Szkoły Językowe Warszawa

Szkoły językowe Warszawa

Warszawa jako stolica Polski zapewnia największy wybór szkół angielskiego. To miasto, które nie dość, że nigdy nie śpi, to jeszcze zapewnia wiele okazji do konwersowania w tym języku. Wiele szkół językowych ma swoją siedzibę w Warszawie i filie w pozostałych miastach. To właśnie tu znajduje się centrum dowodzenia, jeśli chodzi o placówki edukacyjne. Instytuty, duże szkoły z filiami oraz te małe, które dopiero zaczynają pracować na swój sukces. Wybór jest tak duży, że z całą pewnością każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie.

Ranking szkół językowych w Warszawie*

Szkoła

Zalety

Ranking

Strona WWW

1. English For You

English For You
 • 20 lat doświadczenia
 • System dualny
 • Oferta angielskiego
97%

2. Fluentbe

Fluentbe
 • Lektorzy z całego świata
 • Świetne opinie
 • Przyjazne zasady
95%

3. Tutlo

tutlo opinie
 • Platofrma online
 • Lekcje na żądanie
 • 900 lektorów na świecie
93%

4. Chatschool

Chat School
 • konwersacje online na żywo
 • aplikacja do rozmów
 • autorskie materiały
93%

5. SpeakUp

speak up
 • 17 doświadczenia
 • Ruchomy terminarz
 • Oferta angielskiego
86%
szkoły językowe Warszawa

Kursy językowe w Warszawie

Kursy angielskiego dla dzieci to jedna z najczęściej wybieranych ofert przez rodziców. Ciężko znaleźć przedszkolaka, który by nie uczęszczał na zajęcia języka angielskiego, albo nie miał pani od angielskiego w placówce, do której chodzi.

Angielski biznesowy, prawniczy, finansowy – to najczęściej wybierane kursy w Warszawie. Dużym zainteresowaniem cieszą się także kursy przygotowawcze do egzaminów maturalnych, kursy kończące się egzaminami typu Advanced i Proficiency. W sezonie wakacyjnym natomiast rośnie zainteresowanie obozami jezykowymi za granicą oraz wyjazdami na wymiany studenckie.

Szkoły angielskiego w Warszawie - opinie

Szkół uczących języka angielskiego jest w Warszawie wiele. British Council, Cambridge School czy English For You. Każda z nich oferuje trochę coś innego. Każdy przecież ma trochę inne oczekiwania. Ktoś kto ceni sobie kameralne grupy wybierze szkołę językową Manhattan. Dla tych, którzy najwyżej cenią sobie tradycję i doświadczenie najlepszym wyborem będzie British Council.

Na tradycję i doświadczenie stawia też istniejąca od 2o lat szkołajęzyków obcych English For You. Studenci oraz osoby, dla których oszczędzanie jest na pierwszym miejscu, a angielski jest jedynie dodatkiem mogą z wybrać np. Profilingue. W tego typu sieciówkach są najczęściej promocje i zniżki.

Za najtańszą uchodzi szkoła języka angielskiego City School. Jeśli liczy się dla nas każdy grosz, warto przejrzeć jej ofertę. Co prawda, grupy są może nieco większe niż w szkołach kameralnych, ale do kontaktu z językiem mogą okazać się w sam raz. Warto rozważyć szkoły, które stawiają na przełamywanie barier w mówieniu i konwersacyjny aspekt zajęć.

Bardzo ciekawą opcję w tej kwestii oferujewłaśnie English For You – system dualny. Zajęcia w tej szkole podzielone są między lektora polskiego i native speaker. Lektor polski zajmuje się stroną gramatyczną a nativespeaker prowadzi konwersacje. Dzięki temu teoretyczna wiedza wykorzystywana jest w konwersacjach. Sprawiając, że osoby mające kłopoty z komunikacją zaczynają mówić. Oprócz English For You podobny system nauczania proponuje także Angloschool.

