Nauka niemieckiego online

Kursy niemieckiego dla początkujących oraz zaawansowanych zostały jakby odkryte w ostatnim czasie na nowo. Lockdown i przejście na naukę zdalną sprawiły, że niemiecki zyskał na popularności. Szkoły niemieckiego zmuszone zostały przenieść się do sieci i uczyć niemieckiego online. W związku z zapotrzebowaniem pojawiły się także zupełnie nowe platformy do nauki języków obcych online. Najnowsze trendy w nauce języków to nauka online. W której szkole nauczysz się niemieckiego najskuteczniej? Pomóżcie nam stworzyć jak najlepszy ranking szkół niemieckiego online.

Nauka języka niemieckiego - ranking szkół

Szkoła

Zalety

Ranking

Strona WWW

Instytut Goethego

  • Doświadczenie
  • Renoma
  • Wysoka jakość
93%

Instytut Austriacki

  • Wysoki standard
  • Uznana szkoła
  • Lektorzy 
88%

Lincoln

  • 15 lat na rynku
  • Atrakcyjna cena
  • Szeroka oferta
85%

Kurs język niemiecki online

Niemal każda szkoła ma w swojej ofercie naukę angielskiego online. Tych, które oferują niemiecki jest na rynku znacznie mniej, ale nie oznacza to wcale, że nie ma w czym wybierać. Niemiecki online to bardzo wygodna forma nauki języka dla osób zabieganych, lub takich które chcą efektywnie wykorzystać spędzony w domu czas. 2021 przyniósł nam wiele lockdown-ów oraz kwarantann. To idealny moment, aby spożytkować czas na naukę języków.

Nauka niemieckiego online to język na wyciągnięcie ręki. Dostępny jest dla klientów indywidualnych oraz całych firm. Zaletami nauki przez komunikator jest oszczędność czasu – nie wymaga od nas dojazdów do placówki oraz pozwala lepiej zarządzać wolnym czasem. Nauka staje się bardziej elastyczna, i przez to bardziej przystępna.

nauka niemieckiego online

Język niemiecki dla początkujących

Niemiecki od postaw to teraz bardzo pożądany kurs na rynku szkół języków obcych.
Język niemiecki dla początkujących ma się świetnie bo to na ogół drugi (po angielskim) język obcy, który warto opanować. Na co zwrócić uwagę przy wyborze kursu niemieckiego od postaw?

Najważniejsza jest osoba ucząca języka – lektor oraz native speaker. Lektor niemieckiego to najważniejsza kwestia, jeśli chodzi o naukę jakiegokolwiek języka. Dzięki platformom językowym oraz komunikatorom typu Skype oraz Zoom możemy wypróbować wielu lektorów, zanim zdecydujemy się na tego “jedynego”. Możemy rozmawiać swobodnie z osobą, która mieszka na drugim krańcu świata, a najlepiej w niemieckojęzycznym kraju. To z całą pewnością największa zaleta nauki niemieckiego online.

Lekcje niemieckiego online oczywiście różnią się znacząco od lekcji odbywanych w trybie stacjonarnym i z pewnością nie każdy się w nich odnajdzie. Brak kontaktu bezpośredniego to spore wyzwanie zarówno dla studenta, jak i dla lektora. Ale mimo tej zmiany, wielka część kursantów decyduje się na lekcje przeprowadzane w trybie zdalnym.

Największą zaletą tego typu nauki może też być aspekt cenowy. Lekcje w trybie online są zazwyczaj tańsze. Co jest logiczne, bowiem odpadają koszta wynajmu i utrzymania budynku szkoły. Ma to znaczenie w przypadku indywidualnych lekcji niemieckiego. W trybie stacjonarnym tego typu lekcja wypada znacznie drożej.

Szybka nauka niemieckiego

Aby szybko nauczyć się języka należy dysponować czasem w ciągu tygodnia. Najlepiej wybrać kurs intensywny i uczyć się regularnie. Niemiecki online daje wiele możliwości, jeśli chodzi o intensywność nauki. Zaoszczędza czasu na dojazdy do placówki, pozwala na większą ilość konwersacji z native speakerami itd. Ci, bardziej zdeterminowani mogą nawet robić dwa kursy jednocześnie. Nowoczesne platformy do nauki języków pozwalają na ciągły dostęp do atrakcyjnych materiałów dydaktycznych.

Indywidualny kurs niemieckiego online

Lekcje indywidualne są w dalszym ciągu jedną z najskuteczniejszych form nauki języka obcego. Nic w tym dziwnego, uwaga lektora w całości jest skupiona na jednym studencie, co przyspiesza progres nauki języka. Warto sprawdzić jak prezentuje się cennik za indywidualny kurs niemieckiego online w szkołach niemieckiego w twojej okolicy. Indywidualne kursy niemieckiego w przypadku lekcji online wypadają na ogół korzystniej cenowo niż te prowadzone w trybie stacjonarnym.

