Szkoły Językowe Kraków

Kursy językowe Kraków

Kraków to miasto, które od października do czerwca tętni studenckim życiem. To miasto pelne uczelni i szkoł, w tym językowych. To właśnie tutaj, w mieście Kraka, znajdziemy top 10 szkół językowych i wybierzemy dla siebie odpowiednią ofertę. Najczęściej wybieraną szkołą językowa jest szkoła języka angielskiego, niemal 80% zapytań dotyczy właśnie tego języka. A trzeba przyznać, że oferta jest bardzo bogata i dobrych szkół nie brakuje.

Najlepsze szkoły językowe w Krakowie

Kraków jako miasto studenckie oraz atrakcyjne dla turystów, nie narzeka na brak native speakerów. Dużo osób anglojęzycznych przyjeżdża tutaj na wymiany studenckie. Aby utrzymać się w mieście, chętnie zatrudniają się w szkołach językowych jako native speakerzy lub otwierają własną działalność. Można też umówić się z nimi na zajęcia indywidualne na mieście. Kawiarnia Costa na ul. Floriańskiej jest do tego wręcz stworzona. Na tygodniu, w jej podziemiach można nasluchać się lekcji, które dają osobom pracującym lub szukającym pracy. Jest też opcja dla tych, co wolą lekcje indywidualne u siebie w domu. Lekcje angielskiego z bezpłatnym dojazdem do klienta to, coś co łatwo znaleźć w mieście.

Ranking Szkół Językowych w Krakowie

Szkoła

Zalety

Ranking

Strona WWW

1. Fluentbe

Fluentbe
 • Lektorzy z całego świata
 • Świetne opinie
 • Przyjazne zasady
95%

2. Tutlo

tutlo opinie
 • Platforma online 
 • Lekcje na żądanie
 • 400 lektorów na świecie
85%

3. Prolog

 • Rok powstania 1994
 • Helen Doran
 • Szkolenia firm
86%

4. Lincoln

Lincoln Szkoła
 • Szeroka oferta
 • Kursy wakacyjne
 • Lokalizacja
82%

5. Inter Lang

Inter Lang and Text
 • Kursy specjalistyczne
 • Lektorzy
 • Firmy
80%

Kursy językowe - native speaker czy pedagog?

Kraków ma przewagę nad innymi miastami, tym, że jako miasto pełne uniwersytetów ma sporą kadrę profesorską i pedagogiczną. Dlatego w szkołach języka angielskiego jest wybór. Można wybrać native speakera języka angielskiego, który udoskonali z nami sztukę konwersacji. Nauczy nas także odpowiedniej wymowy. Albo też wybierzemy pedagoga z krwi i kości, który wpoi nam podstawowe zasady gramatyki angielskiej i nauczy pięknie wysławiać się akademickim angielskim. W Krakowie mieszą się także instytuty języka angielskiego – swoją filię ma British Council, który zapewnia edukację na najwyższym poziomie. Rywalizuje z nim Gama Bell oraz rozmaite szkoły językowe typu Lincoln oraz Speak Up. Wiekszość szkoł ma w swojej ofercie kursy biznesowe oraz dla firm. Inne, pomagają w organizacji obozów językowych oraz kursów języka angielskiego dla dzieci.

Szkoły angielskiego w Krakowie - opinie

O szkołach jezykowych w Warszawie jest bardzo dużo opinii i rankingów. Fora dyskusyjne wręcz pękają w szwach. Nieco inaczej rzecz się przedstawia w Krakowie – na temat szkół języka angielskiego znajdziemy zdecydowanie mniej opinii. Dlatego, specjalnie z myślą o was, przejrzeliśmy fora oraz udaliśmu się do kliku szkół zapytaliśmy kilka osób, co sądzą o sposobie nauczania w danej szkole. Wiadomo, że jeśli decydujemy się na kameralną szkołę angielskiego, wybieramy Mały Rynek, jeśli zaś liczymy na atrakcyjne ceny i zniżki  – Profilingua lub Lincoln. Osoby ceniące prestiż i renomę skuszą się na British Council, a te z małą ilością czasu wybiorą raczej Speak Up. 

