English For You – opinie

English For You to szkoła języka angielskiego w Warszawie. Wiadomo, że w stolicy, gdzie swoją siedzibę ma ponad 100 szkół, wybór tej, która sprosta naszym oczekiwaniom, to nie lada wyzwanie.

Szkoły językowe mają chwytliwe nazwy i z wielu stron kuszą reklamami, bądź promocjami. Ciężko zdecydować, która z placówek to rzeczywiście dobra szkoła językowa. Ci, którzy cenią sobie najwyżej renomę i doświadczenie mogą z powodzeniem wybrać English For You, która działa na rynku już od 20 lat. Z nauki w szkole powinny być najbardziej zadowolone te osoby, które za cel postawiły sobie udoskonalenie konwersacji w języku angielskim oraz liczą na dalsze postępy w nauczaniu języka angielskiego.

English For You Szkoła angielskiego Warszawa

W ofercie English For You znajdziemy kursy na różnym poziomie zaawansowania: przygotowujące do matury, egzaminów TELC FCE i CAE. Organizowane są także kursy dla firm oraz dodatkowe konwersacje w klubie dyskusyjnym.

Organizowane są także kursy dla firm oraz dodatkowe konwersacje w klubie dyskusyjnym. Szkoła dysponuje profesjonalnym zapleczem dydaktycznym, zatrudnia doświadczone polskie lektorki oraz native speakers z długim stażem. Nauka angielskiego jest prowadzona przy pomocy nowoczesnych tablic interaktywnych. Na zajęciach panuje miła atmosfera, bo grupy są niewielkie. Kameralne grupy (od 3 do 7 osób) gwarantują skuteczność nauki i indywidualne podejście do kursanta. Można liczyć na dodatkowe konwersacje. Dla rodzin przewidziane są zniżki.

English For YouPodstawowe informacje
Ocena
Logofluentbe
Lokalizacjaul. Marszałkowska 28 lok. 173
ul. Grochowska 14a
Strona wwwEnglishforyou.pl
EgzaminyFCE, CAE, TELC, Matura
Cena960 zł za semetr (40 godzin lekcyjnych)
English For You - opinie

System dualny - nauka języka angielskiego

Dobra kadra lektorów to nie wszystko. W English For You lektorzy prowadzą zajęcia warsztatowe w systemie dualnym. Co to oznacza w praktyce? Każda lekcja prowadzona jest przez native speakera oraz lektora polskiego. Metoda ta została opracowana w taki sposób, że zajęcia podzielone są między lektorów polskiego oraz native speakers. Pierwsi cierpliwie i wyczerpująco tłumaczą zawiłości angielskiej gramatyki, z drugimi odbywają się „naturalne” konwersacje. Szkoła angielskiego w ten sposób gwarantuje wysoki poziom nauczania języka.

Czemu ma służyć taki podział? Dualny system nauczania przyspiesza i znacznie usprawnia naukę dla osób, które mają problem w przełamaniem się i płynnym mówieniem w języku obcym. W naturalny sposób można „poprawić mówienie”. Kursant jest do konwersacji należycie przygotowany, posiada adekwatną do tematu dyskusji bazę słów oraz zna potrzebne mu zasady gramatyczne. Teoretyczna wiedza wykorzystywana jest w konwersacjach sprawiając, że osoby mające kłopoty z komunikacją zaczynają mówić. Native speaker wykorzystuje optymalnie naturalne predyspozycje kursanta.

English For You Opinie

Opinia Mod agda_mala:

„Mój problem z angielskim był zapewne podobny jak u większości osób. O naukę języka oraz o to, aby była to szkoła warta czasu, musiałam troszkę powalczyć. Chodziłam, zaczynałam, przerywałam i tak w kółko. Zawsze traciłam zapał. Sytuacja zmieniła się zupełnie, gdy po namowie kilku osób zapisałam się do EFY. Zresztą miałam dodatkową motywację, gdyż mój awans w pracy był uzależniony od tego czy poprawię język, szczególnie mówienie. Jeżeli chodzi o zajęcia to prowadzone były rzeczywiście zgodnie z założeniami. Temat najpierw wprowadzany był przez polskiego lektora, potem samego native speakera, który wdrażał zagadnienie w konwersacjach. Dokładnie wiedzieliśmy o czym będzie rozmowa, był więc czas aby przygotować się do dyskusji. Przykład: W poniedziałek Justyna ( nasza lektorka) wprowadziła temat o „Internecie”, omówiła słownictwo powiązane z tym zagadnieniem, zrobiła bazę gramatyczną, przeprowadziła zadania ze słuchu, sprawdziła pracę domową.

