Szkoły językowe online

Szkoły językowe online

Szkoły angielskiego online

Uczyć się angielskiego można właściwie wszędzie. Obecnie, bardzo popularne stały się wszelkiego rodzaju aplikacje mobilne do nauki języka. Można nauczyć się szybko i w każdym miejscu. Pamiętacie słynne niegdyś ESKK kursy angielskiego online? Oni przetarli szlaki i oferowali jako pierwsi korespondencyjne kursy angielskiego. Można było kupić w ich szkole subskrypcje i podnosić umiejętności językowe. W ramach kursu otrzymywało się zeszyty i płyty CD. Dziś to brzmi już jak przeżytek, bo powiedzmy sobie szczerze, kto z nas ma w laptopie stację na płyty CD?

Internet wraz ze swoim rozwojem dał nam nowe możliwości. Filmiki tutorialowe z native speakerami oraz kursy online to nowa era nauki angielskiego. Czy równie skuteczna, co tradycyjna? To oczywiście zależy od kursu jaki wybierzemy oraz od lektora. Dlatego warto przeglądać co jakiś czas rankingi szkół językowych online. Czytać opinie na grupach w mediach społecznościowych oraz pytać znajomych.

Kursy angielskiego online z certyfikatem

Kurs FCE online! Zdawaj IELTS jak lubisz – teraz także na komputerze. W sieci zaroiło się przed nowym rokiem szkolnym od ofert. Jedno jest pewne – coraz więcej jest ofert online. Darmowych oraz płatnych. jest w czym wybierać, ale też łatwo dać się nabrać. Dlateho wybierajmy kurs on-line z rozwagą i lepiej w sprawdzonych szkołach oraz serwisach, które już istnieją jakiś czas na rynku. Nauka angielskiego on-line to nowa opcja, którą warto rozważyć, jeśli planujemy zapisać się na kurs języka we wrześniu.

Kursy językowe online - czy warto?

Nauka języka obcego online ma sporo zalet. Aby przekonać tych bardziej sceptycznych, przedstawimy kilka z nich.

 • Częstsze i kameralne sesje egzaminacyjne
 • Szybszy i wygodniejszy dostęp do wyników z egzaminów (wiele szkół obiecuje, że wyniki te otrzymacie w ciągu tygodnia od zakończenia testu. Najczęściej są one dostępne na 5 lub 7 dzień).
 • Oszczędność czasu (odpalasz naukę na komputerze kiedy chcesz i jak często chcesz)
  Oszczędzanie na dojazdy (uczysz się u siebie w domu, nie musisz płacić za paliwo oraz za bilet autobusowy).
 • Idealna opcja dla nieśmiałych osób

Na potwierdzenie tego, czy warto uczyć się angielskiego on-line lub przystąpić do ezgaminu przytoczymy kilka statystyk. British Council podaje, że w ubiegłym roku do egzaminu IELST przystąpiło 3 miliony zdających z całego świata. Certyfikaty, które uzyskali studenci są uznawane przez 10 tysięcy instytucji – organizacji rządowych, edukacyjnych oraz firm

Jaki kurs angielskiego online polecacie?

Gdyby to było takie proste! Ile osób tyle opinii. Aby ułatwić wam wybór kursu angielskiego on-line stworzyliśmy ranking, w którym gwiazdki i komentarze mogą zostawiać uczestnicy poszczególnych kursów. Wierzymy, że z czasem ułatwi wam to wybór właściwej szkoły językowej. (Shamrock, Gettin’ English, Empik – kursy blended, Rapid English)

Co na ten temat sądzą uczestnicy kursów online?

