English For You – opinie

English For You - opinie

English For You - opinie

English For You to szkoła języka angielskiego w Warszawie. Wiadomo, że w stolicy, gdzie swoją siedzibę ma ponad 100 szkół, wybór tej, która sprosta naszym oczekiwaniom, to nie lada wyzwanie. Wiele szkoł ma chwytliwe nazwy i z wielu stron kuszą reklamami, bądź promocjami. Ci, którzy cenią sobie najwyżej renomę i doświadczenie mogą z powodzeniem wybrać szkołę English For You, która działa na rynku już od 20 lat. Z nauki w szkole powinny być najbardziej zadowolone te osoby, które za cel postawiły sobie udoskonalenie konwersacji w języku angielskim.

W ofercie English For You znajdziemy kursy na różnym poziomie zaawansowania: przygotowujące do matury, egzaminów TELC, FCE i CAE. Organizowane są także kursy dla firm oraz dodatkowe konwersacje w klubie dyskusyjnym.

Szkoła dysponuje profesjonalnym zapleczem dydaktycznym, do nauki angielskiego wykorzystywane są nowoczesne tablice interaktywne. Kameralne grupy (od 3 do 7 osób) gwarantują skuteczność nauki i indywidualne podejście do kursanta. Dla rodzin przewidziane są zniżki.

 

System dualny - dla kogo?

W English For You lektorzy stosują system dualny nauki angielskiego. Co to oznacza w praktyce? Metoda ta została opracowana w taki sposób, że zajęcia podzielone są między lektora polskiego oraz native speakera. Pierwszy cierpliwie i wyczerpująco tłumaczy zawiłości angielskiej gramatyki, z drugim odbywają się „naturalne” konwersacje.

Czemu ma służyć taki podział? Dualny system nauczania przyspiesza i znacznie usprawnia naukę dla osób, które mają problem w przełamaniem się i płynnym mówieniem w języku obcym. Kursant jest do konwersacji należycie przygotowany, posiada adekwatną do tematu dyskusji bazę słów oraz zna potrzebne mu zasady gramatyczne. Teoretyczna wiedza wykorzystywana jest w konwersacjach sprawiając, że osoby mające kłopoty z komunikacją zaczynają mówić.

 

"Dla mnie ten system się sprawdził"

Magda_mala: „Mój problem z angielskim był zapewne podobny jak u większości osób. Chodziłam, zaczynałam, przerywałam i tak w kółko. Zawsze traciłam zapał. Sytuacja zmieniła się zupełnie, gdy po namowie kilku osób zapisałam się do English For You. Zresztą miałam dodatkową motywację, gdyż mój awans w pracy był uzależniony od tego czy poprawię język, szczególnie mówienie. Jeżeli chodzi o zajęcia to prowadzone były rzeczywiście zgodnie z założeniami. Temat najpierw wprowadzany był przez polskiego lektora, potem native speaker wdrażał zagadnienie w konwersacjach. Dokładnie wiedzieliśmy o czym będzie rozmowa, był więc czas aby przygotować się do dyskusji. Przykład: W poniedziałek Justyna ( nasza lektorka) wprowadziła temat o „Internecie”, omówiła słownictwo powiązane z tym zagadnieniem, zrobiła bazę gramatyczną, przeprowadziła zadania ze słuchu, sprawdziła pracę domową. Następnie w środę nasz native speaker ( Kyle z UK) prowadził dyskusje właśnie o „Internecie” Zawsze dokładnie omawiał i wyłapywał nasze błędy. Zajęcia były zatem ze sobą powiązane. Dodatkowo wspomnę, że tematyka kursu była ciekawa, dobrana indywidualnie do naszej grupy. Osobiście bardzo skorzystałam na tym układzie i dość krótkim czasie zrobiłam porządki z językiem. Według mnie bardzo ważną rzeczą jest możliwość ćwiczenia języka w praktyce, czyli kontakt z osobami dla których angielski jest językiem ojczystym.”

English For You Szkoła Angielskiego

Nazwa: Szkoła językowa English For You

Adres: Warszawa ul. Grochowska 14a (vis a vis Real), Warszawa ul. Marszałkowska 28 lok. 173 (Metro Politechnika, budynek Kina Luna)

Logo: English For You

[ Więcej]

Opis szkoły

English For You to szkoła, która może pochwalić się 20. letnią renomą i doświadczeniem. Posiada na swoim koncie wiele certyfikatów, potwierdzających jakość nauczania oraz specjalizuje się tylko i wyłącznie w nauce języka angielskiego. Swoją siedzibę ma w Warszawie (obecnie są to dwie filie w bardzo przystępnych lokalizacjach – Centrum i Praga Południe).

Nauka języka w English For You prowadzona jest systemem dualnym. Metoda ta nastawiona jest przede wszystkim na komunikację i przełamywanie barier w mówieniu. Idealna dla osób początkujących i średniozaawansowanych, lub mających problem z płynnym wrażaniem swoich myśli w języku angielskim. Zajęcia gramatyczne prowadzą polscy lektorzy, konwersacje zaś native speakerzy.

 

Overall
4.8
 • Oferta szkoły
 • Kadra lektorów
 • Wielkość grup
 • Cena kursu
Sending
Ocena użytkownika
5 (2 votes)
Opinie i komentarze 0 (0 reviews)

Zalety

 • 20 lat doświadczenia
  nacisk na konwersacje i pomoc w przełamywaniu barier w mówieniu
 • zajęcia prowadzone w systemie dualnym
 • konwersacje z native speakerem
 • zniżki dla rodzin
 • kameralne grupy (opcja komfort 3-7 osób)

Wady

 • szkoła ma siedzibę tylko w Warszawie
 • brak kursów on-line