Szkoły językowe Łódź – Ranking i Opinie

Szkoły językowe Łódź – co warto wiedzieć, zanim zdecyduje się na naukę angielskiego w tym mieście?

Łódź to trzecie co do liczby mieszkańców miasto w Polsce. Zaraz po Warszawie i Krakowie. To ośrodek akademicki z 6 uczelniami publicznymi oraz 22 uczelniami niepublicznymi. Łódź to także wysoko rozwinięty przemysł (nie tylko włókienniczy). oraz znane na całym świecie modowe wydarzenia. Łódź to także szkoły językowe. 

szkoły językowe Łódź
Fot: Sebastian Glapinski @platinstudio

Ranking szkół językowych w Łodzi

Łódź to miasto, które słynie przede wszystkim z ulicy Piotrkowskiej i muzeum sztuki nowoczesnej. Czy jest tam coś jeszcze wartego zobaczenia? Okazuje się, że sporo osób przyjeżdża do Łodzi ze względu na uczelnie wyższe. I to nie tylko te osoby, które wiążą swoją przyszłość z przemysłem szwalniczym, bądź artystycznym.  Oprócz renomowanej Akademii Sztuk Pięknych, w mieście jest jeszcze kilka wyższych uczelni, które przyciągają studentów. Okazuje się, że w Łodzi kształci się ponad 122 tys. studentów. To całkiem sporo osób, które mają apetyt na naukę. 

W odpowiedzi na ten głód wiedzy powstają także szkoły językowe. Od zawsze było wiadomo, że język angielski jest przepustką do kariery i warto w niego zainwestować jak najwcześniej. Jakikolwiek język obcy jest też gwarancją poszerzenia horyzontów i swobodnej komunikacji z innymi.

Szkoły językowe w Łodzi – czy mamy jakiś wybór? Jaką szkołę językową wybrać? Jaki rodzaj kursu angielskiego będzie dla nas najlepszy? Indywidualny czy grupowy? Przed podjęciem decyzji, warto przejrzeć rankink szkół językowych łódzkich placówek edukacyjnych. Poniższy ranking przedstawia wybrane przez nas szkoły językowe w Łodzi. Jeśli żadna z placówek nie spełnia waszych oczekiwań, pamiętajcie, że coraz popularniejsza staje się nauka języka angielskiego on-line

Szkoła

Zalety

Ranking

Strona WWW

1. Tutlo

tutlo opinie
 • Platforma online 
 • Lekcje na żądanie
 • 400 lektorów na świecie
85%

2. Lloyd Woodley

lloyd woodley
 • Brytyjscy właściciele
 • Powstała w roku 2000
 • Blisko miasteczka studenckiego
61%

3. Akcent

akcent łódź
 • Szeroka oferta
 • Dużo języków 
 • Znana marka
54%

4. Wytwórnia Języka

wytwórnia języka Łódź
 • Na rynku od 2003 r.
 • Nowoczesne metody
 • Wiele testów
35%

5. Szkoła Live!

Szkołą Live! Łódź
 • 6 języków 
 • Egzamin ósmoklasisty 
 • Dobre opinie
29%

Opinie o szkołach językowych w Łodzi

Szkoły językowe w Łodzi – którą wybrać? Poniżej znajdziesz dokładniejsze opisy i opinie o szkołach z naszego rankingu. Zapoznaj się z informacjami o szkołach językowych w Łodzi. 

Lloyd Woodley Szkoła Językowa

Szkoła Językowa Lloyd Woodley English Language Centre to pierwsza w Łodzi szkoła języka angielskiego założona i prowadzona przez Brytyjczyków. Powstała w 2000 roku. Swoją ofertę kieruje dla dzieci, studentów i dorosłych. Szkoła mieści się bardzo blisko miasteczka studenckiego oraz łódzkich uczelni wyższych. Nie dziwi zatem fakt, że wśród słuchaczy szkoły jest bardzo liczne grono studentów.