Nauka niemieckiego w domu

Nauka niemieckiego z lektorem to jednak coś, na co nie każdy może sobie pozwolić. To zawsze wydatek, nawet kiedy ceny z pozoru wydają się być atrakcyjniejsze. Kursy indywidualne to rarytas, na które nie każdego stać nawet w dobie nauki zdalnej. Dla tych bardziej zdeterminowanych, którzy dysponują wolnym czasem i chęcią nauki niemieckiego zostaje samodzielna nauka w domu.

Język niemiecki może nie jest tak powszechnie dostępny, jak angielski ale obcowanie z nim na co dzień nie powinno być większym problemem. W dekoderze telewizji kablowej można zmienić lektora na dowolny język, w tym niemiecki. Można też oglądać seriale na Netflixie w oryginale – w obecnej ofercie jest sporo niemieckojęzycznych pozycji. Można także włączyć napisy niemieckie (o ile są) i to z pewnością wzmocni w nas nawyk czytania po niemiecku. Te drobne zabiegi sprawiają, że w naturalny sposób osłuchujemy się z językiem, którego chcemy się nauczyć.

W smartfonie oraz na laptopie można znalezć wiele darmowych aplikacji wspomagających naukę. Te typu fiszki są naprawdę efektywne i skuteczne. Wiadomo, że nie zastąpią lektora, ale zawsze poszerzą zasób słów.

Strony do nauki niemieckiego - jakie polecacie?

Strona Deutsche Welle ma przyzwoitą treść, godną polecenia. Znajdziemy tam materiały do czytania, filmiki, i video nagrywane w wolniejszym tempie – idealne do nauki niemieckiego dla początkujących. Warto śledzić ich profil na youtubie oraz fb. Materiałów jest na stronie tyle, że aby przez wszystkie z nich przebrnąć, potrzeba by chyba ze 100 lat. Bądźcie zatem spokojni, użytecznej wiedzy starczy dla wszystkich. 

Każdy kto się uczy niemieckiego zna z pewnością Akademię Agnieszki Drummer na FB. Jeśli nie, to warto się z tym fanpagem natychmiast zapoznać :). Co to jest? To wciąż powiększająca się grupa ludzi, których wspólnym celem jest nauka niemieckiego. Uczestnicy Akademii AD otrzymują regularnie materiały do nauki (seria Autentyczny Niemiecki oraz CUD), dostęp do webinariów i wykładów. Co najważniejsze, uczestnictwo w AAD jest możliwe już od 1 złotówki. Aby sprawdzić możliwości wystarczy odwiedzić stronę:

Strona prowadzona przez Michaela: Smarter German to kolejna pozycja warta odwiedzenia.  Smarter German skupia różne kursy niemieckiego godne polecenia w jednym miejscu. Jeśli szukacie dobrych lektorów – to idealne miejsce dla was. 

Duolingo.com – popularna aplikacja na telefon do nauki języków obcych. Nauka niemieckiego nie była do tej pory możliwa w polskiej wersji językowej, ale należy śledzić aplikację. Prędzej, czy później pojawi się. Tymczasem można uczyć się niemieckiego za pomocą innych języków. 

Verbformen.de – bardzo pomocna stronka dla tych, którym odmiana czasowników w języku niemieckim spędza sen z powiek. Warto znać i używać.

Nauka niemieckiego online - najczęściej zadawane pytanie - FAQ

Jaki kurs niemieckiego online polecacie?

Na naszej stronie znajdziesz ranking szkół niemieckiego online. Pod każdą ze szkół jest możliwość dodawania opinii – warto zapoznać się z nimi, albo dodać własną. Kursy wymienione w rankingu są zazwyczaj godne polecenia. Wybierz interesujący Cię kurs i sprawdź jego zalety w rankingu.

Jak nauczyć się niemieckiego za darmo?

Nauka niemieckiego za darmo stała się nieco łatwiejsza w ostatnim czasie. To za sprawą nauki online, youtuberów, instagramerów i nauczycieli, którzy zmuszeni zostali do przejścia na tryb online. Można na początku przeglądać próbne lekcje, które oferują w internecie oraz słuchać tych, które zostały udostępnione za darmo. Polecamy oglądać filmy niemieckojęzyczne w wersji oryginalnej lub z napisami po niemiecku. Jeśli jesteśmy na poziomie dla początkującym warto zacząć do bajek. Zawsze też można sięgnąć po książki i gazety.

Jak uczyć się niemieckiego przez Internet?

W Internecie jest już niemal wszystko, w tym wiele ofert nauki niemieckiego online. Pojawiły się przede wszystkim platformy do nauki online takie jak Tutlo, Choices.

Jaki kurs niemieckiego online wybrać?

Nasza strona prezentuje kursy niemieckiego online. Każdy z nich jest wartościowy i daje realną szansę na skuteczną naukę online. Finalny efekt zależy od ucznia, ale obecnie jest wiele narzędzi aby nauka okazała się przyjemną formą spędzania czasu. Warto korzystać z nowoczesnych platform do nauki i wykorzystywać możliwości internetu – zwłaszcza jeśli chodzi o dobrego native speakera.