“Skuteczność? To kwestia dyscypliny i tego żeby uczący się wiedzieli JAK się uczyć (bo często nie wiedzą i kręcą się w kółko, robiąc z dużym wysiłkiem coś co przynosi znikome rezultaty). Dobrze zaplanowany kurs (zawierający powtórki, aktywizację) - może się przydać w dobrym zorganizowaniu nauki. “ Anna, project manager: Różnie to bywa. U mnie w firmie część ludzi miała możliwość zapisania się na kursy angielskiego on-line, ale to się nie sprawdziło. Być może im nie zależało, nie byli wystarczająco zmotywowani.”
_Dariusz
analityk
W internecie jest sporo darmowych stron do nauki angielskiego. Ale nic tam ciekawego nie ma. To bardziej jak słowniki. Brakuje filmików, ciekawych wywiadów, nie ma całej tej otoczki multimedialnej. Z kolei płacenie w ratach za kurs on-line jak dla mnie budzi podejrzenia. Nie kupowałabym kota w worku” Anna, project manager: Różnie to bywa. U mnie w firmie część ludzi miała możliwość zapisania się na kursy angielskiego online, ale to się nie sprawdziło. Być może im nie zależało, nie byli wystarczająco zmotywowani.”
Agnieszka
pracownik naukowy
W internecie jest sporo darmowych stron do nauki angielskiego. Ale nic tam ciekawego nie ma. To bardziej jak słowniki. Brakuje filmików, ciekawych wywiadów, nie ma całej tej otoczki multimedialnej. Z kolei płacenie w ratach za kurs online jak dla mnie budzi podejrzenia. Nie kupowałabym kota w worku” Anna, project manager: Różnie to bywa. U mnie w firmie część ludzi miała możliwość zapisania się na kursy angielskiego online, ale to się nie sprawdziło. Być może im nie zależało, nie byli wystarczająco zmotywowani.”
Agnieszka
pracownik naukowy
Też miałam z tym styczność. Uczyłam się online angielskiego w jednej szkole. Przez Skype i powiem wam, że strzał w dziesiątkę. Lekcje jak na żywo, przez kamerkę, indywidualne (przez 3 miesiące uczyłam się się z koleżanką i było taniej. Koleżanka wyjechała do USA, bo mogła już tam kontynuować lekcje - niesamowita sprawa.Moim zdaniem to jest przyszłość edukacji. Ja dziś po prostu nie mam czasu jeździć do szkoły ani nie mam ochoty zapraszać do domu nauczyciela. A angielski muszę rozwijać, bo rozwijam się zawodowo Karolina, tłumaczka: Angielski przez Skype to super pomysł. Kiedyś myślałam, że nauka języków przez Internet jest mało skuteczna. Efekty są nawet lepsze, bo nauka odbywa się w domowym zaciszu.” Anna, project manager: Różnie to bywa. U mnie w firmie część ludzi miała możliwość zapisania się na kursy angielskiego online, ale to się nie sprawdziło. Być może im nie zależało, nie byli wystarczająco zmotywowani.”
Anastasia
administracja biurowa
Angielski - czy też inny język online - jak najbardziej 🙂 Ważne jest jednak, żeby nie był to e-learning (czyli samo wypełnianie ćwiczeń online, bo to tylko wsparcie) ale kontakt z lektorem i grupą. Najlepsze efekty daje nauka z dobrym, profesjonalnym lektorem ale NIE przez skype, tylko w sali wirtualnej. Dodatkowo - zawsze warto szkołę sprawdzić przed ostateczną decyzją - zapytać jak rekrutują lektorów, jakie mają wobec nich wymagania, jaką metodą uczą, czy i jak często sprawdzają jakość tego, za co im się płaci.
Anna Czerkies
Dyrektorka Edu Online

5 elementów dobrego kursu językowego online

Na co zwrócić, uwagę przed zapisaniem się na kurs języka online.

 1. Nagrania mp3, tak aby mieć styczność z poprawną wymową (jeśli lekcje odbywają się tylko przez Skype, jest to dość ryzykowne – połączenia lubią się rwać i zacinać. Konwersacje w czasie rzeczywistym jak najbardziej musimy mieć, ale dobrze mieć też lekcje w postaci nagrań mp3, aby móc je sobie odtwarzać w dowolnej porze).
 2. Różnorodność multimedialna – audio, filmiki na Youtubie, mp3
 3. Skuteczny system powtórek i weryfikacji wiedzy
 4. Lektorzy *skąd są i jakimi metodami uczą
 5. Czy szkoła językowa on-line umożliwia testową lekcję (Nie kupujmy kursu, jeśli nie mamy wglądu do żadnej lekcji (lektor może mówić niewyraźnie, nagranie mieć słabą jakość itp.)

Kursy jezykowe online - podsumowanie

W internecie znajdziemy coraz więcej stron do nauki języka angielskiego online. Spora część z nich jest darmowa, pozostałe wymagają opłacenia abonamentu. Jeśli chodzi o wybór kursu to warto wybierać szkoły z renomą i sprawdzone serwisy. W większości są to płatne kursy. Ale płacimy za naukę i zależy nam na wysokim poziomie nauki oraz materiałach dobrej jakości. Dobre strony, które oferują kursy online płatne, umożliwiają darmową rejestrację i przetestowanie nauki w serwisie zanim zdecydujemy się na zakup. Najlepiej skorzystać z próbnej lekcji angielskiego online i podjąć decyzję. Będziemy mieć wówczas pewność, że ta forma nauki spełnia nasze oczekiwania.