Tutlo Opinie

Chcesz poznać opinie o szkole Tutlo? Interesuje Cię cena kursu?  Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się czym jest, jak działa oraz co oferuje w zakresie nauki w obcym języku online. Sprawdź opinie, cennik i szczegółowe informacje o szkole. 

Szkoła JęzykowaTutlo
Ocena
Logo tfls
Adres siedzibyMarszałkowska 83, Warszawa
Językiangielski,
Strona internetowaPrzejdź do strony

Tutlo Opinie 2024 - szkoła angielskiego online

Tutlo to pomysł dwóch Polaków, Damiana Strzelczyka i Tomka Jabłońskiego. Wciągnęli oni do współpracy szkołę Angloville i twórców słownika Glosbe. Umiejętne podejście do nauki online oraz wiedza techniczna to podstawowy atut tej grupy. Dzięki temu zdołali zbudować ciekawą platformę nauki zdalnej. Co jest unikalnym produktem na polskim rynku edukacji. Nauka języka o dowolnej porze dnia, bez wcześniejszego umawiania to główne atuty tej szkoły językowej. Angielski online? To coś więcej niż tylko oszczędność czasu. Platforma Tutlo to z pewnością ciekawe rozwiązanie nauki języka angielskiego przez Internet.

Tutlo Opinie

Tutlo Ceny 2024

Rejestracja na platformie nic nie kosztuje. Nie wymaga spotkania. Po otworzeniu konta uczeń określa swoje wymogi, dostaje odpowiedzi na pytania. Platforma sama sugeruje nauczycieli dostosowanych do potrzeb. Zarówno native speakers, jak i Polaków, którzy dobrze potrafią wytłumaczyć kwestie gramatyki czy pisowni.

Chcesz zobaczyć jak działa Tutlo? W każdej chwili możesz odebrać darmową lekcję próbną. Nie musisz zapisywać się na zajęcia. Wystarczy zalogować się na platformę między 7.00 a 22.00

Cena jednej lekcji mieści się w przedziale od 20-30 zł. Jak na lekcję indywidualną to chyba całkiem niezła oferta. Trzeba jednak pamiętać, że trwa ona tylko 20 minut. Dlatego pilni uczniowie nie tracą czasu na pogawędki, a od razu biorą się do pracy.

Kursy językowe Tutlo - oferta

Kurs języka o dowolnej porze i w dowolnym miejscu? To jest właśnie Tutlo — szkoła online, która dostosowuje się do grafiku użytkowników, dzięki czemu możesz zaoszczędzić czas, uniknąć dojazdów i uczyć się we własnym tempie.

Tutaj uczysz się 1-na-1, a lekcja trwa 20 min. Dzięki indywidualnym zajęciom z polskim lektorem lub native speakerem, szybko nabierzesz płynności w mówieniu, a krótki czas lekcji pozwoli ci na lepszą koncentrację i wyciśnięcie z kursu angielskiego maksymalnych korzyści dla siebie. 

Wystarczy, że zalogujesz się na platformie pomiędzy godziną 7 a 22 i wybierzesz jednego z lektorów będących on-line – jest ich ponad 900.

Jedyne czego potrzebują uczniowie, to kamerka internetowa oraz mikrofon.  Zajęcia są indywidualne i skupione na oczekiwaniach i postępach w nauce danego ucznia.  Standardowe zajęcia trwają tyle, ile optymalny czas skupienia się, żeby przyswoić naprawdę dużą dawkę wiedzy.

Oferta Tutlo to przede wszystkim kursy angielskiego online na żądanie. Zajęcia odbywają się poprzez specjalną platformę szkoły. Atutem jest brak odgórnego harmonogramu zajęć i elastyczne godziny. Cała edukacja odbywa się na żądanie. Uczysz się kiedy chcesz, bez wcześniejszego umawiania się. Uczniowie wybierają sobie odpowiedni czas na zajęcia. Następnie kontaktują się z nauczycielem poprzez platformę z dowolnego miejsca na świecie i szlifują język.

Szkoła w swojej ofercie ma kursy dla dorosłych, dzieci a nawet całych rodzin. Dużym atutem szkoły są także kursy dla firm. Szkole zaufało już kilka dużych firm jak na przykład Panek, eobuwie czy Grupa Żywiec. Platforma to doskonały wybór nauki języków o każdej porze.

 

Poniżej przedstawiamy ofertę kursów angielskiego Tutlo

Na platformie dostępnych jest 49 kursów, które można dowolnie zmieniać podczas nauki. Kursy są o różnej tematyce, każdy znajdzie tam coś dla siebie. Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych:

 • General English – zajęcia dla osób, które chcą rozwijać język angielski ogólny. Czyli taki związany z życiem codziennym. Zajęcia General English dają okazję do nauki codziennego słownictwa, zwyczajów i kultury angielskiej.
 • Grammar – zajęcia z gramatyki. Szkoła szczyci się faktem, iż zajęcia te nie przypominają tradycyjnego szkolnego wkuwania zasad. Dzięki indywidualnemu podejściu i interakcji z lektorem gramatyka przyswajana jest w łatwiejszy sposób.
 • Business English – nie jest to jeszcze oferta dla firm. Mówimy o zajęciach dla osób, które chcą poprawić swój angielski w pracy. Zdobyć umiejętności prezentacji czy rozmowy biznesowej.
 • Junior – to zajęcia dla dzieci poniżej 7 roku życia. Polegają na oswajaniu się z językiem i wyrabianiu dobrych nawyków i angielskiego akcentu.
 • English for Kids – angielski dla dzieci w wieku 7 – 11 lat. Rozwiązanie dostosowane do potrzeb i zainteresowań dzieci w tym wieku. Pozwala poznać odpowiednie słownictwo i nabrać pewności w posługiwaniu się językiem.
 • Everyday English – kurs zbliżony do ogólnego. Jest natomiast bardziej ukierunkowany na komunikację poza domem, rozmowy w pracy czy z sąsiadami.

