Novakid opinie

Novakid to szkoła angielskiego, która istnieje na rynku szkół językowych od 2017 roku. Od jakiegoś czasu pełno jej w mediach społecznościowych. Co rusz jakaś celebrytka lub insta mama przekonuje nas z ekranu smartfona lub laptopa, że Novakid to najlepsze, co mogła wybrać dla swojego dziecka. Jeśli ktoś z Was korzysta z tej formy nauki, będzie nam miło, jeśli podzielicie się z nami opinią na temat Novakid. Tymczasem przytoczymy kilka opinii z blogów parentingowych.

Novakid - czym się wyróżnia?

Angielski online dla dzieci w wieku 4-12 lat? Novakid zapewnia, że to działa i nauka u nich przynosi naprawdę dobre efekty. To nic innego, jak nauka przez zabawę, native speakerzy oraz lekcje indywidualne, trwające 25 minut. Idealnie, aby dziecka nie zmęczyć. Szkoła przekonuje, że nauka w niej to prawdziwe „zanurzenie w języku”, czyli najbardziej efektywna metoda nauki angielskiego. Pierwszą lekcję można odbyć za darmo, aby przekonać się, czy nasze dziecko jest gotowe na taką formę nauki. W pakiecie, jedna lekcja może kosztować 32 zł. 

Jak to wygląda w praktyce? Otóż, nic prostszego. Rodzice opłacają miesięczny abonament za lekcje. Dziecko, w zależności od poziomu zaawansowania odbywa 2 lub 3 lekcje w tygodniu. 

Nauka w Novakid opiera się na metodzie pełnego fizycznego reagowania. Co to oznacza? Trzeba przyznać, że nazwa metody brzmi dość intrygująco. Dla pełniejszego zrozumienia terminu przytaczamy opis ze strony szkoły: „Metoda pełnego fizycznego reagowania polega na użyciu gestów i mimiki. Lektor adaptuje się do poziomu dziecka – używa tylko znajomej leksyki dla niego, modeluje przypadki, a nie tłumaczy reguły. Gramatyka jest przedstawiona nie jak milion reguł, a jak gotowe komunikatywne konstrukcje. Nasza metoda nauki to jest rozmowa tylko w języku obcym z native speakerem języka angielskiego bez barier i lęków, podobna do metody przyswajania języka ojczystego.” 

Brzmi zachęcająco?

Novakid-opinie

Novakid opinie

Czym w ogóle jest Novakid? To polski edukacyjny start-up, który pomaga najmłodszym uczyć się języka. Lektorzy pochodzą z różnych krajów i mają ok. 2 letnie doświadczenie w nauczaniu. Wygodne jest to, że rodzic może zaplanować lekcje z lektorem, którego wybierze na stronie. Ba, może nawet zaplanować lekcje z kilkoma różnymi lektorami. Zostaje wyposażony w apkę, która umożliwia nie tylko kontrolę postępów dziecka, ale także możliwie najlepsze zarządzanie jego i swoim czasem. Szkoła jest dość popularna, zwłaszcza od czasu kwarantanny. Na ten moment (pisania tego tekstu) z platformy korzysta ponad 4 tysiące użytkowników. 

Opinie o Novakid Polska

Wpisując w google nazwę szkoły ma się wrażenie, że Novakid opanowało blogi parentingowe oraz dotarło do celebrytek z małymi dziećmi ( Monika Mrozowska, Anna Lewandowska to tylko niektóre z ambasadorek Novakid, które mignęły nam w filmikach reklamujących szkołę na FB). Każda z blogerek natomiast na swojej stronie oferuje kod zniżkowy, który zasili konto kursanta w momencie, kiedy zdecyduje się on na któryś z abonamentów. W innych przypadkach np. matkajestylkojedna.pl pod pochlebnym wpisem o szkole jest dopisek, że wpis powstał na prośbę szkoły Novakid, w której uczy się syn autorki bloga. 