Native Speaker 

Następnie w środę nasz native speaker ( Kyle z UK) prowadził dyskusje właśnie o „Internecie” Zawsze dokładnie omawiał i wyłapywał nasze błędy. Zajęcia były zatem ze sobą powiązane. Dodatkowo wspomnę, że tematyka kursu była ciekawa, dobrana indywidualnie do naszej grupy. Polska lektorka była super. Osobiście bardzo skorzystałam na tym układzie i dość krótkim czasie zrobiłam porządki z językiem. Według mnie bardzo ważną rzeczą jest możliwość ćwiczenia języka w praktyce, czyli kontakt z osobami dla których angielski jest językiem ojczystym.”

English for You test kwalifikacyjny

Podejście do rekrutacji nowych uczniów w EFY jest naprawdę profesjonalne. Szkoła nie zadawala się zwykłym testem kwalifikacyjnym. Procedura kwalifikacji odbywa się na podstawie rozmowy z konsultantem językowym. Konsultacja składa się z części pisemnej i ustnej. Dzięki temu konsultant może zaproponować grupę nie tylko w oparciu o wiedzę teoretyczną ale także umiejętności konwersacji. Jest to klucz do doboru odpowiednich zajęć.

English for You cennik

Ta szkoła języka angielskiego w Warszawie zaproponowała w czerwcu naprawdę dobre ceny. W ofercie promocyjnej kurs online z 40 godzinami zajęć kosztuje tylko 960 zł.
Zajęcia odbywają się w grupach od 3 do maksymalnie 7 osób. Co więcej wszystkie kursy prowadzone są przez dwóch lektorów. Polski lektor do nauki podstaw i gramatyki oraz native speaker pracujący nad wymową.

Ceny na najbliższy rok szkolny poznamy w połowie sierpnia. Z pewnością zamieścimy aktualne informacje jak tylko będą dostępne. 

English for you - kursy

Szkoła oferuje szeroką gamę kursów języka angielskiego. Poniżej przedstawiamy rodzaje dostępnych kursów: 

 • Kursy językowe ogólne – odbywające się w systemie dualnych. Część zajęć prowadzi polski lektor. Część odbywa się z native speakerem. 
 • Kursy konwersacyjne – zajęcia również w systemie dualnym. W porównaniu z kursami ogólnymi dużo większy nacisk na umiejętności mówienia. 
 • Kursy egzaminacyjne – zajęcia typowo prowadzone pod przygotowanie do określonego egzaminu. W ofercie przygotowania do TELC, FCE, CAE lub matury. 
 • Kursy dla dzieci i młodzieży – kursy w systemie dualnym dostosowane do wieku i poziomu dzieci. Nauka od podstaw dla najmłodszych aż po przygotowania do egzaminu ósmoklasisty. 

English for you - kurs wakacyjny

Czy szkoła angielskiego EFY oferuje kursy wakacyjne? W normalnych warunkach odpowiedź na to pytanie brzmi tak. Obecnie w dobie koronawirusa nie znajdziemy jeszcze informacji o kursach wakacyjnych. Możemy jednak być pewni. O ile tylko warunki epidemilogiczne pozwolą w English For You możemy spodziewać się kursów wakacyjnych.

Oferta dla firm

Oferta nauki angielskiego dla firm w szkole EFY jest bardzo ciekawa i rozbudowana. Lekcje mogą odbywać się zarówno w placówkach szkoły, jak i w siedzibie danej firmy. Współpraca z firmami opiera się na kilku etapach. 

 1. Analiza potrzeb klienta – czyli spotkanie i rozmowa o potrzebach danej firmy wraz z dopasowaniem odpowiedniej oferty edukacyjnej.
 2. Ustalenie harmonogramu zajęć – na podstawie analizy szkoła może zaproponować intensywność i harmonogram zajęć. 
 3. Test kwalifikacyjny – mając ramowy program zajęć konieczne jest podzielenie pracowników na grupy na podstawie poziomu znajomości języka.
 4. Program zajęć – po dobraniu grup oraz poznaniu poziomu pracowników możliwy jest dobór konkretnego programu zajęć.
 5. Start szkolenia – dopiero po analizie potrzeb i odpowiednim doborze programu możliwe jest rozpoczęcie właściwego nauczania.
 6. Zakończenie kursy – wraz z analizą dalszych potrzeb firmy. 

English for You dla dzieci

Szkoła angielskiego English For You w Warszawie nie zapomniała o najmłodszych. W ofercie szkoły znajdziemy zajęcia dla dwóch grup wiekowych. Dzieci w wieku 7 – 9 lat oraz młodzież w wieku 10 -13 lat. W programie znajdziemy zarówno tematykę gramatyczną, jak i rozmowy prowadzone w kafejce dyskusyjnej. Większość tych kursów ma w sieci pozytywne opinie.