Tutlo lekcja próbna

Szkoła ma w swojej ofercie lekcję próbną. Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy na stronie zostawiając podstawowe dane kontaktowe. 

Przedstawiciel szkoły oddzwoni na wskazany w formularzu numer w ciągu 24 godzin. W trakcie rozmowy przedstawi opcje lekcji próbnej na odpowiednim poziomie. Oczywiście wyjaśni też jak może odbyć się wspomniana lekcja próbna na platformie Tutlo. 

Szkoła angielskiego Tutlo Opinie

W Internecie nie brakuje opinii na temat szkoły angielskiego Tutlo. Nauka na żądanie to jedna z najpopularniejszych obecnie form nauki angielskiego. W Tutlo zapewniona jest swoboda w zarządzaniu grafikiem lekcji. Czy kursanci są zadowoleni z tej formy? Poznajmy opinie na temat szkoły. Poniżej przedstawiamy kilka z wybranych komentarzy. Trzeba przyznać, że większość opinii jest bardzo pozytywna. Potwierdza to, że szkoła to nowatorskie i dobre rozwiązanie dla nauki języków online.

Pan Robert na przykład pisze o szkole:

„Bardzo dobra platforma do nauki. Zaczynając od szerokiej kadry nauczycieli po bogaty zasób tematyki oraz poziom zaawansowania. Do tego elastyczność w wyborze nauczycieli i materiałów. Platforma jest świetna.”

Sebastian potwierdza dobre zdanie na temat szkoły:

„Super sprawa z tą nauką przez kompa. W dodatku o każdej dowolnej dla studenta porze. Fajni lektorzy. Polecam!!”

Podobne zdanie ma Joanna:

„Bardzo dobry sposób nauki dla osób, które rzeczywiście chcą się nauczyć angielskiego. Obecnie duży wybór lektorów z różnych stron świata i coarz większa pula gotowych lekcji.”

Platforma Tutlo

Platforma Tutlo to unikalny produkt stworzony przez grupę Polaków. Umożliwia naukę języka o każdej porze. Native Speakerzy czekają na uczniów na platformie. Oferują elastyczne godziny nauki. Oczywiście dostępni są też polscy lektorzy, którzy dobrze wytłumaczą zasady gramatyki w języku angielskim. Kurs angielskiego online na platformie szkoły językowej Tutlo to dobry wybór dla zapracowanych. Nauka jezyka nie musi zabierać dużo czasu i dojazdów. Kursy dla dorosłych i dzieci online to świetny wybór. Nie tylko w czasie epidemii.

Tutlo aplikacja mobilna

Tutlo nauka angielskiego live to nazwa aplikacji Tutlo dostępna w sklepie Play na telefony z systemem Android oraz AppStore na telefony marki iPhone

Aplikacja mobilna umożliwia odbywanie lekcji zdalnych z lektorem bez konieczności korzystania z komputera stacjonarnego lub laptopa. Jest to idealne rozwiązanie dla zabieganych osób, które nie mają czasu na odwiedzanie szkoły i niekoniecznie mają dostęp do komputera. 

Opinie użytkowników o aplikacji i sama jej ocena w sklepie Play są bardzo dobre. Potwierdza to, że nauka przez aplikację Tutlo jest nie tylko możliwa ale także całkiem użyteczna. 

Jak uczy Tutlo

Po pierwsze, uczę się na podstawie immersji językowej. To metoda polegająca na zanurzeniu się w języku. Wszystko po to, aby maksymalnie szybko rozbudować słownictwo, przełamać barierę w mówieniu i pomóc nabrać praktyki w posługiwaniu się językiem obcym. Dostępni na platformie native speakerzy z dzielą się swoimi doświadczeniami, a ty osłuchasz się z ich akcentami.

Po drugie, uczę się tego, co potrzebne, a nie tego co jest w podręcznikach. Jeśli potrzebujesz powtórzyć materiał przed klasówką, chcesz poznać użyteczne słówka — bo właśnie lecisz na wakacje, albo potrzebujesz pomocy w poprawieniu prezentacji biznesowej, ta forma nauki jest dla ciebie. Nauczyciele przerobią z tobą wszystko, czego aktualnie potrzebujesz. A jeśli nie masz konkretnego pomysłu, po prostu skorzystasz z jednego z prawie 50 kursów pełnych słówek i gramatyki. 

Po trzecie, żadna z lekcji ci nie przepada, bo żadnej nie musisz planować z wyprzedzeniem. Po prostu siadasz do komputera lub z telefonem. Wtedy, kiedy akurat masz czas i ochotę. Łączysz się na lekcję z jednym z wybranych native speakerów. Są oni dostępni do twojej dyspozycji od 7:00 do 22:00.

