Szkoły angielskiego dla dzieci

Szkoła angielskiego dla dzieci, angielski dla dzieci i kursy oraz metody nauki. Coraz częściej interesują nas te zagadnienia i to właśnie w tych kwestiach szukamy opinii w internecie. Postanowiliśmy także i w tej kwestii dorzucić „cegiełkę”. 

Nauka angielskiego dla dzieci już nie jest jakąś wielkomiejską fanaberią, ale czymś absolutnie normalnym. Nauka angielskiego dla dzieci w przedszkolu, a nawet w żłobku już nikogo nie dziwi. Rodzice sprawdzają szkoły, przepatrują rankingi w poszukiwaniu najlepszej opcji nauki dla swojego malucha. I nie dlatego, że chcą aby ich dziecko stało się geniuszem – dlatego, że nauka angielskiego przestała być czymś szczególnym, to podstawa. A my rodzice musimy zapewnić dzieciom podstawy edukacji po to, aby nie czuły się one wykluczone w późniejszej edukacji. 

Szkół angielskiego dla dzieci jest naprawdę dużo, co rusz pojawiają się nowe. Kluczowe kryteria wyboru to nic innego jak cena, oraz lokalizacja. Nie ma nic gorszego dla rodzica niż wieźć po pracy przez pół miasta dziecko na angielski. 

Ranking szkół angielskiego dla dzieci

Poniżej przedstawiamy ranking najlepszych szkół do nauki języka angielskiego dla dzieci. 

Szkoła

Zalety

Ranking

Strona WWW

Fluentbe

Fluentbe
 • Lektorzy z całego świata
 • Świetne opinie
 • Przyjazne zasady
95%

Tutlo

tutlo opinie
 • Platforma online 
 • Lekcje na żądanie
 • 900 lektorów na świecie
85%

Novakid

 • Dzieci od lat 4
 • Lekcje w formie zabawy
 • Certyfikowani nauczyciele
83%

Szkoła angielskiego dla dzieci - od jakiego wieku nauka?

Naukowcy, specjalizujący się w badaniu mózgu twierdzą, że dziecko rodzi się ze zdolnością zapamiętywania nawet 7 języków obcych jednocześnie. Nie ma w tym nic dziwnego. Umiejętność rozpoznawania takiej ilości języków mija w wieku 9-12 miesięcy, kiedy to zaczyna rozróżniać najlepiej ten język, w którym mówią do niego rodzice. Jakakolwiek nauka, w tym nauka języka obcego, utrwala się bowiem poprzez systematyczne powtarzanie. 

Szkoły angielskiego dla dzieci rekomendują naukę od 3 lub 4 roku życia. Wówczas dziecko jest w stanie skupić się na nauce (poprzez ruch i zabawę) przez ok. 30 min. Metod jest tyle, że nie sposób ich wszystkich wymienić. Ostatnio, sporą popularnością w mediach społecznościowych cieszy się angielski dla dzieci online. Tu szkoły językowe prześcigują się, jeśli chodzi o kreatywność. Która metoda najlepsza? Dowodów brak, bowiem w tym wieku umysł dziecka dopiero zaczyna się kształtować i każda z metod może przynieść skutek, pod warunkiem systematycznego stosowania. 

Metody nauki angielskiego dla dzieci

Metod nauczania angielskiego jest tyle, ile szkół. Z reguły, łączy je jedno – jest to połączenie nauki i zabawy. Na ogół w metody nauki angielskiego wplatane są także elementy muzyczne, piosenki, które w głównej mierze opierają się na powtarzaniu w kółko podstawowych kwestii w języku obcym. Jest to naturalne i najbardziej efektywne. Jak bowiem inaczej przekazać wiedzę o języku dziecku, które jeszcze nie potrafi czytać i pisać?

Kiedy moja córka była w duńskim przedszkolu i nie znała języka wcale, a miała 5 lat zastosowano wobec niej ciekawą i zarazem najprostszą metodę. Pani (nie znająca jej ojczystego języka), delegowana jej do pomocy w zaadaptowaniu się do nowych warunków, systematycznie pracowała z nią codziennie po 30-60 minut. Co robiła? Nic innego, jak pokazywała jej obrazki z rysunkami. Obrazki przedstawiały przedszkolne czynności, taki jak ubieranie się w szatni, wychodzenie na plac zabaw, rysowanie, mycie rąk itd. Pani pedagog opowiadała o nich w obcym języku. Systematyczność i łatwość przekazu, oraz otoczenie zrobiły swoje. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Córka zaczęła czuć się komfortowo już po 2 miesiącach, a po 6 płynnie mówić w obcym jej języku. 

Metody nauczania angielskiego dla dzieci

Co do metod, to warto o nich o poczytać, zanim zdecydujemy się posłać dziecko do którejś ze szkół. Nie bądźmy też zdziwieni, że w gruncie rzeczy, metody, niezależnie od swojej nazwy są do siebie podobne. W wieku 3-6 lat najlepiej sprawdza się połączenie nauki przez zabawę oraz systematyczność i powtarzalność. Podobnie, jak z nauką innych czynności oraz, w późniejszym czasie, przedmiotów. 

Najpopularniejsze metody nauki angielskiego dla dzieci

 • Metoda Helen Doron
 • Metoda Callana
 • Metoda Berlitz 
 • Metoda Disney English
 • Metoda Cambridge
 • Metoda TPR (reagowania całym ciałem)

Szkoły podstawowe z językiem angielskim

Kiedy przyjdzie ten czas, kiedy dziecko trzeba wysłać do szkoły podstawowej, warto przejrzeć ofertę szkół z wykładowym językiem angielskim. W przypadku, kiedy zależy nam na tym, aby edukacja dziecka przebiegała sprawnie i chcemy, aby mówiło płynnie językiem angielskim, jest to warta rozważenia opcja.

Edukacja w prywatnych szkołach kosztuje. To prawda, ale często wydajemy na dzieci i tak spore sumy. Może w dobie ducha „less plastic” i  „kupuj mniej” kupować dziecku mniej przedmiotów oraz interaktywnych zabawek i może okazać się, ku naszemu zdziwieniu, że uzbiera się całkiem pokaźny fundusz na edukację.

Ile kosztuje nauka angielskiego dzieci?

Warto przekalkulować sobie wydatki – czy warto opłacić dwujęzyczną szkołę, czy inwestować w kursy angielskiego po szkole. Prywatne szkoły z językiem angielskim są głównie adresowane do rodziców, którzy i tak by płacili za multum zajęć dodatkowych dla swojego dziecka. Sporo w nich też dzieci, które urodziły się w krajach anglojęzycznych i zwyczajnie nie ma dla nich miejsca w publicznych placówkach oświaty. Jako osoby nie znające języka polskiego miałyby nie lada problem z adaptacją w typowej osiedlowej podstawówce. Ich obecność to atut, bowiem dzieci z Wielkiej Brytanii, USA i innych krajów w naturalny sposób budują, tak ważne do nauki jakiekogolwiek języka, otoczenie anglojęzyczne. 

Dwujęzyczne szkoły podstawowe to placówki, które testujemy od jakiegoś czasu. Niebawem pojawi się ich więcej w naszym rankingu. Zapraszamy również Państwa do wyrażania opinii na ich temat.