Zajęcia odbywają się w autorskim systemie dwa razy w tygodniu. Tu także stosowana jest metoda dualna. Raz z polskim lektorem (lub kilkoma lektorami), drugi raz z osobą anglojęzyczną. Uczniowie podzieleni są na grupy nie tylko w oparciu o wiek, ale także w zależności od umiejętności językowych. 

Program nauczania wykracza poza standardowe normy szkoły podstawowej. Tym samym dzieci poznają angielski na wyższym poziomie niż jest to przewidziane w edukacji publicznej. W zależności od poziomu zaawansowania przygotowują się do egzaminu fce, czytają prasę anglojęzyczną, mogą udzielać się w kafejce dyskusyjnej, poznają kultury różnych krajów.

Więcej o ofercie dla dzieci można dowiedzieć się na regularnie organizowanych przez szkołę dniach otwartych. 

Kontkat z English For You

Najłatwiejszy kontakt ze szkołą  dostępny jest przez infolinię. Pod numerem telefonu +48 22 612 21 21 pracownicy szkoły dostępni są dla Państwa od poniedziałku do soboty w godzinach 12:00 – 21:00. 

Kontakt możliwy jest również poprzez email EnglishForYou@EnglishForYou.pl

Szkoła językowa Warszawa

W stolicy oczywiście znajdziemy wiele szkół językowych. W tym także szkół języka angielskiego. Jak więc dokonać wyboru najlepszej szkoły języka angielskiego w Warszawie? Jak sprawdzić, że to będzie dobra szkoła? Nie jest to proste. W naszym serwisie znajdziesz ranking szkół językowych w Warszawie. Natomiast z pewnością jedną z najwyższych pozycji w tym rankingu zajmuje właśnie szkoła English For You. System dualny, doświadczeni lektorzy, native speakers, profesjonalne podejście, przyjazna atmosfera, niezłe ceny. Czego więcej można oczekiwać po szkole językowej.

Recenzja szkoły English For You

Podsumowując, szkoła English For You to jedna z najlepszych szkół w Warszawie a nawet całej Polsce. Duże doświadczenie, ciekawe metody nauczania oraz różnorodne rodzaje kursów to główne atuty tej szkoły. EFY to dobra szkoła, która rzeczywiście specjalizuje się w angielskim.

English For You Szkoła Angielskiego

Nazwa szkoły: Szkoła językowa English For You

Opis: Warszawa ul. Grochowska 14a (vis a vis Real), Warszawa ul. Marszałkowska 28 lok. 173 (Metro Politechnika, budynek Kina Luna)

Autor: Jezykowaszkola.pl

Rodzaj kursu: stacjonarny

Forma kursu: stacjonarny

Czas kursu: PT8H

Płatność za kurs: płatny

Cena lekcji od: 29,50

Waluta: PLN

Szkoła: English For You

Logo szkoły: English For You

Opis szkoły

English For You

English For You to szkoła, która może pochwalić się 20. letnią renomą i doświadczeniem. Posiada na swoim koncie wiele certyfikatów, potwierdzających jakość nauczania oraz, podobnie jak inne szkoły językowe, specjalizuje się tylko i wyłącznie w nauce angielskiego. Swoją siedzibę ma w Warszawie (obecnie są to dwie filie w bardzo przystępnych lokalizacjach – Centrum i Praga Południe).

W szkole English For You lekcje prowadzona są w oparciu o autorską metodę. Metoda ta nastawiona jest przede wszystkim na komunikację i przełamywanie barier w mówieniu. Tematy wprowadzane są według planu przez polskiego lektora i osobę anglojęzyczną. Idealna dla osób początkujących i średniozaawansowanych, lub mających problem z płynnym wrażaniem swoich myśli w języku angielskim. Zajęcia gramatyczne w szkole prowadzą polscy lektorzy, konwersacje zaś native speakerzy.

Overall
4,8
 • Oferta szkoły
 • Kadra lektorów
 • Wielkość grup
 • Cena kursu
Sending
User Review
4 (4 votes)
Comments Rating 5 (1 review)

Pros

 • 20 lat doświadczenia
  nacisk na konwersacje i pomoc w przełamywaniu barier w mówieniu
 • zajęcia prowadzone w systemie dualnym
 • konwersacje z native speakerem
 • zniżki dla rodzin
 • kameralne grupy (opcja komfort 3-7 osób)

Cons

 • szkoła ma siedzibę tylko w Warszawie
 • zajęcia dla dzieci dopiero od 7 roku życia

1 Comment

 1. Sylwia Reply

  dobry wybór

  English For You to dobry wybór. Jestem zadowolona. Dlaczego? Bo na zajęciach panuje miła atmosfera, a lektorzy są bardzo zaangażowani w swoją pracę. Przyjemnie uczęszcza się na zajęcia, które są ciekawe i profesjonalnie zrealizowane. Szybko widać postępy w nauce, z czego jestem szczególnie zadowolona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sending