Helen Doron Szkoła angielskiego opinie

Helen Doron – opinie. Metoda Helen Doron należy do najbardziej popularnych metod nauki angielskiego wśród dzieci i młodzieży. Metoda z założenia jest bezstresowa i korzystają z niej dzieci już od wieku niemowlęcego. Chcesz nauczyć dziecko angielskiego? Znajdź placówkę Helen Doron w swojej okolicy. Z pewnością nie będzie to trudne, bo szkoły Helen Doron rosną jak grzyby po deszczu. Helen Doron uczy angielskiego dzieci i młodzież w każdym wieku! Co więcej, podobno nauka jest efektywna, ale przede wszystkim bardzo przyjemna. Helen Doron przyjmuje założenie: „children don’t listen, they hear”. My przyjrzymy się nieco bliżej szkole Helen Doron w Krakowie. Zobacz opinię na temat szkoły angielskiego Helen Doron w Krakowie. Czy warto zapisać tam swoje dziecko?

Helen Doron English - angielski dla dzieci

Helen DoronPodstawowe informacje
Ocena
Logo fluentbe
Lokalizacjaul. Krasińskiego 59A/31
Strona wwwhelendoron.pl
Językiangielski

Metoda Helen Doron - jak wygląda nauka?

Helen Doron to nauka przez zabawę. To cykl bezstresowych lekcji, które są dopasowane do wieku dziecka. Animacje, rymowanki, gry i muzyka to elementy tej metody. Starannie zaplanowane lekcje powodują, że dziecko uczy się angielskiego z niebywałą lekkością – tak, jakby uczyło się języka ojczystego. 

Wiek 0-3

Baby’s Best Start

Kurs dla niemowląt – od 3 miesiąca życia do 2 lat. Na tym wczesnym etapie Helen Doron wspiera naturalny rozwój dziecka. Są to głównie piosenki i rymowanki, które uczą dzieci mówienia. Dzieci uczą się angielskiego tak samo, jak swojego ojczystego języka.

Wiek 4-9

Fun with Flupe‎

Dzieci od 4 lat do 9 lat. Oprócz piosenek i rymowanek, dochodzą jeszcze filmy animowane i książeczki interaktywne. Helen Doron na tym etapie przykłada większą uwagę do słownictwa i poprawnych struktur gramatycznych. W dalszym ciągu jest to nauka angielskiego przez zabawę, przeprowadzana w bezstresowych warunkach. 

Wiek 9-12

Paul Ware Explorers

To nauka dla starszych dzieci, w wieku 9-12 lat. Tu Helen Doron bardziej skupia się na doskonaleniu wymowy i czytania w języku angielskim. U dziecka wzmacniane jest poczucie pewności siebie. Jednocześnie wzbogacane jest słownictwo – uczeń poznaje 1800 nowych słów. Uczniowie uczą się mówić, czytać i pisać na średniozaawansowanym poziomie. 

Wiek 12-19

Teen Talent (A2)

Kurs dla dzieci, które już nauczyły się mówić, pisać i czytać po angielsku. Helen Doron na tym etapie już wymaga używania poprawnej gramatyki oraz dysponowania słownictwem na poziomie A1. Helen Doron na tym etapie wprowadza idiomy, dowcipy i twistery językowe. W dalszym ciągu zajęcia są wypełnione muzyką i aktywnościami, aby uniknąć nudy. Młodzież uczy się otwartości i wyrażania siebie w języku angielskim. 

Helen Doron opinie

Najwięcej opinii jest pozywnych i rodzice wydają się być zadowoleni z tej metody nauki. Niektórzy narzekają jedynie na cenę. Ale cena to zawsze kwestia dyskusyjna. Wiadomo, że najlepiej, aby szła ona w parze z jakością. Jeśli chodzi o naukę języków obcych to traktuje się wydatki jako inwestycje w nasze dzieci. Dlatego tak ważne jest sprawdzenie szkoły angielskiego, aby dobrze ulokować swoje pieniądze, a dzieciom zapewnić lepszy start. Przeglądajcie zatem drodzy rodzice rankingi szkół językowych, fora i opinie na temat szkoły, do której zamierzacie zapisać swoje dzieci. 

Na jednym z forum, poświęconych metodzie Helen Doron wypowiada się w następujący sposób: „Metoda super 🙂 Dzieci przeszczęśliwe. Nauczyciele OK. Rodzic płaci i otrzymuje konkretną usługę- czyli kurs dla dziecka. Metoda znana od kilkunastu lat w kilkunastu krajach, więc coś w niej musi być. Nie słyszałem, żeby ktoś narzekał. Ja i moje dzieci na pewno nie.”

Monika (jej dzieci uczyły się w Helen Doron 3 lata) ma pewne wątpliwości co do skuteczności metody: „Nauczyciele mili, materiały do nauki bardzo ładne, dzieci chodziły chętnie, ale… Po trzech latach nauki moich dzieci w HD mam pewne wątpliwości co do skuteczności metody. Poziom EFI = super, MEFi = b.dobrze, ale im wyżej, tym większa była konieczność utrwalania materiału w domu, i nie poprzez słuchanie kasety, ale praca z książeczką. Oczywiście, zawsze można powiedzieć, że dzieci mało zdolne…”

Czy metoda Helen Doron nadaje się dla każdego dziecka? Co na to rodzice, których pociechy uczęszczały do placówek Helen Doron?

