Early Stage – angielski dla dzieci – opinie

Early stage - tak wiele placówek

Early stage to szkoła języka angielskiego oferująca kursy angielskiego dla dzieci. Szkoła ma siedzibę w Warszawie i działa na rynku szkół językowych już 27 lat. Na terenie całej Polski można znaleźć ponad 500 placówek. Early stage działa bowiem na zasadzie franczyzny. Early stage często współpracuje z przedszkolami oraz szkołami podstawowymi. Dzieci często są zabierane ze świetlicy szkolnej na zajęcia angielskiego, rodzic nie musi ich wozić po lekcjach. W Early stage mogą się uczyć angielskiego dzieci już od 3 roku życia. Istnieje możliwość kontynuacji nauki aż do ukończenia przez dziecko 19 lat. Opinie na temat early stage są dość różne, bowiem wynikają z ocen na temat różnych konkretnych placówek. Szkoła na ten moment ma ich ponad 500 w Polsce.

Niezależnie jednak od filii, zadowolenie małych kursantów oraz ich rodziców zależy w dużej mierze od osoby lektora. Jego osobistego zaangażowania, kreatywności oraz umiejętności zjednywania sobie sympatii dzieci. To on w dużej mierze odpowiada za opinię na temat szkoły.

Szkoła oferuje zajęcia dla dzieci w poszczególnych grupach wiekowych:

 • 3-5 lat 
 • 6-9 lat
 • 10-14 lat
 • 15-19 lat 
early stage - opinie

Early stage - 10 supermocy

Early stage działa w oparciu o autorską metodę, która opiera się na supermocach. W szkole wyróżniono 10 takich supermocy i edukacja przebiega zgodnie z ich kolejnością. Ponieważ jest to angielski dla dzieci, dużo się rymuje, śpiewa, słucha muzyki oraz odgrywa scenki teatralne. 

Każda lekcja to próba zaangażowania wyobraźni dziecka, jego pamięci i zmysłow. Wszystko to umożliwia przyswajanie nowej wiedzy w sposób naturalny i bez jakiegoś większego wysiłku. Poziom zajęć jest dostosowywany do indywidualnego rozwoju dziecka. Rymowanki pozwalają na lepsze zapamiętywanie, muzyka też w tym doskonale pomaga, „język lubi się przedstawiać” stąd pomysł na teatrzyki. Ruch z kolei wyzwala energię na lepsze zapamiętywanie słówek i powoduje, że dzieci nie nudzą się podczas lekcji. Ale to nie koniec atrakcji – na zajęciach nie brak rysowania, pracy w grupach oraz materiałów tak atrakcyjnych, że dziecko samo chce po nie sięgnąć. 

Lekcje, w zależności od wieku dziecka trwają 40 lub 90 minut i odbywają się 2 razy w tygodniu. Cena kursu za semestr to wydatek 900-1000 PLN. Ceny mogą różnić się nieznacznie w zależności od miasta. 

Early stage organizuje także kursy wakacyjne, które mogą odbywać się stacjonarnie, bądź online. W ofercie wakacyjnej znajdziemy zarówno letnie przedszkole, jak i półkolonie off line, które odbywają się zgodnie z reżimem sanitarnym. 

 

Early stage Online

Szkoła Early Stage szybko zareagowała na zmiany w funkcjonowaniu świata wprowadzając swoją 11 moc. Są nią oczywiście lekcje online. 

Mimo, że na stronie internetowej szkoły ciężko znaleźć informacje o kursach internetowych to są one prowadzone już niemal od roku. Więcej informacji o formie nauczania otrzymają Państwo kontaktując się z wybraną placówką. Metody nauczania online w Early Stage różnią się nieco bowiem w zależności od wybranej lokalizacji szkoły stacjonarnej. 

Early Stage testy

Tak to prawda – szkoła Early Stage przeprowadza testy poziomujące dla uczniów. Pierwsze wrażenie może być takie, że test to niepotrzebny stres dla dziecka. Nic bardziej mylnego. Szkoła przykłada dużą uwagę do tego aby testy były przyjazne. A wartość samego testu jest ogromna. Dzieci nawet w młodym wieku przyswajają język na bardzo różnym poziomie. Różnica między 6 a 7 lub 8 a 9 latkami może być ogromna. Dlatego kluczowe jest poznanie umiejętności dziecka po każdym roku szkolnym. Równie ważne jest dopasowanie ucznia do odpowiedniego poziomu. Tylko w ten sposób można zapewnić dziecku regularny rozwój umiejętności językowych. 

