Szkoły Językowe Lublin

Szkoly jezykowe Lublin
Photo by Waldemar Brandt on Unsplash

Lublin - języki obce po wschodniej stronie Wisły

Lublin jest stolicą województwa lubelskiego. Stanowi dziewiąte pod względem wielkości populacji miasto w Polsce. Rozwija się jako ośrodek nauki, kultury, turystyki, sportu i rekreacji, a także usług i przemysłu. Lublin jest największym ośrodkiem naukowo-kulturalnym po wschodniej stronie Wisły. Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej należą do największych uczeni w mieści. Odbywa się tu wiele imprez organizowanych przez społeczność studencką.

Lublin - ranking szkół językowych, czyli gdzie się uczyć

Ale przecież nie samą rozrywką żyją studenci. Liczne szkoły językowe oferują naukę na wielu poziomach zaawansowania. Nie tylko dla studentów oczywiście. Zajęcia dla dzieci, English Business oraz kursy online.
Rozwój technologii, podróże po całym świecie, międzynarodowe kontrakty zmieniają się nasze podejście do nauki języków obcych. Już nie jest ona tylko dla wybranych elit. Stanowi przepustkę do swobodnego porozumiewania się podczas wakacyjnych wypadów. Płynna znajomość języka angielskiego to sukces podczas rozmów biznesowych. A gdy nieznajomy turysta zapyta nas o drogę, to już nie uciekamy, tylko służymy informacją.
No dobrze, ale gdzie się uczyć języka angielskiego czy niemieckiego, by się go nauczyć? Przedstawiamy nasze zestawienie szkół językowych w Lublinie.

Szkoła

Zalety

Ranking

Strona WWW

1. Columbus

columbus logo
 • 6 języków obcych
 • Stypendia naukowe
 • 3 lokalizacje
91%

2. Avalon

 • Drugi język gratis
 • Polski dla obcokrajowców
 • Unikalny system nauczania
91%

3. International

 • 15 lat doświadczenia
 • Małe grupy
 • Raport postępów
89%

4. Co Ludzie Powiedzą

 • Nauka przez rysowanie
 • Kursy wakacyjne
 • Business English
88%

5. BEST

BEST logo s
 • 17 lat doświadczenia
 • Laboratoria fonetyczne
 • Bloki tematyczne
85%

Columbus

W szkole językowej Columbus na lekcję z języka angielskiego przychodzą dzieci od 2 roku życia. To jedyny w Lublinie akredytowany ośrodek kursów Teddy Eddie. Oprócz najmłodszych swoje umiejętności językowe mogą szlifować maturzyści. Osoby dorosłe także znajdą kursy dla siebie. Lektorzy z Columbus uczą angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, hiszpańskiego, włoskiego i francuskiego.
„Uczestniczyłem w kursie j. niemieckiego od poziomu b1 do c1, znakomita, inspirująca lektorka. Profesjonalnie prowadzona szkoła, na zajęcia chodzisz z przyjemnością”. To opinia Piotr K.

Avalon

Pierwszym atutem szkoły jest dobra lokalizacja w samym centrum miasta. W ofercie szkoły kładzie się nacisk na studentów lubelskich uczelni. Przemawiają za tym elastyczne godziny zajęć oraz oferta kursów dostosowana do profilu uczelni. W opinii kursantów Avalon odbierany jest pozytywnie. Karolina P. uważa, że to bardzo dobra szkoła językowa. „Jakość (nie przesadzając) zaczyna się już od najmilszych na świecie Pań w recepcji. Wszystko wiedzą i z uśmiechem na ustach odpowiadają na najgłupsze pytania słuchaczy. 🙂 Lektorzy ciekawie prowadzą zajęcia, ale intensywność funu zależy od nauczyciela”.

International

Szkoła International w ofercie ma dwa języki obce: angielski i niemiecki. W opcjach są zajęcia grupowe, indywidualne i w parach. Dyskusje, rozumienie tekstu czytanego i słuchanego. To klasyk. Oprócz tego gry planszowe oraz oglądanie filmów. Na zajęcia do International mogą przychodzić uczniowie już od klas pierwszych szkoły podstawowej. Na osobach dorosłych skończywszy. Kursy trwają w roku szkolnym.

Co Ludzie Powiedzą

Co Ludzie Powiedzą do szkoła języka angielskiego i kultury brytyjskiej. Szkoła uczy według autorskiej metody szybkiego zapamiętywania. Dzięki niej możesz przyswoić ponad 600 zwrotów w trakcie jednego poziomu. Nie brakuje w Co Ludzie Powiedzą kreatywnych ćwiczeń leksykalno-gramatycznych.  Dużo mówią też opinie kursantów. Krystian B. nie szczędzi pozytywnych słów:
„Mega podejście prowadzących i bardzo swobodna i przyjemna atmosfera. (…) Dodatkowo, poza przełamaniem „bariery językowej”, można się nauczyć dużo słówek i to w świetny kreatywny sposób i ogarnąć gramatykę (…). Do tego można sobie przyjść wcześniej i coś zjeść z kawiarni, idealnie 😂 „

BEST

Naszą uwagę w ofercie szkoły językowej BEST zwrócił angielski dla dyslektyków. Każde dziecko, nawet to z indywidualnymi potrzebami edukacyjnymi otrzyma merytoryczną opiekę i zajęcia skrojone na miarę.
Dodatkowo na wysokim poziomie są w szkole BEST kursy przygotowawcze do matury.
„Ogromna szkoła, przestronne sale, profesjonalne nauczanie, świetny klimat polecam gorąco” Lola Ola.