Magdalena jest nieco sceptyczna, jeśli chodzi o naukę przez zabawę: „Moim zdaniem poziom takich dzieciaków jest przeciętny i to bardzo. Czasem dzieciaki naprawde nie chcą sie uczyć i przychodzą tylko dla zabawy. Owszem, można tam zapisac 3 – latki i 4 – latki, ale wiek 6 lat nakłania do ciut ambitniejszej pracy. (…) Przez zabawe mozna sie nauczyc duzo ale tylko w pewnym etapie wiekowym (zadawalajace efekkty dla czterolatków, dla 6, 7 latków polecam cos innego).”

Cennik Helen Doron

Cena zajęć w szkołach Helen Doron jest uzależniona od placówki, którą wybierzemy. W większości szkół przeciętna cena kursy to 210 zł za miesiąc. Cena odnosi się do jednej lekcji w tygodni o długości 45 minut. W przypadku gdy chcemy posłać dziecko na więcej zajęć cena odpowiednio rośnie. Przykładowo przy dwóch 90 minutowych lekcjach tygodniowo musimy liczyć się z wydatkiem przekraczającym 400 zł miesięcznie. 

Helen Doron - skąd się wzięła w Polsce?

Helen Doron już ma 22 letnią tradycję w Polsce. Zaczęło się wszystko w Tychach, w 1998 roku. To właśnie tam powstało pierwsze centrum nauki dla dzieci i młodzieży, które uczyło metodą Helen Doron English.

Metodą zainteresowała się anglistka Joanna Cesarz-Krzystanek. Przekonała ją do niej przyjaciółka, która mieszkała w Austrii i pracowała w szkole Helen Doron. 

Metoda na początku budziła wiele kontrowersji, głównie z powodu wieku dzieci. Jak profesonalny lektor ma uczyć 3-latka, który nie umie jeszcze korzystać z podręcznika i nie potrafi skupić uwagi? Początkowo lekcje dla 3 latków trwały 30 min i wydawało się niemożliwym, aby na tak długi czas skupić uwagę malucha. Dlatego też lekcje mają charakter dynamiczny i są pełne muzyki. Lektorzy dostają odpowiednie przeszkolenie, aby umieli pracować z tak małymi uczniami. Helen Doron (twórczyni metody) sama tworzyła nagrania, które dzieci miały słuchać w domu. Nagrywała siebie na kasety magnetofonowe. Opowiadała historyjki, wierszyki, z czasem doszły piosenki przy akompaniamencie pianina. Z czasem metoda stała się na tyle popularna, że Helen Doron musiała zabrać się za szkolenie nauczycieli, aby kontynuowali jej dzieło.

Helen Doron szkoła języka angielskiego

Nazwa szkoły: Helen Doron szkoła angielskiego

Opis: ul. Włóczków 22/2 , ul.Bronowicka 37, al. Pokoju 84, ul. Kędzierzyńska 12, Kraków (miasta w całej Polsce)

Logo szkoły:

Helen Doron opis

Helen Doron to sieć placówek w całej Polsce ( i nie tylko), która uczy dzieci i młodzież angielskiego, specjalnie opracowaną autorską metodą. Uczą się w niej dzieci już od wieku niemowlęcego! To nauka poprzez starannie zaplanowane lekcje, dopasowane do wieku dziecka. To nauka przez zabawę, ruch i powtarzanie z kaset różnych rymowanek. Zajęcia są wypełnione muzyką, aktywnościami i piosenkami. Dziecko uczy się języka angielskiego z taką łatwością, jak ojczystego. Helen Doron wychodzi z założenia, że dzieci, które zaczynają się uczyć języka wcześnie, mają zapewniony lepszy start.

Overall
3,3
 • Oferta szkoły
 • Kadra lektorów
 • Wielkość grup
 • Cena kursu
Sending
User Review
2,7 (10 votes)
Comments Rating 4 (1 review)

Pros

 • Nauka w oparciu o autorską metodę Helen Doron, w której szkoła się specjalizuje
 • Dostępność placówek (szkół Helen Doron jest dużo)
 • Szkolenia dla nauczycieli Helen Doron
 • Bardzo duży wybór kursów dla dzieci (każdy znajdzie coś dla swojego dziecka)

Cons

 • Cena
 • Sposób, który nie zachwyci wszystkich (po jakimś czasie można mieć dość tych samych rymowanek i piosenek)
 • Brak oferty dla dorosłych, którzy mogliby doskonalić angielski razem z dziećmi

1 Comment

 1. Iza Reply

  Miejsce godne polecenia, które nie dość, że wspaniale uczy to również bawi. Syn jest zachwycony! Przemiłe i kompetentne panie lektorki! Polecam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sending