Szkoły językowe online

Szkoły językowe online, w tym angielski on-line, bez wychodzenia z domu to coraz chętniej wybierana forma nauki języka obcego. Skuteczna i stosunkowo tania. O każdej porze dnia, w dowolnym miejscu i na żądanie. Możemy uczyć się angielskiego online na swoich warunkach, bez wychodzenia z domu. Lekcje są dobierane indywidualnie i w porównaniu z kursami stacjonarnymi ich cena jest niższa. Dzięki kursom on-line każdy z nas może mieć indywidualnego lektora!

Szkoły angielskiego online 2024

Uczyć się angielskiego można właściwie wszędzie. Obecnie, bardzo popularne stały się wszelkiego rodzaju aplikacje mobilne do nauki języka. Można nauczyć się szybko i w każdym miejscu. Pamiętacie słynne niegdyś ESKK kursy angielskiego online? Oni przetarli szlaki i oferowali jako pierwsi korespondencyjne kursy angielskiego. Można było kupić w ich szkole subskrypcje i podnosić umiejętności językowe. W ramach kursu otrzymywało się zeszyty i płyty CD. Dziś to brzmi już jak przeżytek, bo powiedzmy sobie szczerze, kto z nas ma w laptopie stację na płyty CD?

Internet wraz ze swoim rozwojem dał nam nowe możliwości. Filmiki tutorialowe z native speakerami oraz kursy online to nowa era nauki angielskiego. Czy równie skuteczna, co tradycyjna? To oczywiście zależy od kursu jaki wybierzemy oraz od lektora. Dlatego warto przeglądać co jakiś czas rankingi szkół językowych online. Czytać opinie na grupach w mediach społecznościowych oraz pytać znajomych.

Ranking szkół angielskiego online 2024

Poniżej przedstawiamy ranking szkół językowych online 2024:

Szkoła

Zalety

Ranking

Strona WWW

1. Fluentbe

Fluentbe
 • Lektorzy z całego świata
 • Świetne opinie
 • Przyjazne zasady
95%

2. AllRight Pro

 • Indywidualne lekcje
 • Dzieci od lat 4
 • Nauka w formie zabawy
87%

3. Tutlo

tutlo opinie
 • Platforma online
 • Lekcje na żądanie
 • 900 lektorów na świecie
85%

4. Chatschool

Chat School
 • konwersacje online na żywo
 • aplikacja do rozmów
 • autorskie materiały
93%

Najlepsza szkoła językowa online

Jaka jest najlepsza szkoła językowa online? Według rankingu szkół online przedstawionego na naszej stronie jest to szkoła językowa Fluentbe. 

Ta szkoła językowa oferuje kursy językowe online z angielskiego. Godziny nauczania możesz dostosować do swoich potrzeb. Kursy językowe odbywają się z lektorami z całego świata. 

Szukasz szkoły do nauki innych języków? Interesuje cię niemiecki, hiszpański czy włoski? Sprawdź koniecznie ofertę Choices. Oferta języków obcych tej firmy jest bardzo szeroka. Z pewnością znajdziesz tam język, który Cię interesuje. 

Kursy angielskiego online z certyfikatem

Kurs FCE online! Zdawaj IELTS jak lubisz – teraz także na komputerze. W sieci zaroiło się przed nowym rokiem szkolnym od ofert. Jedno jest pewne – coraz więcej jest ofert online i kursów języka angielskiego na Youtube. Bo coraz większe jest zapotrzebowanie na tego typu usługi. Darmowych oraz płatnych. jest w czym wybierać, ale też łatwo dać się nabrać. Dlatego wybierajmy kurs online z rozwagą i lepiej w sprawdzonych szkołach oraz serwisach, które już istnieją jakiś czas na rynku. Nauka angielskiego on-line to nowa opcja, którą warto rozważyć, jeśli planujemy zapisać się na kurs języka we wrześniu.

Szkoły językowe online

Kursy językowe online - czy warto?