Cennik Early Stage

Ceny kursów językowych w szkole Early Stage zależą od lokalizacji oraz wybranego kursu. Poniżej przedstawiamy tabelę z przykładowymi cenami w kilku najpopularniejszych lokalizacjach. 

Lokalizacja 6 latki (2x60 minut) 8 latki (2x90 minut) FCE (2x90 minut)
Warszawa
255 zł
295 zł
345 zł
Kraków
210 zł
240 zł
brak
Poznań
215 zł
255 zł
265 zł
Gdańsk
200 zł
240 zł
brak

Early Stage - opinie

Betka ma obawy, czy tempo nauki w Early stage nie jest zbyt powolne: „W Early Stage 6-latki przerabiają program przeznaczony dla zerówek. Pani z Early twierdzi, że program dla 7latka jest zbyt intensywny jak na możliwości młodszych dzieci (…) Córka uczyła się angielskiego w przedszkolu i mam wrażenie, że program dla 6latków byłby dla niej tylko powtórką (kosztowną dodam). ” Sama szkoła natomiast uspakaja, że nie ma co tak się śpieszyć z nauką i radzi zaufać specjalistom: „Early Stage to szkoła z dwudziestoletnim doświadczeniem (…) nasze sześciolatki uczą się bardzo intensywnie, w sposób dostosowany do ich możliwości intelektualnych. Nie trzeba obawiać się zbyt wolnego tempa. Wręcz przeciwnie, materiał jest bardzo bogaty, a poprzeczka, jak zawsze w Early Stage ustawiona wysoko.”

Rodzicom podoba się fakt, że dzieci odprowadzane są na zajęcia w ramach świetlicy szkolnej. Czasem wiąże się to z pobieraniem dodatkowej opłaty, ale jest to i tak w dalszym ciągu bardzo wygodne. 

Ogólnie, opinie zależą bardzo od placówki i lektora. Ponieważ earlystage ma aż 500 placówek na terenie Polski, może być aż tyle różnych opinii. Na jednym z forum rodzic przestrzega: „Szanowni Państwo, zanim zapiszecie dziecko do Early Stage sprawdźcie czy lektor ma odpowiednie przygotowanie. W niektórych szkołach i filiach pracują osoby bez przygotowania filologicznego a tym bardziej pedagogicznego. „

Early stage jest też bardzo elastyczne, jeśli chodzi o naukę zdalną. Jeśli jest taka potrzeba nauka odbywa się pomocą programów typu Zoom lub są przygotowywane specjalne nagrania na Youtube.  Magda: „Jestem pełna podziwu jak szybko szkoła zdołała przejść na system nauczania online i dostosować się do zaistniałej sytuacji. Nie było żadnej przerwy w kontynuacji nauki. Syn po pierwszym roku uczęszczania do Early Stage znacznie wyprzedza standardowy program nauczania i swoich rówieśników. Materiał i program dostosowany w 100% do etapu i wieku dzieci. z przyjemnością zapisałam syna na kolejny rok.” Co prawda jest to opinia, widniejąca na stronie szkoły, ale myślę, że idealnie wpisuje się w poruszany temat.

Early Stage - kursy języka angielskiego

Nazwa szkoły: early Stage - kursy języka angielskiego

Opis: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, podkarpackie, pomorskie, śląskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie

Autor: Jezykowaszkola.pl

Rodzaj kursu: stacjonarny

Forma kursu: stacjonarny

Czas kursu: PT4H

Płatność za kurs: płatny

Cena lekcji od: 25

Waluta: PLN

Szkoła: Early stage

Logo szkoły:

Opis szkoły

Early stage to kursy języka angielskiego przygotowane z myślą o najmłodszych oraz młodzieży. To szkoła z siedzibą w Warszawie, która ma swoje placówki na terenie niemal całego kraju. Uczą się w niej dzieci w wieku 3-5 lat, 6-9 lat oraz młodzież 10-14 lat i 15-19 lat. Early stage pracuje w oparciu o metodę 10 supermocy. Na zajęciach dużo się rymuje, śpiewa oraz działa na wyobraźnię dziecka. To kursy angielskiego, które pozwalają dziecku wejść w dorosłość z podstawową umiejętnością angielskiego.