Po czwarte — to także darmowe webinary, dostępne na koncie kursanta po zalogowaniu na platformie. To wspaniała metoda na dodatkowe poszerzanie wiedzy.

I wreszcie po piąte — nie kupujesz kota w worku! Przed zakupem, możesz przetestować tą formę edukacji na zupełnie darmowej lekcji próbnej.

Tutlo oddziały - Warszawa, Kraków, Poznań i inne

Tutlo to platforma do nauki języka angielskiego online. Zajęcia odbywają się przez Internet. Natomiast nie tylko o zajęcia chodzi we współpracy ze szkołą językową. Idąc tym tropem właściciele Tutlo zdecydowali się na otwarcie kliku oddziałów stacjonarnych.

W oddziałach w Krakowie, Warszawie czy Wrocławiu nie odbywają się standardowe lekcje. Możliwe są natomiast zapisy na kursy online oraz lekcje próbne, pokazujące metodę działania szkoły. 

Szkoła Tutlo Adres
Warszawa
ul. Marszałkowska 83
Łódź
ul. Sienkiewicza 72
Gdańsk
u. Grunwaldzka 411
Wrocław
ul. Św. Elżbiety 4
Poznań
ul. Królowej Jadwigi 43
Kraków
ul. Starowiślna 17
Katowice
ul. Chorzowska 150

Tutlo angielski dla dzieci - #Tutlo4kids

Szkoła oferuje zajęcia dla dzieci już od 6 roku życia. Jak wiadomo pociechy w tym wieku nie umieją jeszcze czytać ani pisać. Dlatego program nauczania oparty jest w większości na elementach wizualnych. 

Dla nieco starszych dzieci szkoła Tutlo wprowadza zajęcia z językiem pisanym oraz czytaniem. W miarę rozwoju i kończenia poszczególnych poziomów nacisk z elementów wizualnych przenosi się właśnie na czytanie i pisanie. 

Poniżej przedstawiamy pakiety Tutlo dla poszczególnych grup wiekowych:

 • TutloBear – zajęcia dla dzieci w wieku 6-7 lat
 • TutloBear + Friends – lekcje dla dzieci 7-8 lat
 • Zajęcia TutloJunior dla dzieci w wieku 8-9 lat
 • Junior + w Tutlo czyli zajęcia dla dzieci w wieku 9-10 lat

Zacznij mówić płynnie po angielsku

Zacznij mówić płynnie po angielsku to slogan, który zapewne wykorzystywała w swoich reklamach już niejedna szkoła językowa. W przypadku Tutlo jest to jednak całkiem trafne stwierdzenie. Lekcje z native speakerem zdecydowanie w tym pomagają. Szkoła ma lektorów z całego świata. Różne akcenty, różne podejście do nauki. Warto to wykorzystać aby zacząc porozumiewać się płynnie po angielsku. 

Tutlo dla firm

Platforma Tutlo szybko rozwija ofertę zajęć dla firm. Jej główne zalety to przede wszystkim nauka na wszystkich poziomach oraz bardzo elastyczne godziny zajęć. W Tutlo kllienci mogą wybierać dowolne godziny między 7:00 a 22:00. Mówimy tutaj o zajęciach indywidualnych z nativem speakerem. 

Co więcej pracodawca ma dostęp do monitora frekwencji oraz poczynionych przez pracowników postępów w nauce. 

Tutlo praca

Szkoła Tutlo to ponad 300 lektorów. Dynamiczny rozwój platformy sprawia, że szkoła nadal poszukuje nowych osób. Jako atuty pracy w Tutlo można wymienić między innymi elastyczny czas pracy oraz pracę z dowolnego miejsca z połączeniem internetowym.

Aby zdobyć pracę w Tutlo trzeba mieć angielski przynajmniej na poziomie C1.  Aplikację do pracy w Tutlo można złożyć bezpośrednio ze strony. 

Tutlo - odstąpienie od umowy

Podejmując naukę w szkole językowej Tutlo, podobnie jak w innych szkołach angielskiego, konieczne jest podpisanie umowy. 

W Tutlo odbywa się to poprzez podpisanie właściwej umowy oraz akceptację OWU (Ogólne warunki świadczenia usług). Warto się z nimi zapoznać przed podjęciem decyzji o podpisaniu umowy. 

W przypadku chęci odstąpienia od umowy klient ma takie prawo w ciągu 14 dni od jej podpisania. Zgodnie z Kodeksem Cywilnym jest to standardowy czas odstąpienia od umowy. 

Tutlo umowa i rozwiązanie

Umowa Tutlo to dosyć standardowa umowa o kurs językowy. Reguluje ją w dużej mierze Kodeks Cywilny.