Nauka języka obcego online to pewnego rodzaju nowość na rynku szkół językowych. Ta forma edukacji stosunkowo niedawno stała się popularna, a zapotrzebowanie na tego typu usługi stale rośnie. Okazało się, że nauka on-line jest idealnym rozwiązaniem dla zabieganych osób, współczesnych nomadów oraz tych, którzy mają ograniczony budżet.

Nauka języka obcego przez internet ma sporo zalet. Aby przekonać tych bardziej sceptycznych, przedstawimy kilka z nich.

 • Częstsze i kameralne sesje egzaminacyjne
 • Szybszy i wygodniejszy dostęp do wyników z egzaminów (wiele szkół obiecuje, że wyniki te otrzymacie w ciągu tygodnia od zakończenia testu. Najczęściej są one dostępne na 5 lub 7 dzień).
 • Oszczędność czasu (odpalasz naukę na komputerze kiedy chcesz i jak często chcesz)
  Oszczędzanie na dojazdy (uczysz się u siebie w domu, nie musisz płacić za paliwo oraz za bilet autobusowy).
 • Idealna opcja dla nieśmiałych osób

Na potwierdzenie tego, czy warto uczyć się angielskiego on-line lub przystąpić do ezgaminu przytoczymy kilka statystyk. British Council podaje, że w ubiegłym roku do egzaminu IELST przystąpiło 3 miliony zdających z całego świata. Certyfikaty, które uzyskali studenci są uznawane przez 10 tysięcy instytucji – organizacji rządowych, edukacyjnych oraz firm

Ranking najlepszych kursów angielskiego online

Przedstawiamy ranking kursów angielskiego online:

 1. Fluentbe 
 2. AllRight Pro
 3. Tutlo
 4. Chatschool
 5. Novakid

Jaki kurs angielskiego online polecacie?

Gdyby to było takie proste! Ile osób tyle opinii. Aby ułatwić wam wybór kursu angielskiego on-line stworzyliśmy ranking szkół językowych online. W rankingu gwiazdki i komentarze mogą zostawiać uczestnicy poszczególnych kursów. Wierzymy, że z czasem ułatwi wam to wybór właściwej szkoły językowej. (Shamrock, Gettin’ English, Empik – kursy blended, Rapid English)

Co na ten temat sądzą uczestnicy kursów online?

“Skuteczność? To kwestia dyscypliny i tego żeby uczący się wiedzieli JAK się uczyć (bo często nie wiedzą i kręcą się w kółko, robiąc z dużym wysiłkiem coś co przynosi znikome rezultaty). Dobrze zaplanowany kurs (zawierający powtórki, aktywizację) - może się przydać w dobrym zorganizowaniu nauki. “
_Dariusz
analityk
Różnie to bywa. U mnie w firmie część ludzi miała możliwość zapisania się na kursy angielskiego on-line, ale to się nie sprawdziło. Być może im nie zależało, nie byli wystarczająco zmotywowani.”
Anna
Project Manager
W internecie jest sporo darmowych stron do nauki angielskiego. Ale nic tam ciekawego nie ma. To bardziej jak słowniki. Brakuje filmików, ciekawych wywiadów, nie ma całej tej otoczki multimedialnej. Z kolei płacenie w ratach za kurs on-line jak dla mnie budzi podejrzenia. Nie kupowałabym kota w worku”
Agnieszka
pracownik naukowy
W internecie jest sporo darmowych stron do nauki angielskiego. Ale nic tam ciekawego nie ma. To bardziej jak słowniki. Brakuje filmików, ciekawych wywiadów, nie ma całej tej otoczki multimedialnej. Z kolei płacenie w ratach za kurs online jak dla mnie budzi podejrzenia. Nie kupowałabym kota w worku”
Agnieszka
pracownik naukowy
Też miałam z tym styczność. Uczyłam się online angielskiego w jednej szkole. Przez Skype i powiem wam, że strzał w dziesiątkę. Lekcje jak na żywo, przez kamerkę, indywidualne (przez 3 miesiące uczyłam się się z koleżanką i było taniej. Koleżanka wyjechała do USA, bo mogła już tam kontynuować lekcje - niesamowita sprawa.Moim zdaniem to jest przyszłość edukacji. Ja dziś po prostu nie mam czasu jeździć do szkoły ani nie mam ochoty zapraszać do domu nauczyciela. A angielski muszę rozwijać, bo rozwijam się zawodowo Karolina, tłumaczka: Angielski przez Skype to super pomysł. Kiedyś myślałam, że nauka języków przez Internet jest mało skuteczna.”
Anastasia
administracja biurowa
Angielski - czy też inny język online - jak najbardziej 🙂 Ważne jest jednak, żeby nie był to e-learning (czyli samo wypełnianie ćwiczeń online, bo to tylko wsparcie) ale kontakt z lektorem i grupą. Najlepsze efekty daje nauka z dobrym, profesjonalnym lektorem ale NIE przez skype, tylko w sali wirtualnej. Dodatkowo - zawsze warto szkołę sprawdzić przed ostateczną decyzją - zapytać jak rekrutują lektorów, jakie mają wobec nich wymagania, jaką metodą uczą, czy i jak często sprawdzają jakość tego, za co im się płaci. Polecam kurs językowy online.
Anna Czerkies
Dyrektorka Edu Online

