Early Stage – angielski dla dzieci – opinie

Early stage - tak wiele placówek

Early stage to szkoła języka angielskiego oferująca kursy angielskiego dla dzieci. Szkoła ma siedzibę w Warszawie i działa na rynku szkół językowych już 27 lat. Na terenie całej Polski można znaleźć ponad 500 placówek. Early stage działa bowiem na zasadzie franczyzny. Early stage często współpracuje z przedszkolami oraz szkołami podstawowymi. Dzieci często są zabierane ze świetlicy szkolnej na zajęcia angielskiego, rodzic nie musi ich wozić po lekcjach. W Early stage mogą się uczyć angielskiego dzieci już od 3 roku życia. Istnieje możliwość kontynuacji nauki aż do ukończenia przez dziecko 19 lat. Opinie na temat early stage są dość różne, bowiem wynikają z ocen na temat różnych konkretnych placówek. Szkoła na ten moment ma ich ponad 500 w Polsce.

Niezależnie jednak od filii, zadowolenie małych kursantów oraz ich rodziców zależy w dużej mierze od osoby lektora. Jego osobistego zaangażowania, kreatywności oraz umiejętności zjednywania sobie sympatii dzieci. To on w dużej mierze odpowiada za opinię na temat szkoły.

early stage - opinie

Early stage - 10 supermocy

Early stage działa w oparciu o autorską metodę, która opiera się na supermocach. W szkole wyróżniono 10 takich supermocy i edukacja przebiega zgodnie z ich kolejnością. Ponieważ jest to angielski dla dzieci, dużo się rymuje, śpiewa, słucha muzyki oraz odgrywa scenki teatralne. 

Każda lekcja to próba zaangażowania wyobraźni dziecka, jego pamięci i zmysłow. Wszystko to umożliwia przyswajanie nowej wiedzy w sposób naturalny i bez jakiegoś większego wysiłku. Poziom zajęć jest dostosowywany do indywidualnego rozwoju dziecka. Rymowanki pozwalają na lepsze zapamiętywanie, muzyka też w tym doskonale pomaga, „język lubi się przedstawiać” stąd pomysł na teatrzyki. Ruch z kolei wyzwala energię na lepsze zapamiętywanie słówek i powoduje, że dzieci nie nudzą się podczas lekcji. Ale to nie koniec atrakcji – na zajęciach nie brak rysowania, pracy w grupach oraz materiałów tak atrakcyjnych, że dziecko samo chce po nie sięgnąć. 

Lekcje, w zależności od wieku dziecka trwają 40 lub 90 minut i odbywają się 2 razy w tygodniu. Cena kursu za semestr to wydatek 900-1000 PLN. Ceny mogą różnić się nieznacznie w zależności od miasta. 

Early stage organizuje także kursy wakacyjne, które mogą odbywać się stacjonarnie, bądź online. W ofercie wakacyjnej znajdziemy zarówno letnie przedszkole, jak i półkolonie off line, które odbywają się zgodnie z reżimem sanitarnym. 

 

Early stage - opinie

Betka ma obawy, czy tempo nauki w Early stage nie jest zbyt powolne: „W Early Stage 6-latki przerabiają program przeznaczony dla zerówek. Pani z Early twierdzi, że program dla 7latka jest zbyt intensywny jak na możliwości młodszych dzieci (…) Córka uczyła się angielskiego w przedszkolu i mam wrażenie, że program dla 6latków byłby dla niej tylko powtórką (kosztowną dodam). ” Sama szkoła natomiast uspakaja, że nie ma co tak się śpieszyć z nauką i radzi zaufać specjalistom: „Early Stage to szkoła z dwudziestoletnim doświadczeniem (…) nasze sześciolatki uczą się bardzo intensywnie, w sposób dostosowany do ich możliwości intelektualnych. Nie trzeba obawiać się zbyt wolnego tempa. Wręcz przeciwnie, materiał jest bardzo bogaty, a poprzeczka, jak zawsze w Early Stage ustawiona wysoko.”

Rodzicom podoba się fakt, że dzieci odprowadzane są na zajęcia w ramach świetlicy szkolnej. Czasem wiąże się to z pobieraniem dodatkowej opłaty, ale jest to i tak w dalszym ciągu bardzo wygodne. 

Ogólnie, opinie zależą bardzo od placówki i lektora. Ponieważ earlystage ma aż 500 placówek na terenie Polski, może być aż tyle różnych opinii. Na jednym z forum rodzic przestrzega: „Szanowni Państwo, zanim zapiszecie dziecko do Early Stage sprawdźcie czy lektor ma odpowiednie przygotowanie. W niektórych szkołach i filiach pracują osoby bez przygotowania filologicznego a tym bardziej pedagogicznego. „

Early stage jest też bardzo elastyczne, jeśli chodzi o naukę zdalną. Jeśli jest taka potrzeba nauka odbywa się pomocą programów typu Zoom lub są przygotowywane specjalne nagrania na Youtube.  Magda: „Jestem pełna podziwu jak szybko szkoła zdołała przejść na system nauczania online i dostosować się do zaistniałej sytuacji. Nie było żadnej przerwy w kontynuacji nauki. Syn po pierwszym roku uczęszczania do Early Stage znacznie wyprzedza standardowy program nauczania i swoich rówieśników. Materiał i program dostosowany w 100% do etapu i wieku dzieci. z przyjemnością zapisałam syna na kolejny rok.” Co prawda jest to opinia, widniejąca na stronie szkoły, ale myślę, że idealnie wpisuje się w poruszany temat.

Early Stage - kursy języka angielskiego

Nazwa: early Stage - kursy języka angielskiego

Adres: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, podkarpackie, pomorskie, śląskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie

Logo:

Opis szkoły

Early stage to kursy języka angielskiego przygotowane z myślą o najmłodszych oraz młodzieży. To szkoła z siedzibą w Warszawie, która ma swoje placówki na terenie niemal całego kraju. Uczą się w niej dzieci w wieku 3-5 lat, 6-9 lat oraz młodzież 10-14 lat i 15-19 lat. Early stage pracuje w oparciu o metodę 10 supermocy. Na zajęciach dużo się rymuje, śpiewa oraz działa na wyobraźnię dziecka. To kursy angielskiego, które pozwalają dziecku wejść w dorosłość z podstawową umiejętnością angielskiego.

Overall
2.5
  • Oferta szkoły
  • Kadra lektorów
  • Wielkość grup
  • Cena kursu
Sending
Ocena użytkownika
3 (1 vote)
Opinie i komentarze 0 (0 reviews)

Zalety

  • duża ilość placówek
  • angielski dla dzieci
  • zajęcia w ramach świetlicy szkolnej

Wady

  • brak możliwości edukowania całych rodzin
  • cena