O możliwości odstąpienia od umowy pisaliśmy powyżej. Teraz pora sprawdzić jak można umowę wypowiedzieć. Tutaj termin zależy od samej umowy lub zapisów OWU. Punkt 33 OWU mówi o możliwości rozwiązania umowy z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia. Rozwiązanie umowy skutkuje jednak utratą udzielonego rabatu. Więc wypowiadajac umowę klient musi nie tylko opłacić ostatni miesiąc, ale także zwrócić szkole różnicę pomiędzy cennikowym kosztem wykonanej umowy a udzielonym rabatem:

Każdej ze stron przysługuje prawo rozwiązania Umowy z zachowaniem 1 miesięcznego okresu wypowiedzenia ze skutkiem na koniec miesiąca, przy czym rozwiązanie Umowy przez Zamawiającego przed upływem okresu minimalnego wskazanego w Zamówieniu skutkuje utratą rabatu udzielonego przy składaniu Zamówienia. W przypadku przedterminowego rozwiązania Umowy Zamawiającemu przysługuje zwrot części wynagrodzenia proporcjonalnie do okresu jaki pozostał do końca obowiązywania Umowy.

Jest to dosyć standardowy zapis, który znajdziemy nie tylko w przypadku tej czy innych szkół. Występuje on między innymi także w przypadku telewizji kablowych czy sieci telefonii komórkowych. 

Tutlo kontakt

Ze szkołą językową możesz skontaktować się telefonicznie oraz mailowo. Możliwy jest kontakt z centralą lub też oddziałami, które znajdują się w największych miastach w Polsce. Infolinia ogólnopolska dostępna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 19:00 pod numerem telefonu +48 (22) 247 20 45 lub emailem kontakt@tutlo.pl.

Główna siedziba szkoły znajduje się w Warszawie w budynku Regus – Warsaw Sheraton Plaza przy ul. Bolesława Prusa 2. 

Siedziba samej spółki znajduje się natomiast w Kielcach przy ulicy Świętego Leonarda 1/8. 

Tutlo nauka angielskiego FAQ

Ile kosztuje lekcja na Tutlo?

Cena jednej lekcji w tej szkole to koszt od 20-30 zł. Zależy od wybranego kursu. Dla każdego klienta szkoła przygotowała lekcję próbną.

Co to za firma Tutlo?

Tutlo to polska platforma do nauki języka angielskiego. Możesz przez nią uczyć się z lektorami z całego świata.

Ile zarabia lektor Tutlo?

Zarobki lektorów uzależnione są od poziomu doświadczenia i umiejętności lektora.

Czy Tutlo jest darmowe?

Aby uczyć się na Tutlo konieczne jest podpisanie umowy kursu oraz opłaty z tym kursem związane. Uczyć można się już od 20 zł za godzinę.

Tutlo Opinie - Kurs Języka Angielskiego Online

Nazwa szkoły: Tutlo Opinie - Kurs Języka Angielskiego Online

Opis: Warszawa, Łódź, Gdańsk, Wrocław, Poznań, Kraków, Katowice

Autor: Jezykowaszkola.pl

Rodzaj kursu: Online

Forma kursu: Online

Czas kursu: PT12H

Płatność za kurs: Płatny

Cena lekcji od: 20

Waluta: PLN

Szkoła: Tutlo

Logo szkoły: tutlo opinie

Tutlo Opinie - Kurs Języka Angielskiego Online

Tutlo to nowoczesna szkoła języka angielskiego. Oferuje kursy języka angielskiego online. Szkoła umożliwia elastyczną naukę angielskiego online z lektorem na żywo. Największym atutem szkoły jest dostosowanie oferty do potrzeb ucznia.

Lekcje prowadzone są online poprzez spacjalną platformę szkoły. W zależności od poziomu zaawansowania oraz potrzeb lekcje prowadzi polski lektor lub native speaker.

Overall
4,8
 • Oferta szkoły
 • Kadra lektorów
 • Wielkość grup
 • Cena kursu
Sending
User Review
3,36 (69 votes)
Comments Rating 2,58 (12 reviews)

Pros

 • lektorzy native speaker
 • platforma do nauki online
 • dostępność

Cons

 • ceny kursów
 • brak osobistego kontaktu z lektorami

25 comments

 1. Paulina Reply

  Miałam zamiar skorzystać z lekcji próbnej, ale nie skorzystałam. Za to dostaję co parę dni telefony z tutlo. Kilka razy już odmówiłam, ale ile można. Co zablokuję jeden numer to dostaję kolejny telefon. Jeśli tak będziecie dalej działać to stracicie wszystkich klientów, bo każdy ma prawo zmienić zdanie i nie chce być nękany.

 2. DSM Reply

  To miejsce, które zawsze potrafi mnie zainspirować do dalszych działań i poszukiwań! Cieszę się, że mogę tu regularnie wracać i czerpać z niego energię do realizacji swoich celów.

 3. Agata Reply

  brak elastycznosci, awarie systemu

  Handlowiec Tutlo w rozmowie przedsprzedazowej mowi wszystko, co chcemy uslyszec. Dla mnie wazna byla elastycznosc i mozliwosc przenoszenia (lub antycypowania) przez dziecko lekcji z tygodnia na tydzien ze wzgledu na duza ilosc wakacji szkolnych we Francji, gdzie mieszkamy. To „zagwarantowal” sprzedawca- oczywiscie okazalo sie to nieprawda!
  Kolejna powazna bolaczka sa liczne awarie systemu oraz problemy z laczeniem sie z platforma- kiedy dziecko probuje sie laczyc od dziadkow prawie na pewno mu sie nie uda, a raczej dobrze sobie radzi z SI. Serwis techniczny odpowiada po tygodniu. Obsluga klienta albo nas olewa, albo jest bardzo nieprzyjemna- zdecydowanie nie stara sie pomoc.
  Dobre opinie wynikaja z tego, ze Tutlo daje kilka darmowych lekcji za pozytywna opinie.
  Nauczyciele sa rozni, troche trzeba sie naszukac zeby znalezc „tego jednego”, z ktorym bedzie sie chcialo spotykac on-line co tydzien.