Overall
2,5
 • Oferta szkoły
 • Kadra lektorów
 • Wielkość grup
 • Cena kursu
Sending
User Review
2,69 (16 votes)
Comments Rating 2,33 (3 reviews)

Pros

 • duża ilość placówek
 • angielski dla dzieci
 • zajęcia w ramach świetlicy szkolnej

Cons

 • brak możliwości edukowania całych rodzin
 • cena

4 comments

 1. Łukasz Es Reply

  Pała za podejście do klienta

  Niestety mojego dziecka nie nauczyli języka angielskiego… Ale spoko, może nie ma talentu, zdarza się, może jest za wcześnie. Więc idąc za swoim rozumem i głosem dziecka, które nie chciało chodzić na zajęcia i jak wiedziało że ma angielski udawało chorobę, płakało w szkole, wypisaliśmy go z zajęć. Ostatnie zajęcia to była trauma nie tylko dla dziecka, ale i dla nauczyciela. Więc zwróciliśmy się z prośbą do nauczycielki w ostatnim dniu miesiąca żeby to przerwać. Chcieliśmy natychmiast zerwać umowę, dla dobra ogółu. Powiedziała OK! Po czym dostaliśmy pismo z biura z wypowiedzeniem od 1 nowego miesiąca, czyli miesiąc płacenia extra. Niestety EarlyStage swoją chciwością napisało, że okres wypowiedzenia jest niezmienny i nie obchodzi ich co z tym okresem zrobimy. Bardzo słabe zachowanie. Za 2 dni spóźnienia od razy email, że wpiszą Nas do BIK. Tak się nie zyskuje zaufania, tak się nie traktuje klientów którzy mogą przyprowadzić innych. Niestety ja nie zarekomenduję Waszej szkoły, nie ze względu na naukę, a ze względu na podejście do klienta! TRAGEDIA!

 2. Ivan Reply

  Oba moje dzieci uczęszczały do tej szkoły języka angielskiego. Młodsza córka chodziła tam przez cztery lata, zaczynając od pierwszej klasy. Ku mojemu zdumieniu, w czwartej klasie zdałem sobie sprawę, że ma problemy ze szkolnym angielskim. To świadczy o tym, że cztery lata nauki w tej szkole nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Może metoda nauczania nie pasowała akurat moim dzieciom, ale faktem jest brak wyników.

  Moje dzieci przestały uczęszczać na zajęcia od początku listopada. Próbowałem rozwiązać umowę i napisałem oficjalny list na początku grudnia. Nikt ze szkoły nie skontaktował się ze mną w sprawie nieobecności dzieci w listopadzie. Jedynym powodem, dla którego się ze mną skontaktowali, była brakująca płatność. Teraz domagają się opłaty za trzy miesiące, powołując się na rzekome nieodpowiednie anulowanie umowy.

  Stanowczo odradzam tę szkołę. Wydaje się, że bardziej dbają o pieniądze niż o jakość edukacji, którą oferują. Radzę szukać innych opcji.

 3. Mieszkaniec Bródna Reply

  Złotówki w oczach, niesłowność

  Nie polecam. Niesłowność ze strony dyrekcji (Warszawa Targówek) – obiecali skonultować z rodzicami zmianę terminu zajęć (u mnie nastąpiła kolizja – wskoczyły dodatkowe obowiązkowe zajęcia w szkole – i moja córka nie mogła juś chodzić na angielski), wiem od innych rodziców że nie mieli nic przeciwko, ale dyrekcja wbrew obietnicom nawet się do nich nie odezwała a potem mnie przekonywali że „rodzice się nie zgodzili”. Nie zgodzili się też na zwrot książek (nieuzywanw, tylko podpisane, ale elegancko zaklejona cala strona wewnętrzna okladki), nawet za np połowę ceny (na pewno wielu rodziców wolałoby odkupić takie ale o polowę tańsze). Wiadomo zawsze to te kilkadziesiąt zlotych zysku na dodatkowym komplecie.

  Z w/w powodów serdecznie nie polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sending