TFLS Szkoła Języków Obcych Warszawa Opinie

TFLS Szkoła Języków Obcych Warszawa

TFLS Opinie TFLS Szkoła Języków Obcych. Opis tej szkoły wypada zacząć od wyjaśnienia skrótu zawartego w nazwie. TFLS to Testing and Foreign Language Services. Oznacza to testowanie i usługi języków obcych. Być może pełna nazwa w pełni nie mówi, że to szkoła językowa. Natomiast jest to zdecydowanie jedna z najstarszych i najpopularniejszych szkół języków obcych w Warszawie. 

Szkoła powstała w 1992 roku. W ostatnich latach szkoła rozrosła się do dosyć dużych rozmiarów. Naucza łącznie 6 języków obcych. W poprzednim roku szkolnych z usług szkoły korzystało około 5000 uczniów. 

TFLS zajęła 1 miejsce w rankingu szkół językowych Gazety Warszawskiej z 2014 roku. Jeśli miałeś do czynienia z tą placówką podziel się z nami opinią na jej temat. Na którym miejscu znaleźlibyście ją w naszym rankingu w 2020?

TFLS Opinie

Większość opinii o szkole językowej TFLS, jakie da się znaleźć w sieci jest pozytywnych. Poniżej przedstawiamy kilka najciekawszych opinii internautów.

TFLS na swojej stronie zamieściło wiele opinii kursantów, którzy uczęszczali na kursy angielskiego na przestrzeni lat. Oczywiście, że są pozytywne, bo stanowią ich wizytówkę. Beno: „Z moich doświadczeń z TFLS, mogę powiedzieć, że nauczyciele tam uczący to profesjonaliści. Lekcje są naprawdę ciekawe – nie sposób się nudzić. Na początku nawet nie wiedziałem, że moja lektorka jest Polką – nie słyszałem ani jednego słowa po polsku od niej. „. Ogólnie, szkoła ma sporo pochlebnych opinii w sieci. Mamy nadzieję, że wszystkie zasłużone :). TFLS posiada także akredytację MEN, co dla niektórych studentów może być dodatkowym atutem.

Na niezależnym forum również znaleźliśmy kilka pozytywnych opinii na temat TFLS: Joanna: „Miałam bardzo miłe doświadczenia jeśli chodzi o kurs w szkole TFLS. Chodziłam tu na kurs do matury jak tez na kurs przygotowawczy do FCE. Bez problemu egzaminy zdane. ” Podobne odczucia miała Marzena: „Również miałam pozytywne doświadczenia ze szkołą TFLS. Mają świetnych lektorów z ogromnym doświadczeniem i pasją do nauczania. Ciekawie prowadzone zajęcia i dużo dodatkowych materiałów. Zdałam egzamin CAE oraz GMAT właśnie dzięki przygotowaniu w szkole TFLS. Ostatnio nawet dostałam gratisowo kurs języka hiszpańskiego, co było bardzo miłe. Obsługa w sekretariacie bardzo miła i pomocna. Szybko pomogli zmienić mi godziny zajęć na późniejsze. Szkoła na pewno warta uwagi.”

Bardzo często nauka TFLS jest porównywana do nauki w szkole językowej Archibald. Zazwyczaj wychodzi na korzyść TFLS, ale niektórzy próbują zachować zdrowy rozsądek i uważają, że zachwyty są przesadzone: „poziom językowy oferują różny – od podstawowych po bardzo zaawansowane, to zależy (…) Uważam, że szkoła językowa w Warszawie TFLS jest dokładnie taka sama jak każda inna dobrze prosperująca szkoła.”

Anna, związana zawodowo z placówką, ocenia jednak szkołę bardzo wysoko: „Z perspektywy lektora, który pracował w TFLS mogę powiedzieć, że są świetnie przygotowani merytorycznie. Rozmowa kwalifikacyjna do tej szkoły była chyba jedną z dłuższych w moim życiu. Bardzo skrupulatnie wybierają osoby do swojej kadry lektorskiej i mają duże wymagania. Poziom nauki jest wysoki i warto wybrać tę szkołę.”

Lektorzy TFLS

Większość z komentarzy internetowych skupia się na dobrej kadrze lektorskiej szkoły:

Świetna kadra, stawiającą na pierwszym miejscu potrzeby kursanta oraz tworząca wyjątkową atmosferę sprzyjająca szybkiej nauce. Bardzo polecam! – Anka

Polecam szkołę TFLS. Ciekawy sposób prowadzenia zajęć oraz przyjazny, komunikatywny nauczyciel. Lektor zwraca uwagę na indywidualne potrzeby każdego kursanta. Zajęcia prowadzone są w bardzo urozmaicony sposób, dużo ćwiczeń i propozycji na ćwiczenie samemu w domu. Atmosfera zajęć jak najbardziej zachęcająca do nauki. Szkoła zdecydowanie godna polecenia. – Agata

 

Egzaminy językowe 

Według komentarzy, szkoła całkiem dobrze przygotowuje także do egzaminów językowych. Potwierdzają to na przykład słowa Ada40:

Przygotowywałam się do egzaminu CAE w TFLS i jestem zadowolona ze swojego wyniku jak i z przygotowań. Fajnie lektor prowadził zajęcia, ułożyłam sobie gramatykę. Sama nie byłabym w stanie przygotować się tak dobrze do egzaminu.