 4. Krzysztof Reply

  Co do platformy Tutlo mam strasznie mieszane uczucia. Postaram się opisać i wytłumaczyć dlaczego. Mój kurs języka angielskiego już się zakończył, więc historia nie jest wyssana z palca. Cała przygoda zaczęła się jakieś 1,5 roku temu. Postanowiłem, że skorzystam z ich usług. Umówiłem się na telefon z Panem Patrykiem. Mimo tego, że był bardzo miły to wymusił na mnie pod presją czasu podpisanie umowy. Gadka w stylu, że muszę się zdecydować teraz, że taka kwota obowiązuje teraz, że może ulec zmianie itd. W dodatku w prowadził mnie w błąd (i tutaj przestrzegam wszystkich !!!) wszystko co mówią Wam telefonicznie lepiej mieć na piśmie (chociażby mailowym). Zostałem poinformowany, że umowa, którą podpisuję jest rozłożona na raty (397 zł miesięcznie- 320 lekcji po 20 min), ale ! mogę z niej zrezygnować w każdym momencie. Minimum trwania tej umowy to rok czasu, więc jeżeli wykorzystam wszystkie lekcje szybciej, to będę mógł zrezygnować z niej wcześniej. I tak też uczyniłem. Starałem się robić lekcję najczęściej jak to było możliwe. Po upływie ponad roku byłem już praktycznie na finiszu więc postanowiłem, że napiszę do Tutlo o rezygnacji z umowy. Otrzymałem telefon (chyba) z działu reklamacji z zapytaniem dlaczego chcę zrezygnować z umowy, że widzą, że jestem zadowolony (po ocenach jakie wystawiałem nauczycielom), i że jeżeli zrezygnuję z umowy to i tak będę musiał płacić przez cały okres umowy. Wyjaśniłem, więc Panu moją sytuację, że zostałem wprowadzony w błąd. Pan powiedział, że potrzebuje się z kimś skontaktować w mojej sprawie i do mnie oddzwonił. Po chwili otrzymałem telefon zwrotny, że jedynie co mi może zaproponować to, że Tutlo zapłaci za mnie jedną ratę, lub dołożą mi dodatkowe 20 godzin lekcyjnych po 20 min. Na takie rozwiązanie na szczęście się nie zgodziłem. Pan podpowiedział mi żebym napisał do działu reklamacji maila z opisem całej sytuacji. Tak też właśnie zrobiłem. Po jakimś czasie otrzymałem maila, że moja reklamacja została rozpatrzona pozytywnie, i że mam płacić do 14 miesiąca umowy. Resztę spłaci za mnie Tutlo. Pod koniec obowiązywania umowy otrzymałem umowę zakończenia, w której były błędy. Najpierw się nie zgadzała kwota (nie wiem, czy faktycznie przez pomyłkę, czy liczyli na to, że podpiszę i będę im jeszcze musiał zapłacić ponad 1900 zł.) Po telefonie do Pana Daniela żeby to poprawili. Poprawili kwotę ale zmienili faktyczne godziny, które spędziłem na platformie. Ponownie zadzwoniłem do Pana Daniela. Tym razem postanowił przestać odbierać ode mnie telefony. Dzwoniłem kilkukrotnie, o różnych porach dnia, pisałem smsa, że proszę o pilny kontakt i nic. Dopiero po napisaniu chamskiego maila do Tutlo Pan Daniel postanowił łaskawie napisać smsa, że nie było go w pracy jeden dzień. Pełen profesjonalizm :D. Jeden dzień, a ja przez 2 tygodnie się próbowałem skontaktować. Ponieważ nie otrzymałem poprawionego odstąpienia od nic nie akceptowałem i nie wiedziałem do samego końca czy moja umowa zostanie spłacona, czy nie. Na szczęście Tutlo wywiązało się i spłacili moją umowę w banku. Co do samego kursu również mam średnie uczucia. Z początku wyglądało to całkiem obiecująco, ale czym dalej tym wyglądało to słabiej. Czasami bywało tak, że czekałem na platformie po 30 min żeby się połączyć z nauczycielem i nikt nie był dostępny, po czym po prostu rezygnowałem tego dnia z nauki. Ciężko było trafić na nauczyciela, który potrafił poprowadzić lekcję ciekawie,a nie na odwal się. Na szczęście trafiłem na takiego. Dziękuję Kuba. Same kursy również mimo, że jest ich tak dużo to są bardzo podobne do siebie i zbliżone tematy. Czy się czegoś nauczyłem? Na pewno tak. Czy się otworzyłem na rozmowę? Na pewno tak. Czy poleciłbym komuś Tutlo? Na początku tak, w tej chwili nie

 5. Jasiek Reply

  Mój dzieciak uczy się w tutlo od pół roku i jest jak najbardziej happy z zajęć i lektora. Mnie ta metoda nie odpowiadała, ja wolę długie lekcje i inną metodę nauki. Dla dzieci polecam jak najbardziej.

