SpeakUp Opinie

Speak Up to jedna z największych szkół językowych w Polsce. Nauczysz się w niej płynnie mówić po angielsku. Oferuje naukę w 15 miastach w kraju. Co ciekawe szkoła mimo swojego rozmiaru skupia się wyłącznie na edukacji języka angielskiego. Program nauczania to zarówno kursy, jak i zajęcia indywidualne. Wirtualny asystent na stronie doradzi co i jak. 

Poniżej, najważniejsze kwestie odnośnie szkoły speak up.

Speak UpPodstawowe informacje
Ocena
Logo fluentbe
LokalizacjaAl. Solidarności 117, 00-140 Warszawa
Językiangielski
EgzaminyFCE, CAE, TELC, Matura

Naukę angielskiego prowadzą lektorzy. W szkole odbywają się też lekcje multimedialne. Można wybrać sobie rodzaj lekcji i się na nią zapisać z wyprzedzeniem czasowym. Uczestnictwo na zajęciach nie musi być regularne, postępy pracy z językiem oceniają nauczyciele po zajęciach. To dobra opcja, jeśli nie podpasował nam lektor – wówczas nie będziemy zapisywać się więcej na jego zajęcia, ale wybierzemy inne lekcje. Jeśli chcemy szybciej nauczyć się języka ta forma zapisów sprawdzi się w naszym przypadku. Różne kursy prowadzone są jednocześnie. Lektor kładzie nacisk jest na słownictwo, naukę języka angielskiego przez osłuchanie, oraz odnalezienie się na rynku pracy. Nauka angielskiego prowadzona jest przez lektorów, ale według twojego rytmu i potrzeb. Język angielski to nic innego jak luźne lekcje, na które zapisujesz się kiedy chcesz.

Ze szkołą językową SpeakUp jestem w ciągłym kontakcie, odkąd byłam tam na testach poziomujących z native speakerem. Mimo, że nie zdecydowałam się u nich na naukę języka, to szkoła ma dobry system komunikacji. Co jakiś czas telefonicznie jedna z miłych pań przypomina o swoim istnieniu i prezentujeć bieżącą ofertę oraz przedstawia (jeśli ktoś sobie życzy) kursy językowe. Czy jest to namolne? Nawet jest to przeprowadzane z wyczuciem, bo gdy powiem, że narazie nie interesuje mnie nauka angielskiego, ale może za pół roku będę chciała odświeżyć znajomość języka, to telefon mam dokładnie za pół roku. 

SpeakUp - nauka angielskiego, opinie 

Na szkołę Speak Up zdecydowałam się z kilku powodów, a jednymi były opinie w necie. Naczytałam się o niebotycznych wydatkach na szkołę – niby jest luz i można zapisywać się w różnych terminach, ale opłacić trzeba z góry całkiem niezłą sumę. Wyliczano i udowadniano na rozmaite sposoby, że cena jest wysoka i za system łączony – część lekcji odbywa się on-line, poprostu się nie opłaca. Miałam też wątpliwość co do lekcji multimedialnych, które oferowano w szkole – czy na pewno są dla mnie. Miałam okazję przetestować jedną i jakoś nie było to, to czego wtedy oczekiwałam.

Co do zapisów to owszem, jest dużo terminów, ale w praktyce to wygląda tak, że najczęściej nie ma miejsc na te, na które się chce. A język wymaga systematyczności. Zatem, nie wykorzystujemy tych zainwestowanych w angielski pieniędzy jak należy. Oczywiście, wszystkie te informacje znalazłam na rozmaitych forach internetowych (wystarczy wpisać w wyszukiwarkę: speak up opinie).

SpeakUp szkoła

SpeakUp opinie 

Na szkołę nie zdecydowałam się z kilku powodów, a jednymi były opinie w necie. Naczytałam się o niebotycznych wydatkach na szkołę – niby jest luz i można zapisywać się w różnych terminach, ale opłacić trzeba z góry całkiem niezłą sumę. Wyliczano i udowadniano na rozmaite sposoby, że cena jest wysoka i za system łączony – część lekcji odbywa się on-line, poprostu się nie opłaca. Co do zapisów to owszem, jest dużo terminów, ale najczęściej nie ma miejsc na te, na które się chce. Zatem, nie wykorzystujemy tych wydanych pieniędzy jak należy. 

Speak Up – promocje lato 2023

Wakacje to czas promocji, także w szkole Speak Up. Przed wakacjami uczę się angielskiego – kurs indywidualny już od 14,96 zł! To nowa formuła Call4English, 15 minutowe lekcje odbywające się przez telefon. Być może przed wymarzonym urlopem będzie to naprawdę atrakcyjna forma praktycznej nauki języka. 