"To był dobry wybór - wykwalifikowana kadra, sporo materiałów dodatkowych, a zajęcia prowadzone w zróżnicowany i ciekawy sposób. (...)"
Alexander R
Student

EuroDialog Szkołą Językowa

Jak sama nazwa szkoły sugeruje podstawą w niej są rozmowy w języku obcym. W Szkole EuroDialog uczy się metodą komunikatywną. Pomimo, iż duży nacisk kładziony jest na mówienie szkoła jest otwarta na potrzeby słuchaczy. Dzięki nauce Eurodialog będziesz w stanie porozumieć się w 11 językach, na 5 kontynentach i w 30 krajach. Ronnie ocenia szkołę w ten sposób:
"Od zawsze bałam się iść na dodatkowy angielski, aż w końcu znalazłam Eurodialog i Majkę Cabaj. Od pierwszych zajęć wiedziałam, że to dobry wybór i w końcu zacznę uczyć się angielskiego. Niesamowite podejście do każdego, nikt nie jest w grupie pominięty, dzięki cudownej atmosferze grupa od razu złapała wspólny język. Wszystko jasno i starannie tłumaczone, dużo mówienia ale i gramatyki. Wszystko tak jak trzeba! Maja podchodzi do pracy z pasją i widać, że kocha to co robi (...)."
Ronnie
Uczeń szkoły

AKCENT Centrum Języków Obcych

Marzysz o nauce szwedzkiego lub bułgarskiego? To marzenie możesz spełnić w Centrum Językowym AKCENT. Oprócz tych dwóch języków możesz nauczyć się także norweskiego, portugalskiego czy chińskiego. Oczywiście angielski, niemiecki, włoski i francuski także znajdują się w ofercie tej szkoły. Ale to nie koniec. Co powiecie na hiszpański lub rosyjski. Jakie opinie ma szkoła?

Pierwszy raz wybrałem się na kurs językowy (j. ang). Nauczycielka (Ada) stara się wykrzesać choć odrobinę z każdej osoby. Przy robieniu błędów nie zniechęca, a wręcz przeciwnie. Dodaję pewności siebie, stara się, aby każdy się przełamywał. Troszkę na minus ilość osób w grupie, a może moje wymagania są inne niż oferowana forma zajęć. W każdym razie warto spróbować i samemu wyrobić sobie zdanie. (...)
Mateusz M
Uczestnik kursu

Szkoła Języków Obcych Wytwórnia Języka

W swojej ofercie szkoła ma najpopularniejsze języki zachodnioeuropejskie. Istnieje od 2003 roku. Słuchacze chwalą szkołę za przyjazną, ale motywującą do postępów atmosferę. Oraz nowoczesny, bardzo efektywny sposób nauczania – metodę komunikatywną. W skrócie metoda polega na mówieniu. Mów zamiast uczyć się, jak uczyć się mówić. Na stronie szkoły możesz znaleźć trzy różne testy ze znajomości języka angielskiego.
Nie mam doświadczenia co do nauki języków obcych w innych prywatnych szkołach. W tej uczę się od roku j. niemieckiego. pod okiem tej samej p. lektorki. Zajęcia odbywają się raczej terminowo, zazwyczaj wszystko można ustalić wspólnie z grupą. Lekcje odbywają się w przyjemnej atmosferze, są ciekawie prowadzone. Chce się przychodzić na zajęcia oraz podnosić swoje kwalifikacje w tym miejscu. Polecam
Paweł K
Student

Live Szkoła Języków Obcych

Szkoła Live prowadzi zajęcia z sześciu języków. Angielskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, francuskiego, włoskiego, niderlandzkiego. Przygotujesz się tutaj także do egzaminu ósmoklasisty. Szkoła ma na swoim koncie 100 % zdawalność. Wśród uczniów są zarówno dzieci od trzeciego roku życia, jak i dorośli.
Jedno z tych miejsc, do których z przyjemnością się wraca. Małe grupy, prowadzący z pasją. Jak dla mnie, Live to szkoła "pewniak", która popchnie każdego do przodu. Jeśli tylko chcesz się uczyć angielskiego tutaj znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz. Zdawałem tutaj egzamin Cambridge Advanced, teraz czas na Proficiency. Pełny profesjonalizm 🙂
Michał J
Uczestnik kursy