 6. krzysztof Reply

  Moja żona wykupiła nam pakiet rodzinny. Niestety Tutlo działa w modelu biznesowym w konflikcie interesów z klientem. Tutlo zarabia najwięcej jak Ty tracisz najwięcej co znajduje odzwierciedlenie w ofercie. Regulamin i Umowa w szczególnych przypadkach zgodnie kc umożliwia jej zerwanie ale Tutlo świadomie nie zrywa umowy zgodnie z uprawnieniami klienta nawet jak oświadczenie i wniosek kieruje renomowana Kancelaria i popiera to niezbitymi argumentami prawnymi. Po prostu ignoruje argumenty prawne, ignoruje zapisy własnej umowy. Z premedytacją nie przestrzega umowy bo wartość sporu jest zbyt mała w stosunku do kosztów jego prowadzenia a Ty masz niezależną umowę kredytową więc płacić musisz. Statystycznie opłaca się im nie zwracać należnych klientowi środków i przymusić do podpisania ugody niezgodnej z własnym regulaminem i Umową. Niestety najtaniej dla klienta jest podpisać ugodę zamiast prowadzić spór sądowy więc strategia łamania prawa jest skuteczna. Jedynym lekarstwem na Tutlo może być UOKiK, chociaż z doświadczenia wiem, że to długotrwały proces ale wydaje się że dla zasady warto złożyć skargę. Może to skłonic tutlo do przestrzegania kc i swojej umowy.

 7. nie polecam Reply

  Ogólnie cały model biznesowy ok, natomiast forma sprzedaży to poprostu internetowa akwizycja – nie ma żadnego stałego cennika ani oferty. Musisz wypełnić formularz na internecie i oddzwania do ciebie miła Pani która cię umawia z „dydaktykiem” który jest zwykłym sprzedawcą. Spotkanie z dydaktykiem jest prowadzone w formie online, na którym cię wypytuje o cele i motywacje do nauki języka. Następnie prezentuje jedną 20 minutową lekcje próbną z native speakerem która dość fajnie wygląda. Sprawa się komplikuje gdy lekcja się kończy… zaczyna przedstawiać ci poszczególne warianty cenowe, a pierwsza propozycja to jakiś kosmos i całkiem przypadkowo w momencie omawiania oferty przychodzi ci sms z 40% zniżką i zaczyna to wyglądać znacznie lepiej, natomiast każdy wariant obligatoryjnie wymaga podpisania umowy na 2 lata co juz nie wygląda kolorowo. Po czym gość nawet sie nie pyta cze chcesz czy nie, każe ci skoczyć pod dowód osobisty bo zaraz będzie podpisywana umowa w formie ustnej. Gdy mówisz że chcesz sie jeszcze zastanowić nagle zmienia ton na bardziej roszczeniowy, gdy pytasz czy może podesłać umowę do wglądu nie ma takiej opcji. Jak się potem okazuje była to umowa kredytowa na 2 lata. Cały proces przypomina sprzedaż nic nie wartych garnków które swego czasu wciskano seniorom. Cena również jest inna dla każdego. Generalnie forma kursu bardzo fajna, ale to jak chcą to sprzedać to zwykłe oszustwo i zniechęciło mnie do uczestnictwa w kursie.

 8. Tomasz Reply

  Ogólnie cały model biznesowy ok, natomiast forma sprzedaży to porostu internetowa akwizycja – nie ma żadnego stałego cennika ani oferty. Musisz wypełnić formularz na internecie i oddzwania do ciebie miła Pani która cię umawia z „dydaktykiem” który jest zwykłym sprzedawcą. Spotkanie z dydaktykiem jest prowadzone w formie online, na którym cię wypytuje o cele i motywacje do nauki języka. Następnie prezentuje jedną 20 minutową lekcje próbną z native speakerem która dość fajnie wygląda. Sprawa się komplikuje gdy lekcja się kończy… zaczyna przedstawiać ci poszczególne warianty cenowe, a pierwsza propozycja to jakiś kosmos i całkiem przypadkowo w momencie omawiania oferty przychodzi ci sms z 40% zniżką i zaczyna to wyglądać znacznie lepiej, natomiast każdy wariant obligatoryjnie wymaga podpisania umowy na 2 lata co juz nie wygląda kolorowo. Po czym gość nawet sie nie pyta cze chcesz czy nie, każe ci skoczyć pod dowód osobisty bo zaraz będzie podpisywana umowa w formie ustnej. Gdy mówisz że chcesz sie jeszcze zastanowić nagle zmienia ton na bardziej roszczeniowy, gdy pytasz czy może podesłać umowę do wglądu nie ma takiej opcji. Jak się potem okazuje była to umowa kredytowa na 2 lata. Cały proces przypomina sprzedaż nic nie wartych garnków które swego czasu wciskano sie seniorom. Cena również jest inna dla każdego. Generalnie forma kursu bardzo fajna, ale to jak chcą to sprzedać to zwykłe oszustwo i zniechęciło mnie do uczestnictwa w kursie.