Nowością są też indywidualne kursy konwersacyjne, gdzie cała uwaga skupiona jest na zapisującym się. Szkoła Speak Up została kolejny rok z rzędu nagrodzona Złotym Godłem 2022 jako najlepsza ze Szkół językowych dla dzieci i młodzieży. 

SpeakUp – wady

Nie wybrałam szkoły językowej SpeakUp. Mimo, że chciałam się bardzo uczyć i lokalizacyjnie to najbliższa mi szkoła. Mimo, że oferowała kurs języka angielskiego i sporo lekcji po angielsku. Czego nie znalazłam tam, a było w innych szkołach? Czy mieli za mało lektorów? Czy angielski miał inny profil niż potrzebowałam? Za dużo samodzielnej nauki? A może zniechęciła mnie cena kursu? Albo opinie o szkole? Mało atrakcyjne zajęcia? Poniżej moja odpowiedź. Subiektywna.

Zdecydowałam się wówczas na kurs biznesowy w szkole znajdującej się na krakowskim rynku –  British Council. W tamtym momencie wolałam mieć stały rytm zajęć stacjonarnych, a nie zajęcia nieregularne, czy też lekcje angielskiego multimedialne. Z czystym sumieniem muszę przyznać, że te ostatnie to dla mnie pójście na łatwiznę, w placówkach, za które się płaci. Mi trochę wtedy byłoby żal tak wydanych pieniędzy. W praktyce najmniej efektywne w nauce języka, jeśli chodzi o mnie i większość studentów. Nie marzyłam wówczas o zajęciach na żądanie, ani o wyścigu w rezerwowaniu zajęć. Multimedia owszem, cenię sobie, ale najważniejszy jest dla mnie kontakt z żywym językiem, przynależność do konkretnej grupy oraz rozmowa z lektorem. Bo kto jak nie stały lektor, lepiej oceni postępy? Dobrzy lektorzy mają doświadczenie prowadzenia zajęć w języku angielskim i w momencie przynależności do jednej grupy, są w stanie skuteczniej monitorować poziom języka angielskiego oraz poszerzać słownictwo i poruszać ciekawe tematy podczas zajęć. Konsultacje prowadzone oko w oko, odpowiedzi na pytania to wszystko powinno być w ofercie każdej szkoły języka angielskiego.

Negatywne opinie

Opinie na forum nie były kluczowym czynnikiem. Dla mnie nie było równowagi  multimedia – człowiek. Multimedia przeważyły, chciałam się inaczej uczyć, mieć lekcje bardziej spontaniczne. A to przecież świadczy o danym poziomie szkoły – wysokim lub niskim poziomie nauki, jak dla mnie. Jeśli chodzi o angielski, to nie pasowała mi nauka na komputerze i robienie suchych testów on-line. Nie za takie pieniądze. Wolę też mieć stałe godziny nauki języka i pewien rytm. Nie stresować się za każdym razem, czy będzie na tyle miejsc, abym mogła się zapisać. Aby opanować język i sztukę konwersacji w moim przypadku potrzebny jest kontakt z żywym człowiekiem.

Kursy on-line

Kurs angielskiego on-line wolałabym robić już na jakiejś anglojęzycznej uczelni. Potrzebę słuchania angielskiego zaspokajają puszczane w oryginale seriale na Netflixie. Język angielski to musiał być konkretny kurs i płynna nauka. Tego, czego mi najbardziej brakuje to kontakt z anglojęzyczną osobą i zmuszenie do wysiłku, aby płynnie rozmawiać na dowolne tematy po angielsku. Dlatego przy wyborze szkoły tak ważny jest czynnik ludzki – nauczyciele. Co jeszcze mogłabym powiedzieć, otóż zdecydowanie wolę przypisanego lektora, który skutecznie zmobilizuje do nauki i doceni postępy.  Oczywiście, wolę native speakerów, ale niejednokrotnie spotkałam się z osobami, które nie były nativami, ale świetnie mówiły, z pięknym akcentem. Nie spotkałam się osobiście z lektorem w szkole SpeakUp. Niewiele zatem mogę o nim powiedzieć. W British Council było to obowiązkowe – pogadanka z lektorem. W szkole SpeakUp dobrowolne. Jak zatem można dobrać odpowiednią grupę, jeśli nie porozmawia się w języku angielskim z kandydatem? W moim przypadku test zrobiony w innej szkole na komputerze wypadł dużo słabiej niż bezpośrednia, spontaniczna rozmowa. Wyciągnięta średnia z obu form sprawdzenia wiedzy była dla mnie bardziej wiarygodna i faktycznie dopasowała mnie do grupy, w której się nie nudziłam. 