5 elementów dobrego kursu językowego online

Na co zwrócić, uwagę przed zapisaniem się na kurs języka online.

 1. Nagrania mp3, tak aby mieć styczność z poprawną wymową (jeśli lekcje odbywają się tylko przez Skype, jest to dość ryzykowne – połączenia lubią się rwać i zacinać. Konwersacje w czasie rzeczywistym jak najbardziej musimy mieć, ale dobrze mieć też lekcje w postaci nagrań mp3, aby móc je sobie odtwarzać w dowolnej porze).
 2. Różnorodność multimedialna – audio, filmiki na Youtubie, mp3
 3. Skuteczny system powtórek i weryfikacji wiedzy
 4. Lektorzy *skąd są i jakimi metodami uczą
 5. Czy szkoła językowa on-line umożliwia testową lekcję (Nie kupujmy kursu, jeśli nie mamy wglądu do żadnej lekcji (lektor może mówić niewyraźnie, nagranie mieć słabą jakość itp.)

Najlepsze szkoły językowe online

Jak jest najlepsza szkoła językowa online? Na to pytanie odpowiadamy w naszym rankingu. Poniżej przedstawiamy natomiast dodatkowe informacje o najlepszych szkołach online w Polsce.

Fluentbe

Fluentbe

Fluentbe to obecnie najlepszy wybór kursu języka angielskiego przez Internet. Najważniejszą zaletą tej szkoły jest możliwość nauki z lektorami z całego świata. Daje to możliwość dostosowania swojego poziomu oraz potrzeb do odpowiednich nauczycieli. Szukasz angielskiego biznesowego pracując w firmie ze Szkocji? Żaden problem. Na platformie Fluentbe znajdziesz lektora ze szkockim akcentem doświadczonego w nauce języka biznesowego. Fluentbe może nie jest szkołą z wielkimi tradycjami. Natomiast jest to z pewnością nowoczesna platforma świetnie przystosowana do nauki online. Potwierdza to wiele pozytywnych opinii, które znajdziemy w Internecie.

Chat School

Chatschool

Chatschool to kolejna platforma online do nauki angielskiego. Jak sama nazwa wskazuje szkoła mocno postawiła na konwersacje. Przygotowała w tym celu specjalną aplikację. Jest to zdecydowanie opcja dla osób poszukujących nowoczesnych form nauki angielskiego. Fajna aplikacja i nowatorskie materiały to duży plus tej szkoły.

tutlo opinie

Tutlo

Kolejną szkołą, która oferuje ciekawe kursy angielskiego online jest Tutlo. Szkoła przygotowała własną autorską platformę do nauki. Stawia głównie na dostosowanie oferty do potrzeb ucznia. Dlatego nauka o najdziwniejszych porach dnia i nocy to w Tutlo coś normalnego. W zależności od poziomu zaawansowania można wybrać lekcje z polskim lektorem lub z native speaker.