 9. Karina Reply

  Żenada

  Korzystam z oferty Tutlo od ponad pół roku, i gdyby umowa nie wiązała mnie na minimum rok już dawno zrezygnowałabym z ich usług. Poniżej przytaczam główne przyczyny mojej negatywnej oceny:
  – Większość lektorów jest na niezwykle niskim poziomie i pomimo bycia nativami, nie potrafią poprowadzić rozmowy na zadane tematy. Często również nie słuchają co się do nich mówi.
  – Rzadko zdarza się sytuacja że można wybrać z ilości większej niż 5 lektorów (reszta jest zajęta). Kiedy się już wielu wypróbowało, niesamowicie zawęża to możliwości.
  – W lekcjach są często błędy językowe lub gramatyczne, co jest naprawdę żenujące.
  – Przy wykupywaniu usługi sprzedawca zapewnia że będzie możliwość prowadzenia toru nauki. Nie ma.
  – Kiedy już podpiszesz umowę Tutlo przestaje odbierać do Ciebie telefony. Gdy już odbiorą, zapewniają, że rozwiążą problem i skontaktują się z Tobą z powrotem, co nigdy się nie dzieje.

 10. Agata Reply

  Szkoła jest dobra, ale dla ludzi którzy chcą doskonalić mowę i pogadać z native speaker. Dla ludzi, którzy dopiero się uczą to porażka. Czasem mam wrażenie, że lektor w ogóle mnie nie słucha. Nie ma tu sprawdzania i powtarzania wiadomości. Czasem sam lektor nie wie co dane słówko znaczy, nie potrafi wytłumaczyć… wtf? Jest tam dużo lektorów, którzy potrafią mówić po angielsku, ale mało którzy potrafią uczyć.
  Kursy grupowe to też nieporozumienie. Dzielą na grupy do ćwiczeń (co oczywiście jest super pomysłem) ale lektor nawet nie zajrzy, nie zapyta czy rozumiemy wszystko czy sobie radzimy, nie sprawdzi, nie poprawi błędów. Odsyła do oddzielnych pokojów i radźcie sobie….
  Obsługa klienta, gdy za dużo pytasz zaczyna cię olewać…
  Na pewno nie przedłużę umowy w tej szkole…

 11. Maciej K. Reply

  Kurs jak dla mnie bardzo w porządku, jeżeli ktoś jest naprawdę zdecydowany na naukę języka angielskiego. Jest dostęp do nauczycieli polskich i zagranicznych. Mogę ich zmieniać i uczyć się z ludźmi z Polski, Anglii, Stanów itp. Jeżeli ktoś nie boi się rozmawiać po angielsku, albo chce się nauczyć jest to naprawdę dobra opcja. Osobiście polecam

 12. Dorota - Dora Reply

  Bardzo fajny sposób na naukę angielskiego. Nie muszę nigdzie dojeżdżać, a lektorów mam pod ręką (telefonem). Są oni mili – niektórzy z trudniejszymi akcentami, ale nie ma nauki bez odrobiny wysiłku. Najfajniejszą rzeczą jest to, że to ja decyduję kiedy się uczę i nie muszę się już stresować, że gdy stoję w korku to przepadają mi zajęcia. No i nie muszę ze sobą targać żadnych wydrukowanych materiałów na zajęcia, ponieważ wszystko jest dostępne na platformie. Polecam ten kurs wszystkim miłośnikom wygody!

 13. Małgorzata Reply

  U mnie zajęcia polegały na tym, że musiałam wszystkiego nauczyć się sama, a lektor tylko sprawdzał, czy dobrze i wystawiał ocenę. Umowa jest tak skonstruowana, że pierwszy rok nauki to koszt 3/4 kursu, a drugi (kiedy można zrezygnować, to 1/4 kosztów).

 14. Przemysław Reply

  Przemysław

  Polecam poszukać innych opinii niż te tutaj;-)
  Umowa z bankiem, którą się zawiera, to rozwiązanie niekorzystne dla Uczestnika, co boleśnie odczułem.
  Poziom lektorów na ogoł dość średni.

 15. Iwona Reply

  Polecam szkołę Tutlo do nauki języka. Dzięki platformie możemy logować się i uczyć w dowolnym dla nas czasie. Lektorzy są różni, wszystko zależy od preferencji i znalezienia najlepszego sposobu na naukę dla siebie. Nauczyciele są otwarci na różne formy nauki, nie musi być to system nauczania proponowany tylko i wyłącznie przez Tutlo. Nauczyciele są również mili i zazwyczaj przygotowani, otwarci i pomocni. Polecam szkołę osobom, które w krótkim czasie chcą zacząć mówić po angielsku lub zrobić w krótkim czasie spory progres. Z Tutlo jest to możliwe !