SpeakUp – zalety

Ładny budynek przeznaczony na szkołę, nowoczesny design, miłe panie na recepcji. Służą pomocą przy podpisaniu umowy. Speak up to przede wszystkim, stawianie na potrzeby zabieganych osób. Uczysz się kiedy chcesz i ile chcesz, w soboty, niedziele i święta. To kurs dla osób pracujących i zabieganych – bez sztywnego grafiku. Na pewno bardzo potrzebna oferta na rynku. Wymaga jednak planowania czasu nauki i zapisów. Ale to idealna opcja dla osób, których nie stresuje dostępność zajęć. Szkoła jest duża, to i lektorów pewnie jest dużo. Jeśli jakiś nie podpasuje, można zapisać się na kurs do innego. Szkoła SpeakUp oferuje dużo pomocy dydaktycznych, mulitimedialnych samouczków. Ci, którzy decydują się na tę szkołę, z pewnością są zachwyceni tymi dodatkami do nauki. Wszystko to, aby mieć stały kontakt z językiem angielskim. Zajęcia prowadzone są od 7.30 do 21.30. Swobodny wybór zajęć to główny atut szkoły. Można wybierać nie tylko zajęcia, ale też to czego chcemy się uczyć – czy tylko gramatyki, czy tylko wymowy. Wystarczy tylko powiedzieć czego potrzebujemy. Uczenie języka angielskiego odbywa się w szkole stacjonarnej i wirtualnej. Praktykowane są także w ramach kursu konsultacje z lektorami po angielsku. 

SpeakUp Cennik

Ceny kursów językowych w szkole SpeakUp są zróżnicowane w zależności od rodzaju zajęć i ich zaawansowania. Przykładową ceną, która sugeruje jaki jest to rodzaj kosztu jest cena miesiąca kursu języka angielskiego online. Wynosi ona 249 zł za miesiąc kursu. 

SpeakUp Online

W odpowiedzi na zapotrzebowanie uczniów SpeakUp rozpoczął kursy językowe online. W ofercie online SpeakUp klienci mają między innymi:

 • Nieograniczony dostęp do zajęć z lektorem
 • Nielimitowany dostęp do zajęć multimedialnych
 • Dostęp 24h do całej Strefy Słuchacza
 • Indywidualną opiekę lektorską
 • E- podręcznik
 • Dodatkowe materiały do nauki angielskiego

SpeakUp Warszawa

Szkoła Speak Up w Warszawie oferuje naukę w pięciu placówkach. Do wyboru mamy oddziały w centrum, na Mokotowie, Ochocie, Ursynowie oraz przy Alei Waszyngtona. 

Poniżej przedstawiamy dokładne adresy oraz numery telefonów warszawskich placówek Speak Up:

 • Warszawa Centrum – Al. Solidarności 117, telefon:695 213 818
 • Mokotów – Ul. Puławska 17, telefon: +48 695 213 866,
 • Ochota – ul. Grójecka 81/87, telefon: (22) 867 69 79,
 • Ursynów – Galeria Metro, al. KEN 93, telefon: 785 010 485
 • Aleja Waszyngtona 146, telefon: 695 213 852

Student Zone SpeakUp

Czym jest SpeakUp Student Zone? To specjalny system dla uczniów tej szkoły językowej. Umożliwia on komunikację ze szkołą. Odpowiada na pytania odnośnie nauki angielskiego, szczegółów umowy oraz dostarcza informacje o kursie. Między innymi możemy w nim zapisać się na zajęcia lub pobrać niezbędne materiały, aby uczyć się po angielsku w domu. Inną ciekawą opcją w Student Zone jest możliwość oceny odbytych zajęć. To może pomóc innym w wyborze szkoły, a samej szkole na udoskonaleniu nauki.

Jak widać szkoła idzie z duchem czasu. Wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom studentów. Udostępnienie takiej platformy to zdecydowanie pozytywna zmiana w szkole SpeakUp.

