zajęcia, które zostały prawidłowo odwołane.

  Z pozdrowieniami

  Zespół Cambridge School of English.

 2. Oskar Reply

  Nigdy więcej

  Mam BARDZO ZŁE doświadczenia współpracy z tą szkołą. NIE POLECAM. Na dzień 31.05.2023 jestem w momencie przedsądowego wezwania do zapłaty za nieopłacone przez nich faktury za pracę w kwietniu dla trzech różnych klientów. BRAK ZAPŁATY ZA FAKTURY PONAD 3 TYS. ZŁ. BRAK ODPOWIEDZI NA MAILE. DROGI UCZNIU, pamiętaj, że firmy jak CS działają agencyjnie, więc jak podobają się Tobie zajęcia ze swoim Lektorem/Lektorką, napisz jej/jemu opinię, a nie agencji i wspieraj swoich nauczycieli! LEKTORZE: – WAŻNE: agencja CS twierdzi, że może rozwiązać umowę zawartą na określoną ilość jednostek zajęć bez okresu wypowiedzenia, co nie jest zgodne z zawartą umową, a nawet gdyby tak umowa była sformułowana to czerwone światło dla lektorów żeby uciekać jak najszybciej, jeśli CS twierdzi że to OK; – wycofanie się z innej dużej negocjowanej przez jakiś czas umowy we wrześniu tuż przed podpisaniem, bo agencja nie sprawdziła przed kontaktem ze mną wymagań klienta; – spamowanie nieadekwatnymi ofertami zajęć bez stawki, mimo prośby żeby przesyłać wraz z pełną ofertą oraz adekwatnie do wypełnionego formularza lektora i CV; – w moim odczuciu nieprecyzyjne reguły rozliczenia i umowy, chaos przy rozliczeniu co do maili kontaktowych, opóźnienie kilka dni przy wypłacie, nieprecyzyjne reguły raportowania; -unikanie konkretnej odpowiedzi przez kilka tygodni w związku ze sprawą o okres wypowiedzenia; OBECNIE BRAK OPŁACENIA FAKTUR NA KWOTĘ PONAD 3 TYS. ZŁ – pomoc metodyczna sprowadzająca się do jednego maila z linkiem do materiałów. Drodzy Uczniowie i Pośrednicy, szanujmy nauczycieli, którzy dzielą się swoją wiedzą, troską i wspierają Twój rozwój! OMIJAĆ PSEUDO-AGENCJE ŻERUJĄCE NA LEKTORACH I UCZNIACH!

 3. Sylwia Reply

  Cambridge szkoła

  Idąc do szkoły Cambridge miałam wysokie oczekiwania. W końcu nazwa sugeruje najwyższy angielski poziom nauczania. Niestety pierwszy zawód był już na starcie. Dowiedziałam się, że ze sławnym uniwerystetem warszawską szkołę łączy tylko nazwa.

  Szkoła jest ok. Lekcje prowadzone są profesjonalnie i nie ma się do czego przyczepić. Jednak jak pisałam, nazwa wskazuje na coś ekstra. Tego się nie spodziewajcie. Po prostu standardowa szkoła angielskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sending