SpeakUp Opinie

Speak Up to jedna z największych szkół językowych w Polsce. Oferuje naukę w 15 miastach w kraju. Co ciekawe szkoła mimo swojego rozmiaru skupia się wyłącznie na edukacji języka angielskiego. 

Speak UpPodstawowe informacje
Ocena
Logo fluentbe
LokalizacjaAl. Solidarności 117, 00-140 Warszawa
Językiangielski
EgzaminyFCE, CAE, TELC, Matura

Ze szkołą językową SpeakUp jestem w ciągłym kontakcie, odkąd byłam tam na testach poziomujących. Szkoła ma dobry system komunikacji i co jakiś czas telefonicznie jedna z miłych pań przypomina o swoim istnieniu i ma czas zaprezentować bieżącą ofertę. Czy jest to namolne? Nawet jest to przeprowadzane z wyczuciem, bo gdy powiem, że narazie nie jestem zainteresowana, ale może za pół roku będę chciała odświeżyć znajomość języka, to telefon mam dokładnie za pół roku. 

SpeakUp szkoła

SpeakUp opinie 

Na szkołę nie zdecydowałam się z kilku powodów, a jednymi były opinie w necie. Naczytałam się o niebotycznych wydatkach na szkołę – niby jest luz i można zapisywać się w różnych terminach, ale opłacić trzeba z góry całkiem niezłą sumę. Wyliczano i udowadniano na rozmaite sposoby, że cena jest wysoka i za system łączony – część lekcji odbywa się on-line, poprostu się nie opłaca. Co do zapisów to owszem, jest dużo terminów, ale najczęściej nie ma miejsc na te, na które się chce. Zatem, nie wykorzystujemy tych wydanych pieniędzy jak należy. 

SpeakUp – wady

Nie wybrałam szkoły językowej SpeakUp. Mimo, że lokalizacyjnie to najbliższa mi szkoła. Zdecydowałam się wówczas na kurs biznesowy w szkole znajdującej się na rynku –  British Council.

Negatywne opinie

Opinie na forum nie były kluczowym czynnikiem. Dla mnie nie było równowagi  mulimedia – człowiek. Multimedia przeważyły. Nie pasowała mi nauka na komputerze i robienie suchych testów on-line. Nie za takie pieniądze. Wolę też mieć stałe godziny nauki i pewnien rytm. Nie stresować się za każdym razem, czy będzie na tyle miejsc, abym mogła się zapisać. Aby opanować język i sztukę konwersacji w moim przypadku potrzebny jest kontakt z żywym człowiekiem.

Kursy on-line

Kurs on-line wolałabym robić już na jakiejś anglojęzycznej uczelni. Potrzebę słuchania angielskiego zaspokajają puszczane w oryginale seriale na Netflixie. Tego, czego mi najbardziej brakuje to kontakt z anglojęzyczną osobą i zmuszenie do wysiłku, aby płynnie rozmawiać na dowolne tematy po angielsku. Zdecydowanie wolę lektora, który skutecznie zmobilizuje do nauki i doceni postępy.  Oczywiście, wolę native speakerów, ale niejednokrotnie spotkałam się z osobami, które nie były nativami, ale świetnie mówiły, z pięknym akcentem. Nie spotkałam się z lektorem w szkole SpeakUp. W British Council było to obowiązkowe – pogadanka z lektorem. W szkole SpeakUp dobrowolne. Jak zatem można dobrać odpowiednią grupę, jeśli nie porozmawia się z kandydatem? W moim przypadku test zrobiony w innej szkole na komputerze wypadł dużo słabiej niż bezpośrednia, spontaniczna rozmowa. Wyciągnięta średnia z obu form sprawdzenia wiedzy była dla mnie bardziej wiarygodna i faktycznie dopasowała mnie do grupy, w której się nie nudziłam. 

SpeakUp – zalety

Ładny budynek, nowoczesny desig, miłe panie na recepcji. Przede wszystkim, stawianie na potrzeby zabieganych osób. Uczysz się kiedy chcesz i ile chcesz, w soboty, niedziele i święta. To oferta dla osób pracujących i zabieganych – bez sztywnego grafiku. Wymaga planowania i zapisów. Szkoła jest duża, to i lektorów jest dużo. Jeśli jakiś nie podpasuje, można zapisać się na zajęcia do innego. Szkoła SpeakUp oferuje dużo pomocy dydaktycznych, mulitimedialnych samouczków. Zajęcia prowadzone są od 7.30 do 21.30. Swobodny wybór zajęć to główny atut szkoły. Można też wybierać, czego chce się uczyć – czy tylko gramatyki, czy tylko wymowy. Uczenie odbywa się w szkole stacjonarnej i wirtualnej. Praktykowane są także konsultacje z lektorami. 

SpeakUp Cennik

Ceny kursów językowych w szkole SpeakUp są zróżnicowane w zależności od rodzaju zajęć i ich zaawansowania. Przykładową ceną, która sugeruje jaki jest to rodzaj kosztu jest cena miesiąca kursu języka angielskiego online. Wynosi ona 249 zł za miesiąc kursu. 