Szkoła Językowa SpeakUP 879 zł

Nazwa: Speak Up Szkoła Językowa

Adres: Bielsko Biała, Bydgoszcz, Białystok, Częstochowa, Olsztyn, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Opole, Poznań, Radom, Sosnowiec, Wrocław, Łódź, Toruń, Warszawa, Lublin, Katowice, Kraków, Rzeszów, Zielona Góra

Logo: speak up

Opis szkoły

SpeakUp Opinie

Speak Up to jedna z lepiej znanych szkół języka angielskiego w Polsce. Właściciele szkoły już od 17 lat specjalizują się w nauczaniu tylko i wyłącznie angielskiego. Głównym atutem szkoły jest fakt, iż do nauki możesz przystąpić w wybranym przez siebie momencie. Szkoła prowadzi zajęcia w luźnym harmonogramie. To uczeń może sobie wybrać dni i godziny, w jakich będzie uczęszczał na zajęcia. Szkoła prowardzi zajęcia zarówno dla dzieci jak i dorosłych w różnym wieku. Speak Up jest polecany dla ludzi, którzy nie mają regularnie wolnego czasu i muszą dostosować zajęcia na przykład do grafiku swojej pracy.

Overall
2,7
 • Oferta szkoły
 • Kadra lektorów
 • Certyfikaty
 • Wielkość grup
 • Metody nauczania
 • Cana kursu
Sending
Ocena użytkownika
3 (1 vote)
Opinie i komentarze 2,33 (3 reviews)

Zalety

 • 17 doświadczenia
 • Ruchomy terminarz
 • Oferta angielskiego

Wady

 • Ceny
 • Wielkość grup
 • Brak miejsc
 • Za dużo zajęć wirtualnych

5 comments

 1. Justyna Reply

  Bardzo porządna szkoła, doswiadczeni lektorzy z poważnym podejsciem w kwestii przygotowania do zajęć. Jedyny minus to cena mogłaby być niższa

 2. zyzio Reply

  speak – up uczestniczy procederze w naciągania klientów na kredyt w banku santander którego nie można anulować ani cofnąć w cywilizowany sposób. Szkoła językowa specjalnie stosuje kruczki i „pseudopromocje” w czasie akwizycji pomijając lub przekłamując istotne informacje na wzór sprzedaży odkurzaczy emerytom. Zagadany klient nie może szybko przeczytać i zrozumieć umowy „cyrografu” którego nie można cofnąć a bank to firmuje pilnując realizacji. Lepiej iść do prowidenta… Lepiej przemyślana metoda niż na wnuczka, bo teoretycznie w granicach prawa i na mniejsze kwoty, nic nie udowodnisz…..

 3. Emilia Wiśniewska Reply

  NIE POLECAM! Na początku milo i przyjemnie ale jeśli przychodzi do rezygnacji z kursu jest tragedia. Umowa ratalna jest zawierana z bankiem gdzie przy rezygnacji trzeba zapłacić dwukrotność ceny za odbytą część kursu! Gdzie w moim przypadku było to 1500 zł ekstra! Trzeba czytać dobrze umowy na co się godzicie.. nigdy więcej tu nie przyjdę i nikomu nie polecam… do tego nękają telefonami… porażka..

 4. Ana Reply

  NIE POLECAM! Na początku milo i przyjemnie ale jeśli przychodzi do rezygnacji z kursu jest tragedia. Umowa ratalna jest zawierana z bankiem gdzie przy rezygnacji trzeba zapłacić dwukrotność ceny za odbytą część kursu! Gdzie w moim przypadku było to 1500 zł ekstra! Trzeba czytać dobrze umowy na co się godzicie.. nigdy więcej tu nie przyjdę i nikomu nie polecam… do tego nękają telefonami… porażka..

 5. Jacek Reply

  Jestem bardzo zadowolony z kursu w szkole SpeakUp. Korzystam z zajęć on-line (wykupiłem już drugi pakiet 100 lekcji). System rezerwacji zajęć jest niezwykle przejrzysty, łatwy w obsłudze i naprawdę funkcjonalny. Z tygodniowym wyprzedzeniem można zarezerwować zajęcia z wybranym lektorem, o dowolnej godzinie; tematy się powtarzają, ale nie stanowi to (przynajmniej dla mnie) większego problemu, ponieważ temat jest tylko pretekstem do rozmowy (a na tym zależy mi najbardziej). Ogromną zaletą jest także możliwość wyboru lektorów; ostatecznie pozostałem przy dwóch, którzy najbardziej mi odpowiadają (są naprawdę świetni!!!). Cena jest bardzo atrakcyjna (za pełną godzinę zegarową wychodzi około siedemdziesięciu złotych). Ogromnym ułatwieniem jest także możliwość wykupienia kursu z możliwością jego ratalnej spłaty (umowa z bankiem).
  Ze szkołą SpeakUp zacząłem mówić po angielsku!!! To naprawdę super uczucie!!!
  Gorąco i z czystym sumieniem polecam wszystkim!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sending