Manhattan English Academy – opinie

Manhattan English Academy - co to za szkoła?

Manhattan English Academy to szkoła angielskiego dla dorosłych. To jedna z popularniejszych szkół językowych w Warszawie. W 2018 i 2019 otrzymała tytuł najlepszej placówki w stolicy. Manhattan English Academy w Warszawie jest o tyle ciekawą placówką, że umożliwia swoim studentom naukę w Nowym Jorku. To dlatego, że jest ona partnerem szkoły językowej Manhattan Language w Nowym Jorku. Na stronie szkoły znajdziemy informację, że szkoła jako jedyna w Polsce uczy kursantów metodą Brain Friendly English. To nic innego, jak nauka przyjazna mózgowi. Brzmi ciekawie?

Na czym polega metoda Brain Friendly English?

Metoda Brain Friendly English bazuje na naturalnej ciekawości poznawczej, która cechuje ludzki gatunek. Mózg człowieka posiada zdolność przyswajania mnóstwa informacji, o ile stworzy mu się sprzyjające warunki. Przywajamy tak wiele informacji, że czasem łatwo się pogubić. Mózg, aby efektywnie się uczył języka, nie może być przebodźcowany. Mózg sobie z tym wszystkim radzi, dokonując naturalnej selekcji informacji. I dlatego sporo rzeczy nie robi na nas wrażenia i wcale ich nie zapamiętujemy, a największe emocje wzbudzają w nas rzeczy nowe i zaskakujące. Te tkwią w pamięci bardzo długo. Dlatego należy odpowiednio zaciekawić mózg. W taki sposób zaangażować emocje, aby mózg przyswoił wiedzę i zapamiętał jak najwięcej informacji.  Podczas każdej lekcji angielskiego w Manhattan English Academy wykorzystywana jest tego typu wiedza. 

Manhattan English Academy - tylko dla dorosłych

Manhattan English Academy to szkoła tylko dla dorosłych. Zajęcia odbywają się w małych grupach lub online. To dobra filozofia i stąd tak wiele nagród na koncie placówki. Na kurs przychodzą osoby, które chcą się uczyć i są sfocusowane na cel. Na stronie szkoły czytamy: „Kursy przeznaczone są dla osób dorosłych, które poważnie podchodzą do nauki.” Zawężenie grupy docelowej tylko do osób dorosłych i skupionych na nauce powoduje, że poziom szkoły jest wyższy niż w innych placówkach. Do tego dochodzą małe grupy kursantów – nie więcej niż 6 osób. 

Lektorzy Manhattan English Academy to nie tylko absolwenci filologii. W kadrze lektorów znajdziemy ludzi o rozmaitych specjalizacjach – po studiach zagranicznych, prawniczych i biznesowych. Szkoła z założenia stawia na ludzi kreatywnych i pomysłowych. Trzeba przyznać, że brzmi to naprawdę obiecująco. 

Manhattan English Academy - opinie

Manhattan English Academy ma na swojej stronie internetowej wiele pozytywnych komentarzy. Są one zbierane za pomocą anonimowej ankiety przeprowadzonej wśród uczniów na zakończenie nauki.

Nic dziwnego, dorośli, którzy biorą naukę na serio i zależy im na osiągnięciu celu, to grupa którą naprawdę dobrze się uczy. Są pilni, przykładają się do nauki i absolutnie nie chcą marnować czasu.

Wszyscy ankietowani uczniowie są zgodni co do jednego – szkoła stawia nacisk na mówienie i komunikację. I nie są to jedynie czcze obietnice. To się naprawdę dzieje. Sporo pochlebnych opinii dostają także lektorzy. Kursanci cenią sobie bardzo ich osobiste zaangażowanie i miłą atmosferę, którą tworzą.

Poniżej przytaczamy kilka opinii zadowolonych uczniów. Marta: „Szczególnie cenię sobie Manhattan za indywidualne podejście do kursanta, przyjazną atmosferę oraz szczere zaangażowanie lektorów. Na zajęciach (…) największą uwagę poświęca się szeroko pojętej komunikacji. Mówienie, mówienie i jeszcze raz mówienie. Dużo praktycznych słówek i wyrażeń. Ćwiczymy też rozumienie ze słuchu oraz gramatykę. Na weekend zwykle dostajemy coś do napisania. ” Piotr: „Kończę pierwszy semestr w Manhattanie i jestem bardzo zadowolony. Kurs nastawiony na komunikację – mówi się bardzo, bardzo dużo. (…) na zajęcia chodzi się z przyjemnością i szkoda opuścić choćby jedną lekcję.” Ania: „Szkołę wybrałam ze względu na lokalizację. Po pierwszym semestrze wiedziałam już, że naukę angielskiego chcę kontynuować tylko tam. Co mnie przekonało? Małe, pięcioosobowe grupy, gdzie każdy zdąży się wypowiedzieć, różnorodny sposób nauki (czytanie,pisanie, słuchanie, tłumaczenie piosenek :)), nacisk na wymowę. Nawet jako staruszka w najgorszej fazie demencji nie zapomnę, jak się mówi „hotel” czy „Poland”. (…) Przede wszystkim jednak dla mnie ważna była świetna atmosfera na zajęciach ( i za to dziękuję naszej lektorce Kasi Klepackiej).
Kolejnym plusem jest cena, jedna z niższych w Warszawie.”

Manhattan English Academy

Nazwa: Manhattan The English Academy

Adres: ul Towarowa 22/E19, Warszawa

Logo:

Opis szkoły

Manhattan The English Academy to szkoła angielskiego skierowana do osób dorosłych. Jej siedziba mieści się w Warszawie. Co wyróżnia English Academy spośród innych warszawskich placówek? To pierwsza szkoła w Polsce, która uczy kursantów metodą Brain Friendly English. Jeśli chodzi o naukę angielskiego to największy nacisk jest położony na praktyczne zastosowanie języka, głównie mówienie. Na stronie szkoły możemy dostrzec dość wymowny slogan: „Mówisz od pierwszej lekcji”. Grupy są niewielkie, a ceny mocno konkurencyjne. Możliwa jest także nauka online. W nauce języka wykorzystywany jest couching, czyli metoda wyznaczanie celów: SMART.  Szkoła języka angielskiego Manhattan English Academy dwa lata pod rząd otrzymywała tytuł „NAJLEPSI 2019” wśród szkół językowych w Warszawie. Szkoła organizuje kursy indywidualne, weekendowe, wakacyjne oraz z możliwością wyjazdu do Nowego Jorku. 

Overall
3,9
 • Oferta szkoły
 • Kadra lektorów
 • Wielkość grup
 • Cena kursu
Sending
Ocena użytkownika
0 (0 votes)
Opinie i komentarze 3,67 (3 reviews)

Zalety

 • metoda Brain Friendly English
 • 5-6 osobowe grupy
 • sporo nagród 
 • kursy w Nowym Jorku

Wady

 • angielski tylko dla dorosłych, którzy poważnie podchodzą do nauki

3 comments

 1. Marek Reply

  Najlepsza w Warszawie!

  Polecam! Rewelacyjni lektorzy i faktycznie dużo mówienia na lekcjach!

 2. Anna Reply

  Nie polecam

  Niestety nie podzielam opinii poprzedników..” angielski dla dorosłych którzy poważnie podchodzą do nauki” niepoważne podejście lektorów w postaci odwoływanych co chwila lekcji w niczym nie pomaga kursantowi. Poza tym metoda nauki zapropowana przez szkołę nie trafiła do mnie kompletnie. Przed wyborem szkoły językowej polecam zorientować się co do metodyki nauczania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sending