Wybierajmy kameralne szkoły

Pytany o najlepszą szkołę językową w Krakowie Tomi85: Miałem do czynienia naprawdę z mnóstwem szkół językowych-taki trochę poliglota ze mnie :p Po latach i wielu doświadczeniach utwierdziłem się w przekonaniu, że najlepsza szkoła to mała szkoła, kameralna, skupiona na potrzebach kursantów i kontrolująca na bieżąco jakość. Daj my odpocząć Profi-lingu, która w walce o dobre imię już dawno przegrała-to wielka maszyna stworzona do zarabiania pieniędzy, a nie do prowadzenia wysokiej jakości kursów.
Do grona takich maszyn należy również włączyć Krakowską Szkołę Języków Obcych, oraz niestety Mały Rynek-TAK MAŁY RYNEK (…).
Podsumowując, wybieramy kameralne szkoły, nie sugerujemy się ceną tylko jakością i uciekamy od ofert kursów językowych na Grouponie!

Szkoły z renomą ciągle na topie

Gosia, którą spotkaliśmy w British Council, jest poranną kursantką poziomu Lower Advanced. „Jestem bardzo zadowolona. Grupy są małe, a wykładowca widać, że oprócz doskonałej znajomości angielskiego, ma doświadczenie pedagogiczne. To native speaker naturalnie. Wiem, że kursy są dość drogie, w porównaniu z innymi, ale warto zainwestować w siebie.” Podobne zdanie ma Marysia, która również jest kursantką British Council: „Jest wspaniale. O to mi chodziło, indywidualne podejście i dużo, dużo konwersacji. Jestem zadowolona, ale wiem, że to zależy od lektora. Koleżanka jest w innej grupie i tam jest lektor trochę mniej przygotowany. To co przygotowuje na zajęcia, jest czasami nudne i powtarza się. Ale ja trafiłam dobrze i bardzo się cieszę.” Karol dodaje: „Ja jestem zadowolony. Zwłaszcza, że grupy są małe. Bywa, że rano jest nas troje lub pięcioro. To jak indywidualny kurs. Trzeba dużo mówić, ale to jakoś wychodzi naturalnie. Nie męczę się, ani nie nudzę na zajęciach.”

Monika, jest kursantką Speak Up i tak mówi o kursie: „Zapowiadało się wszystko bardzo dobrze, bo ja pracuję i mam mało czasu, a grafik w Speak Up mogę sobie sama dostosowywać. Ale tak jakoś nie jestem zadowolona do końca. Dużo rzeczy robi się przy komputerze, a na zajęcia często brak wolnych miejsc. Może ja na ostatnią chwilę zostawiam to umawianie się… Sama nie wiem. Chyba na drugi raz wybiorę coś innego, coś co by mnie moblizowało.”

Nauka angielskiego na Skype

Daria jest instruktorką fitnessu i ma bardzo ruchomy grafik. Pytana przez nas o najlepszą jej zdaniem szkołę językową odpowiedziała: „Ja niestety nie mogę zapisać się na kurs stacjonarny, bo na większość zajęć nie mogłabym chodzić. Dla mnie byłaby to strata pieniędzy. Ale muszę szkolić angielski bo to jest bardzo ważne i zdaję sobie z tego sprawę. Korzystam z konwersacji na Skypie – dla mnie to idealna forma wymiany kulturowej i uczę się języka „mówionego”, nie podręcznikowego. A ile ludzi fajnych poznałam :). Szkoły są dobre, ale w tym momencie życia, tylko Skype. Umawiam się indywidualnie na jakąś godzinę i płaci się symbolicznie.”

Indywidualne zajęcia angielskiego przy kawie

Iwonę spotykamy w kawiarni Costa i jej nauka angielskiego wygląda niczym spotkanie przyjaciół na kawie. „Tak, ja uwielbiam przychodzić tutaj i rozmawiać. Gramatykę znam, ale jeśli chodzi o rozmowy w języku angielskim to wciąż nie czuję się pewnie. Taka luźna atmosfera bardzo mi odpowiada. Wydaje mi się, że łatwiej przyswajam zwroty i moja wymowa jest coraz lepsza. Poza tym, jest nas tutaj kilka osób, spotykamy się regularnie i koszta, w porównaniu z opłatami za kurs, są niewielkie”.