W Warszawie jest około 100 szkół, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Internet aż pęka w szwach od opinii na temat różnych szkół językowych w Warszawie. Nic dziwnego, nikt nie chce naciąć się na marną ofertę i niewykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.

Szkoły językowe Warszawa - trudny wybór

Od ponad tygodnia grzebie w ulotkach i na stronach internetowych szkół językowych. I juz dostaje szału! Tyle tego jest a ja nic nie moge wybrac. Czytam opinie o tych kursach i zawsze mnie coś zrazi...
Ines1985
Studentka

Opinie ważna rzecz  i można się sporo z nich dowiedzieć. Posługując się internetem możemy naprawdę wiele się dowiedzieć i nie trzeba szukać daleko – wystarczy wpisać w wyszukiwarkę zagadnienie, które nas interesuje na temat danej szkoły. Miejmy jednak na uwadze to, że najczęściej piszą recenzje osoby niezadowolone i rozczarowane kursem. Sporo opinii jest negatywnych, ale należy wziąć pod uwagę fakt, że szkoły rywalizują ze sobą i nie każda opinia jest prawdziwa. Warto zapisać się do zamkniętych grup na Facebooku, gdzie piszą nie tylko sami rozgoryczeni, ale także odbywają się merytoryczne dyskusje w temacie lokalnej szkoły angielskiego. Najczęściej zawodzi lektor, który rzutuje negatywnie na opinię całej szkoły. Przykładów nie trzeba szukać daleko:

British Council, Cambridge czy English For You?

Właśnie poszukuję dobrej szkoły językowej, przez 2 lata chodziłam do British Council i uważam że nie warto płacić tyle kasy za tę szkołę, owszem na początku byłam zadowolona ale ostatnie 3 semestry miałam lektora, który był całkowicie do niczego.
Madziorka
Mieszkanka Warszawy

Szybka poprawa angielskiego do biura

Mój problem z angielskim był zapewne podobny jak dla większości osób. Chodziłam, zaczynałam, przerywałam i tak wkoło. Zawsze traciłam zapał. Sytuacja zmieniła się zupełnie, gdy po namowie kilku osób zapisałam się do English For You. Zresztą miałam dodatkową motywację, gdyż mój awans w pracybył uzależniony od tego czy poprawię język, szczególnie mówienie. Jeżeli chodzi o zajęcia to prowadzone były rzeczywiście zgodnie z założeniami. Temat najpierw wprowadzany był przez polskiego lektora. Potem native speaker wdrażał zagadnienie w konwersacjach. Dokładnie wiedzieliśmy o czym będzie rozmowa, był więc czas aby przygotować się do dyskusji. Przykład: W poniedziałek Justyna ( nasza lektorka) wprowadziła temat o „Internecie”. Omówiła słownictwo powiązane z tym zagadnieniem, zrobiła bazę gramatyczną, przeprowadziła zadania ze słuchu. Sprawdziła też pracę domową. Następnie w środę nasz native speaker (Kyle z UK) prowadził dyskusje właśnie o„Internecie”. Zawsze dokładnie omawiał i wyłapywał nasze błędy. Zajęcia były zatem ze sobą powiązane. Dodatkowo wspomnę, że tematyka kursu była ciekawa, dobrana indywidualnie do naszej grupy. Osobiście bardzo skorzystałam na tym układzie i dość krótkim czasie zrobiłam porządki z językiem. Według mnie bardzo ważną rzeczą jest możliwość ćwiczenia języka w praktyce. Kontakt z osobami dla których angielski jest językiem ojczystym jest super.
Magda_mala
Studentka English For You

Zanim zdecydujemy się na wybór szkoły, warto jednak sprawdzić co o danej szkole piszą byli kursanci. Ale też nie brać wszystkiego na serio, pofatygować się też osobiście i sprawdzić daną szkołę. Wiadomo, że szkoły wychodzą na przeciw klientom i zmieniają się dla nich na lepsze. Opinie w internecie są subiektywne, a lektor, który się nie sprawdził, na pewno już tam nie pracuje. Postanowiliśmy przejrzeć więcej opinii i oto, co nam wyszło.
Na jednym z forum Charlotte przekonuje:

Kursy językowe w Warszawie - nie tylko pozytywne opinie

Wlasnie dzis wertowałam ich strone i nawet bylam "na tak" ale po przeczytaniu opinii kursantow od razu zrezygnowalam.
Charlotte
Uczennica

Ale opinie nie są tylko negatywne, trafiają się też nieco bardziej rozsądne i wyważone. Mdm i Nestka przekonują:

Wybor jest ogromny: Archibald, Speak Up, Profilingua, City School, Empik. Powiem, ze Speak Up jest najdrozsza, a City School najtansza. A ile sie nauczysz to tak naprawde zalezy od ciebie, bo one ucza wszystkie podobnie.
MDM
Designer
Tańsze szkoły to trochę loteria. Można trafić na świetnego lektora, który pracuje również w tych szkołach z górnej półki cenowej, a można też trafić kiepsko. No i w tych tańszych są l sporo liczniejsze grupy ( opłacalność). Chyba postawię na mniejszą liczbę osób w grupie. Dziś wybieram się do Archibalda na testy. Aczkolwiek nie wiem czy to trafny wybór pewnie okaże się dopiero w trakcie kursu.
Nestka
Uczennica

Kurs angielskiego Warszawa

Szukając kursy języka angielskiego w Warszawie warto skupić się na dwóch szkołach. Według rankingu naszego serwisu najlepszy kurs angielskiego w Warszawie oragnizuje szkoła English For you. Dobrą ofertę nauki angielskiego w stolicy ma też Profi-lingua. Natomiast trzeba przyznać, że atutem English For You jest bardziej kameralna atmosfera. Profi-lingua to już praktycznie sieciówka, która niedawno także przejęła Empik School.

Wybierając kurs angielskiego w Warszawie istotnych będzie kilka elementów. Przede wszystkim oczywiście cena. Ta kształtuje się różnie. Dlatego warto sprawdzać promocje i oferty specjalne. 

Innym aspektem będzie z pewnością lokalizacja szkoły. Wiele szkół ma swoje siedziby w centrum Warszawy. Niektóre jednak oferują także naukę w poszczególnych dzielnicach. Może to być dodatkowe ułatwie i atut przynajmniej dla części uczniów. 

Sprawdź powyższy rankingów szkół językowych w Warszawie i wybierz tą, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. 

Najlepsza szkoła językowa w Warszawie

Jaka jest najlepsza szkoła językowa w stolicy? Według nas jest to Szkoła nauki języka angielskiego English for You. Placówka oferuje zajęcia indywidualne oraz kursy angielskiego w grupach. Zajęcia oczywiście prowadzone są przez native speakers, ale także doświadczonych polskich lektorów. Z jednej strony fajna atmosfera, z drugiej wysoki poziom nauczania. Wszystko to sprawia, że z czystą przyjemnością możemy zapewnić, szkoła English for You to bardzo dobry wybór.

Kursy niemieckiego i hiszpańskiego Warszawa

Oczywiście szkoły językowe w Warszawie to nie tylko nauka języka angielskiego. Oferta kursów z niemieckiego czy też nauki języka hiszpańskiego jest niemal równie bogata. 

Szkoły niemieckiego w Warszawie oferują bardzo wysoki poziom nauczania oraz wykwalifikowaną kadrę nauczycieli, w tym także native speakers. Podobnie ma się sytuacja z kursami hiszpańskiego. 

Do najlepszych szkół niemieckiego w Warszawie należą Archibald oraz specjalizująca się właśnie w niemieckim szkoła Einfach So!

W przypadku kursów hiszpańskiego w stolicy możemy wyróżnić takie szkoły jak Espanoles czy El Puerto.

* lista sponsorowana