 16. Darek Reply

  Witam Jestem pozytywnie zaskoczony zaangażowaniem i atmosferą podczas prowadzenia lekcji .
  Nie stresuję się jak dotychczas na innych kursach . Duży plus opisy lekcji przez lektora , zawsze można po nie sięgnąć a w czasie lekcji mogę się skupić na materiałach przygotowanych przez lektora . Mam nadzieje że wytrwam z dotychczasowym zapałem , którego wcześniej nie miałem
  Polecam

 17. Mike Reply

  Tutlo ceny i moja opinia

  Tutlo to bardzo fajna opcja nauki angielskiego dla moich dzieci. Lekcje są krótkie, ale przy dzieciach w takim wieku jest to zdecydowanie atut. Nie przepłacam za długie lekcje, na których córka się szybko nudzi i nic nie zyskuje. Lepiej mieć fajnego i dobrego lektora na krótkiej lekcji niż męczyć się z długimi zajęciami.
  Nasz lektor w Tutlo potrafi bardzo fajnie prowadzić te zajęcia online. Dziecko jest zainteresowane i chętnie współpracuje z nauczycielem.
  Zdecydowanie szkoła godna polecenia.

 18. Dorota Reply

  Dziwią mnie negatywne opinie o Tutlo, że drogo. Przecież nauka języka zawsze kosztowała i nie ma nic za darmo. Ceny są konkurencyjne i powiedziałabym, że dużo tańsze niż nauka w szkole, bo w końcu online oznacza mniejsze koszta. Naprawdę niektórzy to chcieliby wszystko za darmo. Ja z Tutlo jestem zadowolona, a jakbym nie była to zwyczajnie zmieniłabym szkołę. Moja córka się z nimi uczy, a ja jestem zadowolona z postępów w jej nauce. Mieszkamy w małym mieście i dla nas to super rozwiązanie. Nie trzeba jej wozić i tkwić w korkach. Dziecko po raz pierwszy w życiu nie narzeka na naukę, akurat lektorzy jej bardzo przypasowało. Jest zadowolona i widać, że to przyjemność. Polecam!

 19. Agnieszka Reply

  Zawsze warto. To zależy, jakie ktoś ma oczekiwania. Żaden lektor, choćby najlepszy nie nauczy języka, jeśli nie poświęcimy na niego czasu. Tutlo to dość fajna szkoła, a mi się trafili fajni lektorzy. Każda lekcja to była przyjemność, ale tez trud z mojej strony. Dla mnie super, przedłużam z pełnym przekonaniem umowę bo szkoła – kurs spełnił moje oczekiwania.

  • Gosia Reply

   Tutlo ma dobre podejście do dzieci. Moje niechętnie uczą się w szkole angielskiego, ale z Tutlo siedzą bardzo pilnie. Nauczyły się i poprawiły oceny w szkole. Co więcej, umieją się dogadać i przełamały opory w mówieniu. Będzie test na wakacjach 🙂 na pewno dostajemy z Tutlo jeszcze przez jakiś czas. Naraxie nie ma powodu do narzekania.

 20. Beata Reply

  Mieszane uczucia, trochę niekompetencji

  My płacimy dzielnie od póltora roku. Kiedyś nie było Tutlo dla dzieci, ale Pani zapewniała, że mają specjalistów. Wyobraźcie sobie, że specjalista od pięciolatków, które jeszcze nic nie mówią i udało się im powiedzieć byle jakie zdanie, poprawia to zdanie gramatycznie :O Czyli mówi zeby dziecko powtarzało. Czar pryska, dziecko zniechęcone. Dopóki była pani P. to było super, bo to jedyna osoba która pięknie prowadziła zajęcia, medal złoty! Ale jak jej zabrakło to wielka pustka. Wydzwaniałam parę razy, żeby polecili kogoś kto umie się bawić z dzieckiem, ale wciąż polecano mi osoby, które kazały otwierać obrazki i powtarzać, a jedna pani która się starała z RPA, wciąż przekładała spotkania. Inna pani mowila caly czas po polsku :O Niestety w końcu powiedziano mi – niech sobie pani sama szuka, wiec zaczelam poszukiwania, oczywiście w ramach moich płatnych minut musiałam wypróbowywać nauczycieli, czy się nadają, gdyż nie ma tam innego do nich kontaktu, wiec musiałam się łączyć. Moje bardzo chetne dziecko było wciąż bardziej rozczarowane. W końcu znalazłam i jestem zadowolona. Ale było to wszystko nieporozumieniem. Dodam jeszcze, ze pojawil sie w międzyczasie kurs dla dzieci i Pani ktora na kurs mnie namowila zapewniala, ze niedlugo sie pojawi i wreszcie bede zadowolona. Oczywiscie nikt nic nie zaproponowal, ale sama wyszukalam, ze jest juz kurs. Dzwonie wiec do pana (bo juz tamtej pani nie ma pod tym numerem), z radoscia, ze my chcemy przejsc na ten inny kurs – dla dzieci i co slysze – dla stalych klientow nie ma takiej mozliwosci. Prosze sobie kupic nowy kurs. O! Takze duzo dobrego, ale niestety malo profesjonalnie.

 21. Paulina Reply

  Opinia TUTLO

  Gorąco polecam 😊 świetna metoda nauki języka obcego 😊 szeroki wybór lektorów i native speakerów – bardzo fajna atmosfera w trakcie lekcji 😊 dodatkowo szeroki zakres tematów – każdy znajdzie coś dla siebie 😊

 22. Michał Reply

  Szczerze polecam platformę edukacyjna Tutlo. Rozwiązanie super dla osób uczących się o różnych porach.

 23. Marta Reply

  Super lektorzy! Można naprawdę rozkręcić się z mówieniem. Wiadomo, cenowo mogłoby być lepiej ale poza tym super

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sending