Właścicielka bloga magdapisze.pl także postanowiła wypowiedzieć się na temat szkoły: „Zajęcia angielskiego z Novakid poznałam już jakiś czas temu, przeglądając instagramowe profile. Dziewczyny opowiadały o postępach dzieci i o tym, jak fajnie bawią się podczas nauki. Ja podchodziłam do tego z pewną rezerwą, do momentu, gdy nastała kwarantanna! (…) Zajęcia są interaktywne. Dziecko i nauczyciel mają włączoną kamerę i mikrofon, dzięki czemu mogą ze sobą rozmawiać. Błędy, które popełnia maluch są na bieżąco korygowane (…) Jej odpowiedź, czy Novakid nadaje się dla każdego wydaje się szczera (blogerka zapewnia, że nie wpis na jej blogu nie był sponsorowany). „Z czystym sumieniem napiszę – nie. Nie każda metoda i nie każde zajęcia, odpowiada wszystkim dzieciom. Zosia ma praktykę z osobą, która mówi wyłącznie po angielsku, Julka też – a mimo to, jej się nie spodobało. Wszystko zależy od tego, ile lat ma dziecko, jaki ma charakter i czy w ogóle zainteresowane jest nauką języka.”

Darmowa lekcja w Novakid

Wiele osób decyduje się skorzystać z darmowej lekcji, bo jest przekonanych, że „nic nie traci”. Formuła pierwszej lekcji gratis jest często praktykowana w tego typu placówkach edukacyjnych i pozwala eliminować wiele reklamacji. 

Właścicielka blogu mamowato.pl dzieli się w jedym z wpisów swoimi obawami. Pozwalam sobie je zacytować, aczkolwiek kto chciałby poczytać więcej musiałby odsyłam do bloga, bo wpis jest bardzo obszerny i szczegółowy. Mnie zainteresował rodzaj obaw, bo jestem pewna, że nie jest ona w tych obawach odosobniona!

Zdecydowanie największą moją obawą była sama koncepcja. U nas tablety, telewizor są bardzo mocno ograniczone i Franek korzysta z nich w bardzo okrojonym czasie (..). Drugą moją obawą była forma zajęć – czy moje dziecko będzie się w stanie skupić na tego typu lekcji?” Jak w jej przypadku zakończyła się przygoda z Nowakid? Ponieważ na końcu wpisu znajdujemy kod rabatowy do Novakid, widomo bez czytania, że opinia będzie pozytywna, a formuła sprawdziła się doskonale. Ale i tak przytoczę fragmenty, aby dodać przysłowiową „kropkę nad i”, mając nadzieję, że w dużej mierze jest ona prawdziwa.

Opinia: „Mimo obaw, które miałam, ta forma nauki sprawdziła się u nas idealnie. Po pierwsze nie tracimy czasu na dojazdy, nawet przychodzenie osoby do domu jest mimo wszystko bardziej czasochłonne niż zajęcia online – tu faktycznie lekcja trwa 25 minut. Znajdujemy spokojne miejsce w domu, logujemy się i zaczynamy. Ja z praktycznego (i leniwego) punktu widzenia znajduję też dodatkową zaletę – nie muszę ogarniać ani siebie, ani domu, kawałek białej ściany zawsze się znajdzie (…) Muszę być przy Franku obecna i czasem trochę go wspomagam. (…)

Obie z wyżej wspomnianych blogerek oferowały kod zniżkowy do szkoły Novakid. 

Novakid Cennik

Poniżej przedstawiamy tabelę z cennikiem szkoły językowej Novakid. W tej szkole płaci się za pakiety lekcji. 

Ilość lekcji Cena za lekcję Koszt pakietu
Lekcja próbna
Darmowa
Darmowa
8 lekcji
32 zł
256 zł
10 lekcji
35 zł
350 zł
12 lekcji
32 zł
384 zł
20 lekcji
34 zł
680 zł
40 lekcji
32 zł
1280 zł
Novakid dla dzieci online

Opis szkoły

Novakid to nauka języka angielskiego online dla najmłodszych. Novakid istnieje na rynku od 2017 roku i ma licznych ambasadorów wśród blogerek oraz celebrytek. Misją szkoły jest nauka języka angielskiego w przedziale 4-12 lat. Wszystkie lekcje odbywają się w domu. 

Overall
2.5
  • Oferta szkoły
  • Kadra lektorów
  • Wielkość grup
  • Cena kursu
Sending
Ocena użytkownika
4 (1 vote)
Opinie i komentarze 0 (0 reviews)

Zalety

  • lekcje odbywają się w domu
  • native speakerzy 

Wady

  • bardzo zawężona grupa wiekowa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sending