Kursy dla firm

kursy jezykowe dla firm

Kursy językowe dla firm

Coraz więcej firm decyduje się na edukowanie pracowników, poprzez udział w kursach językowych. To absolutna konieczność na dzisiejszym rynku pracy, bowiem większość firm kieruje swoją ofertę na rynek międzynarodowy. Taka inwestycja w pracowników popłaca, bowiem pracownicy rozwijający kompetencje językowe mogą sprawniej i skuteczniej obsłużyć obcojęzycznego klienta. Zatem śmiało można stwierdzić, że tego typu inwestycja w pracownika jest obarczona minimalnym ryzykiem i w większości przypadków się zwraca z nawiązką.

Coraz więcej szkół językowych ma w swojej ofercie specjalne pakiety dla firm oraz przedsiębiorstw. Znajomość języków obcych u pracowników firmy podnosi znacznie jej prestiż i pozytywnie wpływa na jej postrzeganie na rynku pracy.

Szkolenia językowe dla firm

Kursy językowe dla firm są zazwyczaj ofertami indywidualnymi, dostosowanymi do wymagań zamawiającego. Obecne na rynku szkoły językowe oferują niezwykle atrakcyjne oraz zróżnicowane pakiety usług nie tylko z angielskiego, ale także z wielu innych języków. Najczęściej wybieranymi ofertami są: an. gielski dla pracowników, niemiecki oraz rosyjski.

Ranking kursów językowych dla firm

Szkoła

Zalety

Ranking

Strona WWW

1. Fluentbe

Fluentbe
 • Lektorzy z całego świata
 • Świetne opinie
 • Przyjazne zasady
95%

2. Tutlo

tutlo opinie
 • Lekcje online
 • Zajęcia interaktywne 
 • Nowatorska platforma
85%

3. English For You

English For You
 • System dualny
 • Zajęcia online 
 • 20 lat na rynku
93%

Szkolenia językowe dla pracowników

Szkolenia językowe, jakimi są kursy języków obcych, to bardzo często wybierana forma inwestycji w pracownika. Niektóre szkoły wręcz specjalizują się wyłącznie w tego typu ofertach np. World Wide School, inne chwalą się 30 letnim doświadczeniem w organizowaniu tego typu szkoleń. W pierwszej kolejności warto poszukać właśnie tego typu placówek.

Duże znaczenie ma w doborze odpowiedniej formy szkolenia dla pracowników wielkość budżetu, którym dysponujemy oraz potrzeby i możliwości firmy. Jaki cel chcemy osiągnąć? Ile mamy na to czasu? Każda dobra szkoła powinna mieć w swojej ofercie także doradztwo w tej kwestii. Szkolenie językowe pracowników może przybierać obecnie wiele form, z których większość daje satysfakcjonujące rezultaty. To nie tylko nauka dwa razy w tygodniu po 2h, w grupach do 12 osób. Popularne są także integracyjne wyjazdy językowe, webinary, lekcje wirtualne, nauka przez Skype’a oraz indywidualne, bądź w małych grupach, konwersacje z lektorem.

Angielski dla firm

Każda firma otwarta na rynek międzynarodowy musi mieć pracowników mówiących językiem angielskim. Branża IT, finansowa oraz artystyczna wymaga znajomości języka angielskiego na poziomie rozumienia i komunikowania się w mowie oraz piśmie (wymiana maili). Bardziej zaawansowanych umiejętności oczekują wszelkiego rodzaju biura obsługi klienta oraz branża marketingowa.

Wiele szkół otwiera się na klientów biznesowych. W dzisiejszych czasach to absolutnie naturalne zjawisko. Większość szkół językowych dysponuje specjalną ofertą nauki angielskiego oraz innych języków obcych (w zależności od zapotrzebowania) dla firm. W wielu placówkach oraz instytutach szkolenia dla firm są opracowane bardzo skrupulatnie i przeprowadzane autorskimi metodami. Szkoły z doświadczeniem, mają wypracowane najskuteczniejsze metody w oparciu o długoletnią współpracą zarówno z klientem indywidualnym, jak i biznesowym.

Angielski dla firm - gwarancje

Zdarza się, że szkoły językowe dają gwarancję skuteczności klientom biznesowym. Cześto jest też tak, że płacimy za efektywność, a jeśli jesteśmy niezadowoleni z efektów, szkoła zapewnia zwrot pieniędzy. To, co szkoła może obiecać to:

Języki obce dla firm - najważniejsze dopasowanie

W zależności od charakteru pracy, pracownik lub kadra zarządzająca może mieć inne zapotrzebowanie. Ważne, aby szkoła podeszła do firmy, jako klienta, indywidualnie i przygotowała mu spersonalizowaną ofertę. Aby była w stanie ściśle dopasować się do modelu biznesowego danej firmy.  Zwróćcie uwagę, aby kurs językowy zawierał dokładnie to, co przyda się pracownikowi w praktyce.

Szkoły językowe szkolą firmy już w ponad 20 językach. Angielskim, niemieckim, hiszpańskim, włoskim, czeskim,  japońskim, chińskim, językach skandynawskich oraz wielu innych.

Firma nie zawsze chce szkolić pracownika w postaci zajęć w grupach. Istnieją inne możliwości, aby zapewnić pracownikowi pożądane kompetencje, a firmie przynieść korzyść. Większość obecnych na rynku szkół, ma oprócz zajęć dla firm jeszcze wiele innych dodatkowych propozycji. Oto kilka z nich:

Rodzaje kursów językowych dla firm

 • Śniadania biznesowe – organizowane śniadania oraz lunche, na których pracownicy mogą swobodnie konwersować w wybranym języku obcym
  Kursy językowe o biznesowym profilu (rozmowy telefoniczne, pisanie maili służbowych, tworzenie prezentacji)
 • Biznesowe kursy on-line – część testów można wykonywać zdalnie, w domu, w dowolnym czasie. Nie traci się czasu na dojazdy
 • Audyt językowy
 • Certyfikaty językowe – nauka pod kątem wymaganego certyfikatu (TOEFL, LCCI)
 • Szkolenia z umiejętności miękkich – przydatne w kontakcie z klientem, niezbędne w negocjacjach
 • Coaching językowy – lektorzy indywidualnie podchodzą do pracownika, wskazują słabe i mocne strony, pomagają efektywnie się uczyć, podpowiadają po jakie pomoce naukowe sięgać
 • Tłumaczenia – tłumaczenia pisemne i ustne w wielu językach: angielskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim oraz w językach skandynawskich
 • Wyjazdy językowe – popularne obozy językowe, które organizowane są w wielu krajach, praktycznie przez cały rok
 • Rekrutacja językowa – testy językowe dla pracowników, weryfikacja umiejętności kandydata

Niektóre szkoły specjalizują się tylko wyłącznie w obsługiwaniu klientów biznesowych. Co ich cechuje? Przede wszystkim, nastawienie na praktykę – ćwiczą tylko te umiejętności, które są potrzebne w pracy, zapewniają systematyczność w nabywaniu wiedzy, regularnie mierzą postępy oraz dają szczerą, a zarazem taktowną informację zwrotną. Nieustannie się rozwijają w danej branży – śledzą bieżące trendy oraz stymulują rozwój językowy pracownika – organizują webinary i innego rodzaju eventy angażujące uczących się.