Nauka angielskiego online

Kurs angielskiego online to prawdziwy hit tego roku. W czasach pandemii koronawirusa nauka z domu zyskała na popularności. Szkoły językowe, podobnie jak inne biznesy przeniosły się do Internetu. Co więcej, powstały całkiem nowe platformy do nauki angielskiego online. Przyglądamy się najnowszym trendom nauki angielskiego online. Sprawdzamy, gdzie najlepiej nauczysz się angielskiego w Internecie.

Lekcje angielskiego online

Praktycznie każda szkoła angielskiego w Polsce ma obecnie w swojej ofercie lekcje angielskiego przez Internet. Jest to wygodny sposób nauki tego jakże przecież popularnego języka. Nauka angielskiego online dostępna jest zarówno dla klientów indywidualnych jak i dla grup, dzieci czy nawet firm. Główne atuty lekcji online to przede wszystkim możliwość wyboru dogodnych godzin nauki oraz oszczędność czasu na dojazdy do szkoły językowej.

Najlepsze kursy angielskiego online

Poniżej przedstawiamy ranking najlepszych kursów języka angielskiego online. Sprawdź ranking przed wybraniem swojego kursu.

Szkoła

Zalety

Ranking

Strona WWW

1. Fluentbe

Fluentbe
 • Lektorzy z całego świata
 • Świetne opinie
 • Przyjazne zasady
95%

2. Chat School

Chat School
 • konwersacje online na żywo
 • aplikacja do rozmów
 • autorskie materiały
93%

3. Tutlo

tutlo opinie
 • Lekcje online
 • Zajęcia interaktywne 
 • Nowatorska platforma
87%

4. Cambly

cambly logo
 • Aplikacja
 • Native speaker
 • Dostęp 24/7
84%
kursy angielskiego online

Nauka angielskiego online z lektorem

Niezależnie od sposobu odbywania lekcji kluczowy w nauce angielskiego pozostaje lektor. Dobry lektor angielskiego to klucz do sukcesu. Nawet najlepsza szkoła angielskiego nic nie zdziała jeśli trafimy w niej na słabego lektora.

Nauka języka angielskiego z lektorem to nadal najbardziej efektywna metoda przyswajania języka. Online lekcje z lektorem wyglądają nieco inaczej. Brak bezpośredniego kontaktu to dodatkowe wyzwanie dla nauczyciela. Musi on mieć jeszcze lepszy kontakt z uczniem. Musi lepiej przekazywać swoje polecenia oraz wyłapywać problemy ucznia.

Indywidualny kurs angielskiego online

Lekcje indywidualne są oczywiście bardzo skuteczne. Przy zajęciach tylko z lektorem cała jego uwaga skupiona jest na jednej osobie. Indywidualne kursy języka angielskiego online wbrew pozorom mogą być bardziej atrakcyjne cenowo niż w przypadku tradycyjnych zajęć. Lektor nie musi spędzać czasu na dojazdy a szkoła nie musi płacić za wynajem sal. Są to oszczędności, na których może skorzystać także klient.

Dlatego też warto sprawdzić jak wyglądają ceny za indywidualny kurs angielskiego w takich szkołach jak Fluentbe lub Tutlo.

Samodzielna nauka języka angielskiego

Oczywiście nauka angielskiego z lektorem to spory wydatek. Zwłaszcza kursy indywidualne są nadal drogie. Jeśli nie możemy sobie pozwolić w danym okresie na takie rozwiązanie, zawsze pozostaje samodzielna nauka języka angielskiego.

Język angielski jest tak powszechnie dostępny, że oswajanie się z nim na codzień nie powinno być problemem. Większość dekoderów telewizji kablowych ma opcję zmiany języka. Jako minimum warto przy oglądaniu filmów czy seriali zmienić język na angielski i podpierać się tylko napisami w języku polskim. Taki drobny zabieg sprawia, że osłuchujemy się z językiem. A czytając napisy pod programem często także wyłapujemy znaczenie poszczególnych słów czy zwrotów.

W Internecie oraz telefonie można znaleźć także wiele darmowych lub płatnych rozwiązań wspomagających naukę. Są to głównie aplikacje lub rozwiązania typu fiszki. Pomagają one w regularnym zapoznawaniu się z nowymi słowami. Nie zastąpią one nauki z lektorem ale to zawsze coś pozytywnego.

Nauka angielskiego

Szukasz opcji na naukę angielskiego z dowolnego miejsca na wybranym poziomie zaawansowania? Teraz swoje umiejętności możesz podnieść praktycznie z każdego miejsca na świecie. Naukę angielskiego możesz rozpocząć w każdej chwili korzystając z platform do nauki języka online. Lekcje możesz wybrać w szkole z naszego rankingu. Każda szkoła gwantuje wysoki poziom nauki na każdym poziomie zaawansowania. 

 

Angielski online FAQ

Przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o kursy języka angielskiego online. 

Jaki kurs angielskiego online polecacie?

Na naszej stronie znajdziesz ranking kursów języka angielskiego. Wszystkie kursy wymienione w rankingu są godne polecenia. Wybierz interesujący Cię kurs i sprawdź jego zalety w rankingu.

Jak nauczyć się angielskiego za darmo?

Nauka angielskiego za darmo to trudne zadanie. Bez kontaktu z lektorem, najlepiej native speaker proces nauki jest zdecydowanie dłuższy. Nie jest to jednak niemożliwe. Najlepiej dużo obcować z językiem nawet przez oglądanie TV i czytanie książek po angielsku.

Jak uczyć się angielskiego przez Internet? 

Obecnie w Internecie znajdziesz sporo ciekawych ofert nauki angielskiego. Pojawiły się przede wszystkim platformy do nauki online takie jak Fluentbe czy Tutlo. 

Jaki kurs angielskiego online wybrać? 

Na naszej stronie prezentujemy najlepsze kursy angielskiego online. Każdy z nich to dobry wybór i daje realną szansę sukcesu w nauce online. Wszystko jednak ostatecznie zależy od ucznia. Nawet najlepsza szkoła nie nauczy nas bez żadnego wysiłku.