Profilingua – opinie

Profilingua to ogromna sieć szkół języków obcych, która obejmuje aż 27 miast. Sieć ta cały czas rośnie. W niektórych miastach jest kilka filii szkół Profilingua. W samym Krakowie mamy dwie filie – jedną w centrum, na ul. Podwale, drugą na osiedlu Ruczaj. Naprawdę jest w czym wybierać. Czy jednak taki „moloch” jest w stanie zaoferować dobry poziom nauczania języka obcego? Zwłaszcza, że szkoła Profilingua ma w ofercie aż 16 języków obcych, w tym duński i portugalski. 

Profilingua, czyli moloch?

„Pomieszczenia nieklimatyzowane, duszno w sezonie letnim” takie wspomnienie o krakowskiej szkole ma jej świeża absolwentka Agata. „bo ja wiem, normalna szkoła – ani plusów, ani minusów…” – kontunuuje, usiłując zbudować jakąś mądrzejszą wypowiedź do internetu. Kuba mówi: „Chodzę na włoski i jestem mega zadowolony. Przede wszystkim mam elastyczny grafik i zaangażowanego lektora. Cenowo też jest całkiem, całkiem.” Sylwia: „Ja kiedyś pracowałam w tej szkole jako lektorka, i uważam że lektor odpowiedzialny za cele marketingowe to lekkie przegięcie. Musiałam rozdawać ulotki w czasie zajęć. Praca jest czasochłonna bo zabierałam testy i prace studentów do domu, aby sprawdzić.  Konsultacje były nieodpłatne. Brakowało mi też szkoleń i pomocy interaktywnych, które mogłabym wykorzystać do nauki. Ale atmosfera była miła. Dobra praca na początek, kiedy nie ma się doświadczenia. Dużym plusem był też elastyczny grafik.” O tym że szkoła nie jest zaawansowana technologicznie wspominał również Piotr: „Sale najzwyklejsze w świecie z odtwarzaczami dvd które często szwankują.”

 

Profilingua - ilość nie jakość? 

Studenci potwierdzają – atmosfera w szkole jest bardzo przyjazna. Kadra uśmiechnięta i wyluzowana. Zaangażowanie lektora to kwestia indywidualna i z tym bywa różnie. Duża rotacja kadry. Praca dobra dla studentów i dla tych, którzy dopiero co skończyli filologię i chcą zacząć pierwszą pracę. Ceny atrakcyjne i nie odstraszają. Dużo promocji i plakatów na mieście. „Duży wybór godzin zajęć i intensywne kursy wakacyjne to jest na plus” – mówi Piotr, kursant. „Jest też dystrybutor wody i kawa”.

 

Profilingua - opinie 


Julia, pytana o Profilingua, mówi krótko: „Słabi nauczyciele, nie wymagają, nie uczą”. Kamila przestrzega: „Radzę omijać szerokim łukiem. Konsultantka zaprasza na lekcję, która się nie odbywa, na poziom który nie istnieje. Mało tego, miała być to pierwsza lekcja grupy, a okazało się że przyszłam na egzamin. W sekretariacie wielki bałagan, nikt nic nie wie. Zero profesjonalizmu.” Magdalena poleca „chodziłam na angielski i niemiecki i polecam”. A Bartosz jest tak pomiędzy: „Szkołę ogólnie oceniam średnio. Miałem spoko nauczyciela niemieckiego, ale czasem tłumaczył oczywistą oczywistość kilkukrotnie przez co traciło się wiele cennego czasu. Co więcej, sekretariat bardzo nieogarnięty.” Pani Karolina broni sekretariatu Profilingua: „Jest to moja pierwsza przygoda z tego typu placówką, jednak jestem bardzo zadowolona. Sekretariat pracuje sprawnie, pomimo dużego natłoku pracy. Za każdym razem jestem obsłużona profesjonalnie.” 

Marek: „Miałem tam już styczność z wieloma nauczycielami i stwierdzam, że mają jedną cechę wspólną – poczucie humoru. Lekcje są wesołe, chodzi się na nie z ochotą.” Agnieszka pytana o szkołę Profilingua i jej doświadczenia z nią związane, mówi w podobnym tonie: „Profilingua wyróżnia się na tle innych szkół korzystnymi cenami i przyjazną atmosferą na zajęciach, a także poza nimi.”

Profilingua - szkoła języków obcych

Nazwa: Profilingua - angielski dla dzieci i dorosłych

Adres: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chełm, Częstochowa, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gniezno, Kalisz, Katowice, Kielce, Kraków (ul. Podwale 6 i 7, Kraków), Legnica, Lublin, Łódź, Poznań, Rzeszów, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Wałbrzych, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra

Logo:

[Więcej ]

Opis szkoły

Profilingua to szkoła, która ma chyba najszerszą ofertę języków obcych obecnie na rynku szkół. Ma filie w 27 miastach na terenie Polski. Oferuje aż 16 języków obcych. Cechą charakterystyczną szkoły są korzystne ceny i elastyczne godziny nauki. Częste promocje w stylu 1+1 czyli jeden język gratis! Młodzi lektorzy dbają o przyjemną atmosferę podczas zajęć. Nowością są: Disney English dla dzieci oraz kursy językowe online.

Overall
2.5
 • Oferta szkoły
 • Kadra lektorów
 • Wielkość grup
 • Cena kursu
Sending
Ocena użytkownika
0 (0 votes)
Opinie i komentarze 0 (0 reviews)

Zalety

 • 16 języków obcych, nawet te mało popularne
 • korzystne ceny
 • promocje dla studentów
 • przyjemna atmosfera na zajęciach
 • native speakerzy z różnych krajów

 

Wady

 • kadra lektorska to głównie studenci świeżo po studiach, z małym doświadczeniem
 • brak interaktywnych pomocy do prowadzenia zajęć
 • chaos organizacyjny
 • native speakerzy niekoniecznie z doświadczeniem pedagogicznym