SpeakUp Online

W odpowiedzi na zapotrzebowanie uczniów SpeakUp rozpoczął kursy językowe online. W ofercie online SpeakUp klienci mają między innymi:

 • Nieograniczony dostęp do zajęć z lektorem
 • Nielimitowany dostęp do zajęć multimedialnych
 • Dostęp 24h do całej Strefy Słuchacza
 • Indywidualną opiekę lektorską
 • E- podręcznik
 • Dodatkowe materiały do nauki angielskiego

SpeakUp Warszawa

Szkoła Speak Up w Warszawie oferuje naukę w pięciu placówkach. Do wyboru mamy oddziały w centrum, na Mokotowie, Ochocie, Ursynowie oraz przy Alei Waszyngtona. 

Poniżej przedstawiamy dokładne adresy oraz numery telefonów warszawskich placówek Speak Up:

 • Warszawa Centrum – Al. Solidarności 117, telefon:695 213 818
 • Mokotów – Ul. Puławska 17, telefon: +48 695 213 866,
 • Ochota – ul. Grójecka 81/87, telefon: (22) 867 69 79,
 • Ursynów – Galeria Metro, al. KEN 93, telefon: 785 010 485
 • Aleja Waszyngtona 146, telefon: 695 213 852

Student Zone SpeakUp

Czym jest SpeakUp Student Zone? To specjalny system dla uczniów tej szkoły językowej. Umożliwia on komunikację ze szkołą. Między innymi możemy w nim zapisać się na zajęcia lub pobrać niezbędne materiały. Inną ciekawą opcją w Student Zone jest możliwość oceny odbytych zajęć.

Jak widać szkoła idzie z duchem czasu. Wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom studentów. Udostępnienie takiej platformy to zdecydowanie pozytywna zmiana w szkole SpeakUp.

Szkoła Językowa SpeakUP 879 zł

Nazwa: Speak Up Szkoła Językowa

Adres: Bielsko Biała, Bydgoszcz, Białystok, Częstochowa, Olsztyn, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Opole, Poznań, Radom, Sosnowiec, Wrocław, Łódź, Toruń, Warszawa, Lublin, Katowice, Kraków, Rzeszów, Zielona Góra

Logo: speak up

Opis szkoły

SpeakUp Opinie

Speak Up to jedna z lepiej znanych szkół języka angielskiego w Polsce. Właściciele szkoły już od 17 lat specjalizują się w nauczaniu tylko i wyłącznie angielskiego. Głównym atutem szkoły jest fakt, iż do nauki możesz przystąpić w wybranym przez siebie momencie. Szkoła prowadzi zajęcia w luźnym harmonogramie. To uczeń może sobie wybrać dni i godziny, w jakich będzie uczęszczał na zajęcia. Szkoła prowardzi zajęcia zarówno dla dzieci jak i dorosłych w różnym wieku. Speak Up jest polecany dla ludzi, którzy nie mają regularnie wolnego czasu i muszą dostosować zajęcia na przykład do grafiku swojej pracy.

Overall
2,7
 • Oferta szkoły
 • Kadra lektorów
 • Certyfikaty
 • Wielkość grup
 • Metody nauczania
 • Cana kursu
Sending
Ocena użytkownika
3 (1 vote)
Opinie i komentarze 1 (2 reviews)

Zalety

 • 17 doświadczenia
 • Ruchomy terminarz
 • Oferta angielskiego

Wady

 • Ceny
 • Wielkość grup
 • Brak miejsc
 • Za dużo zajęć wirtualnych

4 comments

 1. Justyna Reply

  Bardzo porządna szkoła, doswiadczeni lektorzy z poważnym podejsciem w kwestii przygotowania do zajęć. Jedyny minus to cena mogłaby być niższa

 2. zyzio Reply

  speak – up uczestniczy procederze w naciągania klientów na kredyt w banku santander którego nie można anulować ani cofnąć w cywilizowany sposób. Szkoła językowa specjalnie stosuje kruczki i „pseudopromocje” w czasie akwizycji pomijając lub przekłamując istotne informacje na wzór sprzedaży odkurzaczy emerytom. Zagadany klient nie może szybko przeczytać i zrozumieć umowy „cyrografu” którego nie można cofnąć a bank to firmuje pilnując realizacji. Lepiej iść do prowidenta… Lepiej przemyślana metoda niż na wnuczka, bo teoretycznie w granicach prawa i na mniejsze kwoty, nic nie udowodnisz…..

 3. Emilia Wiśniewska Reply

  NIE POLECAM! Na początku milo i przyjemnie ale jeśli przychodzi do rezygnacji z kursu jest tragedia. Umowa ratalna jest zawierana z bankiem gdzie przy rezygnacji trzeba zapłacić dwukrotność ceny za odbytą część kursu! Gdzie w moim przypadku było to 1500 zł ekstra! Trzeba czytać dobrze umowy na co się godzicie.. nigdy więcej tu nie przyjdę i nikomu nie polecam… do tego nękają telefonami… porażka..

 4. Ana Reply

  NIE POLECAM! Na początku milo i przyjemnie ale jeśli przychodzi do rezygnacji z kursu jest tragedia. Umowa ratalna jest zawierana z bankiem gdzie przy rezygnacji trzeba zapłacić dwukrotność ceny za odbytą część kursu! Gdzie w moim przypadku było to 1500 zł ekstra! Trzeba czytać dobrze umowy na co się godzicie.. nigdy więcej tu nie przyjdę i nikomu nie polecam… do tego nękają telefonami… porażka..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sending