Szkoły Językowe Warszawa

Szkoły językowe Warszawa

Warszawa jako stolica Polski zapewnia największy wybór szkół angielskiego. To miasto, które nie dość, że nigdy nie śpi, to jeszcze zapewnia wiele okazji do konwersowania w tym języku. Wiele szkół językowych ma swoją siedzibę w Warszawie i filie w pozostałych miastach. To właśnie tu znajduje się centrum dowodzenia, jeśli chodzi o placówki edukacyjne. Instytuty, duże szkoły z filiami oraz te małe, które dopiero zaczynają pracować na swój sukces. Wybór jest tak duży, że z całą pewnością każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie.

Ranking szkół językowych w Warszawie*

Szkoła

Zalety

Ranking

Strona WWW

1. English For You

English For You
  • 20 lat doświadczenia
  • System dualny
  • Oferta angielskiego
97%

2. Warsaw School

  • 10 lat doświadczenia
  • Małe grupy
  • Native Speakers
93%

3. Archibald

  • 26 lat doświadczenia
  • Ponad 100 000 absolwentów
  • Angielski dla firm
82%

Kursy językowe w Warszawie

Kursy angielskiego dla dzieci to jedna z najczęściej wybieranych ofert przez rodziców. Ciężko znaleźć przedszkolaka, który by nie uczęszczał na zajęcia języka angielskiego, albo nie miał pani od angielskiego w placówce, do której chodzi.

Angielski biznesowy, prawniczy, finansowy – to najczęściej wybierane kursy w Warszawie. Dużym zainteresowaniem cieszą się także kursy przygotowawcze do egzaminów maturalnych, kursy kończące się egzaminami typu Advanced i Proficiency. W sezonie wakacyjnym natomiast rośnie zainteresowanie obozami jezykowymi za granicą oraz wyjazdami na wymiany studenckie.

Szkoły angielskiego w Warszawie - opinie

Szkół uczących języka angielskiego jest w Warszawie wiele. Począwszy od kameralnych szkoł typu English For You, po wielkie typu Cambridge School lub British Council. Ktoś kto ceni sobie kameralne grupy wybierze szkołę językową Warsaw School. Dla tych, którzy najwyżej cenią sobie tradycję i doświadczenie najlepszym wyborem będzie British Council lub chociażby, istniejące od 26 lat centrum języków obcych Archibald . Studenci oraz osoby, dla których oszczędzanie jest na pierwszym miejscu, a angielski jest jedynie dodatkiem mogą z powodzeniem wybrać Lincolna, Profilingua lub szkołę językową Empik. W tego typu sieciówkach są najczęściej promocje i zniżki. Za najtańszą uchodzi szkoła języka angielskiego City School – jeśli liczy się dla nas każdy grosz, warto przejrzeć jej ofertę. Co prawda, grupy są może nieco większe niż w szkołach kameralnych, ale do konktaktu z językiem mogą okazać się w sam raz.  

Internet aż pęka w szwach od opinii na temat różnych szkoł językowych w Warszawie. Nic dziwnego, nikt nie chce naciąć się na marną ofertę i natknąć na niewykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.

Szkoły językowe Warszawa - trudny wybór

Od ponad tygodnia grzebie w ulotkach i na stronach internetowych szkół językowych. I juz dostaje szału! Tyle tego jest a ja nic nie moge wybrac. Czytam opinie o tych kursach i zawsze mnie coś zrazi...
Ines1985
Studentka

Opinie ważna rzecz  i można się sporo z nich dowiedzieć. Posługując się internetem możemy naprawdę wiele się dowiedzieć i nie trzeba szukać daleko – wystarczy wpisać w wyszukiwarkę zagadnienie, które nas interesuje na temat danej szkoły. Miejmy jednak na uwadze to, że najczęściej piszą recenzje osoby niezadowolone i rozczarowane kursem. Sporo opinii jest negatywnych, ale należy wziąć pod uwagę fakt, że szkoły rywalizują ze sobą i nie każda opinia jest prawdziwa. Warto zapisać się do zamkniętych grup na Facebooku, gdzie piszą nie tylko sami rozgoryczeni, ale także odbywają się merytoryczne dyskusje w temacie lokalnej szkoły angielskiego. Najczęściej zawodzi lektor, który rzutuje negatywnie na opinię całej szkoły. Przykładów nie trzeba szukać daleko:

British Council, Cambridge czy English For You?

Właśnie poszukuję dobrej szkoły językowej, przez 2 lata chodziłam do British Council i uważam że nie warto płacić tyle kasy za tę szkołę, owszem na początku byłam zadowolona ale ostatnie 3 semestry miałam lektora, który był całkowicie do niczego.
Madziorka
Mieszkanka Warszawy
Ale zanim zdecydujemy się na wybór szkoły, warto jednak sprawdzić co o danej szkole piszą byli kursanci. Ale też nie brać wszystkiego na serio, pofatygować się też osobiście i sprawdzić daną szkołę. Wiadomo, że szkoły wychodzą na przeciw klientom i zmieniają się dla nich na lepsze. Opinie w internecie są subiektywne, a lektor, który się nie sprawdził, na pewno już tam nie pracuje. Postanowiliśmy przejrzeć więcej opinii i oto, co nam wyszło. Na jednym z forum Charlotte przekonuje:

Kursy językowe w Warszawie - nie tylko pozytywne opinie

Wlasnie dzis wertowałam ich strone i nawet bylam "na tak" ale po przeczytaniu opinii kursantow od razu zrezygnowalam.
Charlotte
Uczennica

Ale opinie nie są tylko negatywne, trafiają się też nieco bardziej rozsądne i wyważone. Mdm i Nestka przekonują:

Wybor jest ogromny: Archibald, Speak Up, Profilingua, City School, Empik. Powiem, ze Speak Up jest najdrozsza, a City School najtansza. A ile sie nauczysz to tak naprawde zalezy od ciebie, bo one ucza wszystkie podobnie.
MDM
Designer
Tańsze szkoły to trochę loteria. Można trafić na świetnego lektora, który pracuje również w tych szkołach z górnej półki cenowej, a można też trafić kiepsko. No i w tych tańszych są l sporo liczniejsze grupy ( opłacalność). Chyba postawię na mniejszą liczbę osób w grupie. Dziś wybieram się do Archibalda na testy. Aczkolwiek nie wiem czy to trafny wybór pewnie okaże się dopiero w trakcie kursu.
Nestka
Uczennica

* lista sponsorowana