Novakid

Novakid to szkoła języka angielskiego online. Oferuje lekcje angielskiego dla dzieci od lat 4. W swojej ofercie ma darmową lekcję próbną oraz rabaty na zajęcia. Szczegóły możesz sprawdzić w naszej recenzji Novakid. Znajdziesz tam też aktualny kod polecający.

Kursy jezykowe online - podsumowanie

W internecie znajdziemy coraz więcej stron do nauki języka angielskiego online. Spora część z nich jest darmowa, pozostałe wymagają opłacenia abonamentu. Jeśli chodzi o wybór kursu to warto wybierać szkoły z renomą i sprawdzone serwisy. W większości są to płatne kursy. Ale płacimy za naukę i zależy nam na wysokim poziomie nauki oraz materiałach dobrej jakości. Dobre strony, które oferują kursy online płatne, umożliwiają darmową rejestrację i przetestowanie nauki w serwisie zanim zdecydujemy się na zakup. Najlepiej skorzystać z próbnej lekcji angielskiego online i podjąć decyzję. Będziemy mieć wówczas pewność, że ta forma nauki spełnia nasze oczekiwania.

Szkoły językowe online - Coronavirus

Czas coronavirusa negatywnie wpływa na wiele dziedzin życia. Problemy nie omijają też szkół językowych. Nauka w klasycznych warunkach nie jest możliwa. Dlatego też więcej szkół decyduje się na wprowadzenie zajęć online. Powyższy ranking szkół online powinien pomóc w wyborze odpowiedniej szkoły. Będziemy monitorować najnowsze oferty szkół językowych w zakresie oferty online. W przypadku pojawienia się lepszych opcji, będziemy na bieżąco aktualizować ranking.

Edukacja języków on-line #akcjaedukacja zostań w domu

Języki obce online, praca zdalna z domu. Obecna sytuacja, czyli siedzenie w domu z powodu koronawirusa spowodowała, że zarówno rodzice, jak i nauczyciele stanęli przed nie lada wyzwaniem. Edukacja z domu, nauka na maile i przez komunikatory – ZOOM, Skype, Messanger, Edmodo, Librus.

Czy skuteczna jest nauka angielskiego lub innego języka obcego on-line?

W przypadku dzieci, tych małych – niekoniecznie. Zajęcia z angielskiego przez Skype’a u uczniów 0-3 nie należą do łatwych. To praktycznie niemożliwe, aby przykuć uwagę dzieci w tym wieku do przedmiotu przez internet. Kiedy się widzą na Skypie, ich emocje są nie do opanowania, a poziom skupienia na nauce – spada.

Nauka języka obcego – angielskiego, chińskiego przez skype w grupie 2 osobowej – lektor i dziecko ma szansę się sprawdzić. W gronie klasowym – nie. Wiele szkół języka angielskiego (patrz nasz ranking szkół językowych on-line) przestawiło się na tryb online. Angielski zdalnie, przez Skype, angielski on-line dla dzieci.

Angielski online dla dzieci - czy ma to sens?

Nauka opiera się głównie na youtubie. Lektorka nagrywa lekcje, wysyła filmiki edukacyjne, piosenki po angielsku. Lektor sprawdza progres w nauce poprzez wysłanie arkuszy do druku i do wypełnienia. Odsyłamy zdjęcia ćwiczeń lektorowi i to jest podstawa edukacji w obecnym czasie.

Konwersacje językowe

Jeśli chodzi o konwersacje, to ma to sens – przy obecnych łączach, kiedy internet się nie zacina – można przeprowadzić płynną konwersację w języku obcym. Jednak, w przypadku małych dzieci (6-8 lat) nie jest to łatwe. Dzieciom dom kojarzy się z odpoczynkiem i przyjemnościami. To nie to samo, co szkolna ławka. Są rozkojarzone i momentalnie zmęczone pracą. Wchodząc na youtube rozpraszają się i chcą oglądać inne filmiki. Zdalna nauka języka w przypadku dzieci 0-3 klasa wymaga zaangażowania rodzica.