Cennik TFLS

Cennik kursów językowych w TFLS jest zróżnicowany. Wszystko zależy od języka, poziomu oraz terminu zajęć.

Poniżej przedstawiamy ceny najpopularniejszych kursów angielskiego.

 • Angielski General English (50h + 30h konwersacji) w opcji o 12:00 kosztuje tylko 599 zł za semetr. W opcji innych godzin lub soboty koszt wynosi 989 zł
 • Angielski dla młodzieży (12-15 lat) w kosztuje 949 złotych za semestr z 50 godzinami zajęć
 • Kurs gramatyki i słownictwa z 24 godzinami zajęć kosztuje 549 zł.

Ceny kursów w innych językach są nieco wyższe. Poniżej przedstawiamy ceny podstawowego kursy poszczególnych języków:

 • francuski 50 godzin od 599 do 989 zł w zależności od terminu zajęć
 • szwedzki – 989 zł za 50 godzin zajęć 
 • niemiecki – od 599 do 989 złotych za 50 godzin zajęć w zależności od terminu lekcji 

Kursy dla firm

Szkoła TFLS organizuje kursy językowe dla firm już od 1993 roku. Obecnie szkoła prowadzi zajęcia dla ponad 100 firm z Warszawy i okolic. 

Kursy dla firm organizowane są na podstawie analizy wstępnej. Na jej podstawie szkoła dopasowuje poziom nauki oraz lektorów do potrzeb pracowników. 

Specjalnie dla firm szkoła oferuje przygotowania do biznesowych egzaminów z angielskiego LCCI. 

TFLS Szkoła Języków Obcych Warszawa

Nazwa szkoły: TFLS Szkoła Języków Obcych Warszawa Opinie

Opis: ul. Boduena 4 (róg Jasnej) 00-011 Warszawa Śródmieście /na tyłach Galerii Centrum przy ul. Marszałkowskiej/

Logo szkoły: tfls

TFLS Szkoła Języków Obcych Warszawa Opinie

TFLS to jedna z najstarszych szkół językowych w Polsce. Powstała w 1992 roku. Szkoła posiada akredytację Kuratorium Oświaty. Od lat zajmuje czołowe miejsca w rankingach warszawskich szkół językowych. 

Szkoła TFLS oferuje kursy z następujących języków:

 • angielski
 • niemiecki
 • francuski
 • hiszpański
 • włoski
 • szwedzki
Overall
3
 • Oferta szkoły
 • Kadra lektorów
 • Wielkość grup
 • Cena kursu
Sending
User Review
3 (2 votes)
Comments Rating 5 (2 reviews)

Pros

 • doświadczenie
 • tradycja nauczania
 • szeroka oferta

Cons

 • nauka tylko w Warszawie
 • brak oferty online 

3 comments

 1. Anita Reply

  Ekstra konwersacje

  Mega fajna nauczyciel – Pan Przemek. Przełamałam się dzięki niemu i wreszcie mówię po angielsku i to chyba z niezłym akcentem. Każdemu będę polecała tą szkołę:)

 2. Mamkiewicz Reply

  Karolina

  Bardzo dobry kurs IELTS w tej szkole miałam. Jest to jedna z niewielu szkół które maja tak dużo grup które przygotowują do tego kursu ze mogłam dopasować swój grafik zajęć w szkole oraz w pracy z nauką.
  Zdałam na 7.5 z czego jestem dumna i mogę śmiało powiedzieć że był to mój najlepszy kurs języka angielskiego na jaki chodziłam .

 3. Małgorzata Reply

  Strata kasy. Zaczynając od tego,że informację o rozpoczęciu kursu otrzymałam w terminie uniemożliwiającym rezygnację bez ponoszenia kosztów co było zrobione po prostu celowo. Zajęcia odbywały się w formie robienia ćwiczeń i suche ich odczytywanie. Tłumaczenie gramatyki równało się z przeczytaniem definicji i dalej czas na wykonanie ćwiczeń i ich odczytanie. Zgłaszane prośby o przepisanie do innego lektora były odrzucane. Tfls nie dba o potrzeby kursanta. Szkoda czasu na tą szkołę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sending