Empik Szkoła Języków Obcych Opinie

Szkoła Empik School ma tego samego właściciela co szkoła Profilingua. Zrobiła się wielka sieć szkół językowych w wielu miastach Polski, niektóre noszą nazwę Empik School-Profilingua. Empik Szkoła Języków obcych w Krakowie znajduje się na ulicy Karmelickiej 50 (kiedyś był w reprezentacyjnym budynku na Rynku Głównym, w którym obecnie znajduje się Zara). Empik School ma za zadanie skoncentrować się na nauce języka angielskiego

Szkoła Empik, czyli sieciówka

Miałam przyjemność uczęszczać do szkoły językowej Empik i muszę przyznać, że jak na sieciówkę przystało mieli dość szeroką ofertę języków obcych. W moim przypadku chodziło o włoski. Ceny przystępne, wykładowcy przyzwoici, ale dość średni w porównaniu z innymi szkołami, terminy dogodne. Dość nowoczesne sale i sprzęt audio, słuchawki i ładna sceneria. Przyjemnie. Zależy kto, czego oczekuje. Przyzwoicie, ale bez szału – mówiąc kolokwialnie. Oczywiście, lektor to sprawa szczęścia i nie można generalizować, ale jak dla mnie niczym się oni nie wybijali. Raczej słabo pamiętam kto mnie uczył. Grupy zdecydowanie większe (co pewnie rzutuje na atrakcyjność ceny), ale przez to można przejść przez kurs nie mówiąc ani słowa. 

Szkoła Empik Opinie

Szkoła Empik Opinie – słabe informacje w sieci, brak strony

To jednak w dzisiejszych czasach ważne, aby móc poczytać o szkole w internecie. Strona na której znalazłam odrobinę informacji była przestarzała i niewiele można było z niej się dowiedzieć. Reklama oferty – no cóż, nie ma co komentować. Być może jest to strona przejściowa, bo Empik School został jakiś czas temu przejęty przez inną szkołę. Ale działa nadal.  Internet Cafe oraz dostępność rzutnika dzisiaj nie robi na nikim wrażenia.

Empik School – minęły czasy świetności?

Kiedyś ta szkoła robiła wrażenie, budynek w centrum, nowoczesny design. Dziś jakby to wszystko zbladło. Choć trzeba przyznać, że wystrój sal jest dalej atrakcyjny i wyróżnia się kolorami. Na każdym kroku widać cięcie kosztów, chociażby te nowe metody – blended learning approach, czyli łączenie rozwiązań cyfrowych z zajęciami prowadzonymi przez lektora. Dla mnie to nic innego jak pójście na łatwiznę i mniej korzyści z zapisu do szkoły – ale wielu osobom może odpowiadać taka forma. Jeśli chciałabym uczyć się w formie cyfrowej, to chyba wybrałabym opcję skypową lub na innym komunikatorze, z osobą, która reagowałaby na żywo. 

The INSELL Method (Interactional Sequential Language Learning)

Jest szkoła, musi być metoda. Empik ma metodę INSELL. To autorska metoda nauczania opracowana przez Empik School. Tym chwalą się na stronie i to wyróżnia ich placówki na tle konkurencji. Co to jest? Definicja jest bardzo ogólna i nie mówi właściwie niczego. „To nauka języka obcego, która polega na opanowaniu i doskonaleniu umiejętności komunikowania się z innymi.” Mnie to jakoś słabo przekonuje. 

 

 

Empik School

Nazwa szkoły: Empik, szkoła języków obcych

Opis: Kraków, Warszawa, Białystok, Katowice - 29 miast

Logo szkoły:

Opis

Szkoła Empik Opinie

Empik School – Szkoła Języków Obcych to sieć szkół w 29 miastach Polski. Jedna z najstarszych znajduje się w centrum Krakowa. Od dwóch lat szkoła Empik School ma tego samego właściciela co Profilingua. Niektóre placówki noszą dwuczłonową nazwę Empik-Profilingua. Szkoła uczy autorską metodą INSELL i koncentruje się na nauce języka angielskiego. 

Overall
3,1
  • Oferta szkoły
  • Kadra lektorów
  • Wielkość grup
  • Cena kursu
Sending
User Review
3,67 (3 votes)
Comments Rating 0 (0 reviews)

Pros

  • Dobra lokalizacja szkoły
  • Ceny kursów
  • Autorska metoda INSELL

 

Cons

  • Niedoświadczona kadra
  • Spore grupy
  • Brak strony internetowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sending