Nauka włoskiego online

Nauka włoskiego online to coraz bardziej lubiana forma przyswajania wiedzy. Ostatni rok spowodował ogromny rozwój nauki zdalnej. W związku z zapotrzebowaniem na rynku pojawiło się wiele platform online oraz narzędzi, które umożliwiają interaktywny kontakt z nauczycielem bez wychodzenia z domu. Okazało się, że ludzie chętnie sięgnęli po kursy języków obcych, w tym języka włoskiego. Nauka języka włoskiego nie jest jakaś bardzo skomplikowana, a przy odrobinie czasu oraz samozaparciu sukces jest niemal pewny. Wystarczy wybrać kurs na miarę swoich oczekiwań i możliwości.

Nauka języka włoskiego

Wiele szkół ma w swojej ofercie naukę języka włoskiego. Nic dziwnego, to język melodyjny, niezbyt trudny i przyjemny. A Włochy każdy lubi odwiedzać! Z motywacją zatem nie ma problemu, ale o wybór dobrej szkoły już trudniej. Dlatego nauka online, w przypadku języka włoskiego cieszy się ostatnio dużą popularnością. Przez jakiś czas nie bardzo mogliśmy podróżować, ale to nie oznacza, że lektorzy i native speakerzy próżnowali. Nic podobnego! Na Skypie, Zoomie oraz innych dedykowanych platformach nauka była możliwa. I jaka przyjemna! Włosi nie tylko w konfrontacji face to face są przyjemni, ale są rozgadani także online.

Język włoski podstawy

Nigdy nie jest za późno, aby zabrać się za naukę nowego języka. Co prawda, włoskiego nauczą się najszybciej ci, którzy kiedyś wkuwali łacińskie formuły (np. ja), albo miłośnicy hiszpańskiego. Bardzo dużo szkół oferuje naukę języka włoskiego na poziomie podstawowym. Warto też osłuchiwać się z językiem w domu, bowiem jest on melodyjny i dźwięczny. Włoskie piosenki i filmy w oryginale (np Genialna przyjaciółka) bardzo mile widziane.

nauka wloskiego online

Nauka włoskiego w domu

Nauka języka w domu też jest możliwa o ile zaopatrzymy się w stosowne materiały i zadbamy, aby ktoś do nas “mówił po włosku”. Może to być włoska piosenka, może film albo podcast. Impariamo Italiano największe znane mi źródło nauki języka włoskiego. Kopalnia ćwiczeń i wiedzy, zwłaszcza jeśli ktoś chce doskonalić gramatykę i poszerzać słownictwo. Każdy uczący się włoskiego prędzej, czy później natrafi na tą stronę.

Raczej nie trzeba jej przedstawiać. Duolingo – popularna aplikacja do nauki na telefon. Audio-Lingua.eu – tu znajdziecie podcasty po włosku,które będą idealne do samodzielnej nauki w domu. Adg blog – gramatyka w piosenkach włoskich. Strona może nie wygląda jakoś bardzo zachęcająco, ale treść ma zacną. Może ta forma nauki kogoś zainteresuje.

Dwujęzyczne blogi włoskie – np. Blog Plorit to także dawka solidnej i praktycznej wiedzy. Podobny cel ma blog Natalii, gdzie w sklepie można zakupić atrakcyjnie wyglądające materiały do nauki języka włoskiego Love Włoskie.

Kurs włoskiego online cena

Cena zależy od szkoły i miasta. Raczej cena godziny oscyluje od 60 zł, a za semestr (przy lekcjach 2x tygodniu) może to być od 900 zł. Pamiętajcie, że jeśli chodzi o naukę języka to cena nie powinna być jedynym kryterium. Dobry pedagog i świetny lektor poświęcił wiele godzin na zdobywanie wiedzy i wykształcenia, które potem chce wam przekazać. Ta wiedza jest z pewnością wiele warta. Nie zawsze powinnniśmy ulegać wielkim promocjom. Czasem nie jest to warte swojej ceny, bo może się okazać, że zapłacimy ostatecznie podwójnie.

Szkoła włoskiego online

Daleko nie trzeba szukać, niemal każda szkoła, która miała w swojej ofercie naukę włoskiego w ostatnim półroku rozszerzyła działalność na naukę włoskiego online. Tak zrobiła sieciówka Profilingua. Również nie poprzestała na nauce stacjonarnej i ma także możliwość nauki zdalnej.

Coraz więcej w sieci jest kursów języka włoskiego online – ostatnimi czasy pojawiły się one na Akademii Anima. Do nauki włoskiego na każdym poziomie zachęca także szkoła Superprof oraz Lingualand.

W skrócie cały proces naboru na kurs wygląda tak, że wypełniamy zamieszczony na stronie formularz kontaktowy i umawiamy się na próbną bezpłatną konwersację z lektorem. 

Filmy i seriale do nauki włoskiego

Na początku przygody z nauką języka włoskiego i osłuchaniem się go są – bajki. Tak, nie pomyliliśmy się. Ze względu na proste słownictwo i wolną wymowę bajki po włosku są dobre także dla dorosłych, którzy uczą się włoskiego od podstaw. Przez oglądanie bajek poznamy nie tylko najprostsze słowa typu “dom”, “mama”, “tata”, “dziecko”, ale przede wszystkim poznamy je od razu w odpowiednim kontekście. Śmiało zatem możemy powrócić do kultowych bajek typu “Pocoyo” oraz “Świnka Peppa” po włosku.

Najlepsze filmy do nauki włoskiego

 • „Perfetti sconosciuti” („Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”)
 • “Gomorra” “Il Cacciatore. Polowanie na mafię”
 • “Suburra”
 • „La Dolce Vita” („Słodkie życie”)
 • „La vita è bella” („Życie jest piękne”)
 • „Sotto il sole della Toscana” („Pod słońcem Toskanii”)
 • „Immaturi” („Niedojrzali”)
 • “L’amica geniale” (“Genialna przyjaciółka”)
 • “Nuovo cinema Paradiso” ( “Cinema Paradiso”)
 • „Scusa ma ti chiamo amore” („Wybacz, ale będę Ci mówiła Skarbie”)
 • „Buongiorno papà” („Cześć tato”)