Bezpośredni kontakt ułatwia naukę angielskiego. Nawet te lekcje, skrupulatnie nagrane przez panią na youtubie to dużo dla dzieci. 30 min gadania, bez interakcji – to dla dzieci trudne. Nauka rozciąga się w czasie. Trzeba stopować, bo w międzyczasie coś należy wypełnić w książce. Nauka rozwleka się i męczy. Ale czy jest efektywna?

Nauka online

Nauka online w szkołach językowych dla dzieci to wyzwanie. Lektor musi wykazać się nie lada kreatywnością i pomysłowością, aby wymagającego klienta zachęcić do nauki. Dzieciom szybko się nudzi, nie tak sobie to wyobrażały. Dzieci w domu lubią relaksować się. Praca bez grupy i innych dzieci mało ich mobilizuje. Nauka angielskiego on-line w przypadku dzieci jest trudna. Co do efektów tego trybu nauki – czas pokaże.

Szkoły językowe, które przeszły na tryb on-line

Niemal wszystkie. Profilingua online, novakid.pl, earlystage. Popularne stały się na nowo aplikacje do nauki języka przez zabawę: np. Duolingo – twórcy apki zapewniają, że wystarczy 5 minut nauki dziennie, aby osiągnąć efekty i poszerzyć zasób słów u dziecka, a nawet dorosłego.

“Fajny internetowy angielski dla dzieci. Filmiki, gry słówka”

Fajny angielski online. To jedno z najczęściej wyszukiwanych fraz w internecie. Piszą to matki. Udręczone matki pierwszo, drugo i trzecioklasistów. Jak zająć naszą pociechę, która nagle została wyrwana z rutyny szkolnej? Fajnie, aby dziecko nie tylko tępo wgapiało się w komputer, ale też i wyniosło z tego obcowania z technologią coś pożytecznego.

Czy dziecko jest w stanie nauczyć się online angielskiego? Czy potrzebna mu do tego szkoła językowa? Sprawdzone i renomowane szkoły na pewno mają na to sposób i są do tego przygotowane. Wpisujcie te sprawdzone szkoły – na pewno uwzględnimy je w rankingu szkół językowych on line.

Edukacja online języka obcego dla dzieci

My ze swojej strony rekomendujemy oglądanie (z umiarem) bajek bez lektora, z oryginalną ścieżką dźwiękową. Można pozwolić też dziecku na grę (ale też nie za długo, i to w nagrodę np. za powtórzenie słówek lub nauczenia się wierszyka na pamięć). Najlepiej z rówieśnikami – aby więź społeczna się utrzymywała. Pamiętajmy jednak, że stan edukacji online jest dla wszystkich na dłuższy czas męcząca. Wymaga zaangażowania rodzica w przypadku dzieci w wieku 6-12 lat.

Nowe szkoły języka angielskiego online

Zajęcia online z lektorem zyskały bardzo dużą popularność zwłaszcza w pandemii koronawirusa. Opcja nauki z dowolnego miejsca w kraju oraz zagranicą to dyży atut szkół. W ostatnich miesiącach powstało kilka szkół języków obcych, które specjalizują się wlaśnie w zajęciach online z lektorem.

Najciekawsze kursy językowe online znajdziesz w naszym rankingu.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Jaka szkoła językowa online?

Wybór szkół językowych online jest duży. Aby ułatwić decyzję przedstawiamy ranking szkół językowych online. Sprawdź koniecznie.

Ile kosztuje Tutlo?

Lekcja online w Tutlo to cena między 20-30 zł. Lekcja trwa tylko 20 minut. Więcej o Tutlo dowiesz się na naszej stronie.

Jak wybrać szkołę językową online?

Aby wybrać szkołę językową online sprawdź ranking szkół językowych w serwisie Jezykowaszkola.pl

Jakie są najlepsze kursy językowe online?

Kursy językowe prowadzone są przez różne szkoły językowe. Kurs językowy z angielskiego najlepiej wybrać w szkole Fluentbe, Chatschool lub Tutlo. Jeśli szukasz kursów językowych z niemieckiego lub francuskiego sprawdź szkołę Choices.