Language House – opinie

Language House Kielce

Language House to szkoła językowa, która ma swoją siedzibę w Kielcach. Oferuje naukę aż w sześciu językach i to dla osób w każdym wieku! Mogą uczyć się w niej dorośli, młodzież oraz dzieci. Co mnie zaciekawiło najbardziej to fakt, że do Language House można wysłać swoje dziecko już po ukończeniu 2 roku życia. Muszę przyznać, że ten wiek nauki języka angielskiego jako dodatkowego (nie w ramach piosenek śpiewanych w żłobku) wydał mi się to absurdalnie wcześnie. To jeszcze nawet nie przedszkolaki 🙂 

Angielski dla dzieci w Language House

Nauka angielskiego dla dzieci co prawda jest bardzo popularna i właściwie to „głupio” dziecka nigdzie nie posyłać, ale dwa lata to naprawdę wcześnie na tego typu inwestycje. Language House przekonuje jednak rodziców że, jeśli pociecha osiągnęła wiek 2 lat, to szkoła ma dla niej ofertę – zajęcia angielskiego metodą Teddy Eddie. Zaznaczam, że metoda wspiera się bogatą ofertą multimedialną. Muszę przyznać, że nazwa mnie zaintrygowała, a jak jeszcze dowiedziałam się, że jest to jeden z głównych atutów szkoły, postanowiłam dowiedzieć się o niej nieco więcej. 

Metoda Teddie Eddie - już dla 2 latków

Language House to jedyne w Kielcach licencjowane centrum metody Teddie Eddie. Tak przeczytałam na stronie szkoły. Na zajęcia przyjmowane są dzieci w wieku 2-7 lat. W opisie metody, jak przy każdej innej znalazłam zdanie „łączenie prawdziwej nauki z doskonałą zabawą”. Brzmi znajomo? Mam wrażenie, że niemal każda metoda nauki dzieci tak brzmi. Nauka przez zabawę, bardzo często wchodzą w to też ruch i śpiewanie piosenek.

Zalety metody Teddie Eddie

Dlaczego zatem ta metoda miałaby być lepsza od innych? Otóż, metoda obiecuje, że nasze dziecko nauczy się szybko mówić całymi zdaniami. „Lekcje są pełne prawdziwego, komunikacyjnego użycia języka, który uaktywniany jest poprzez to, co dzieci lubią najbardziej: gry, zabawy ruchowe, piosenki, historyjki, słuchowiska, karty obrazkowe.” Metodę Teddie Eddie stworzyły panie, które miały własne dzieci w wieku przedszkolnym i na nich testowały ten typ nauki. Oczywiście w ofercie szkoły czytamy o samych zaletach tej metody. Nie dość, że bogate słownictwo, urocze rymowanki napisane specjalnie dla Teddie Eddie to jeszcze stały kontakt rodzica z lektorem (lekcje otwarte). Najbardziej zapamiętałam jednak obietnicę mówienia całymi zdaniami. Metoda zapewnia także wsparcie multimedialne ( nie wiem, czy każdy rodzic dwuletniego, pięcio, czy nawet siedmioletniego dziecka będzie zadowolony z  tego, że jego maluch tkwi z nosem przy tablecie). Cena rocznego kursu na wiek 2-3 lata (który obejmuje raz w tygodniu 35 min lekcję) to 1135 zł. 

Language House - obozy językowe

Language House dla młodzieży ma ofertę nie tylko stacjonarnej nauki, ale także obozów językowych. Obozy językowe dla dzieci i młodzieży to bardzo pożądana forma nauki „żywego języka”. W przypadku obozów, mamy do czynienia z ofertami nieco bardziej spersonalizowanymi, ale Language House jeździ tylko ze sprawdzonymi biurami podróży (patrz obietnica na stronie). Wyjazdy językowe organizowane są nie tylko w okresie wakacyjnym, ale także zimowym. Narty i windsurfing to coś, na co można liczyć, jeśli tylko dysponuje się grubym portfelem. Obozy językowe organizowane są na terenie Polski (opcja zdecydowanie tańsza) oraz w bardziej odległych krajach. Language House zachęca do kontaktu i zapoznania się z wyjątkowo bogatą ofertą.

Language House - opinie

Jeśli chodzi o opinie na temat Language House to nie znalazłam zbyt wielu. Kilka pochlebych, ale na stronie FB szkoły. Nie mam zatem pewności, czy ewentualne „niepochlebne” nie zostały zmoderowane. Na pewno dobrymi inicjatywami jest to, że szkoła co jakiś czas angażuje się charytatywnie i prowadzi bezpłatne kursy dla pracowników centrum handlowych lub w szkołach. Jeśli macie jakieś doświadczenie z tą placówką, podzielcie się opinią. 

Language House

Nazwa szkoły: Szkoła Language House Kielce

Opis: Kielce, al. IX Wieków Kielc 2a (III piętro); Filia LH Ślichowice

Autor: Jezykowaszkola.pl

Rodzaj kursu: stacjonarny

Forma kursu: stacjonarny

Czas kursu: PT4H

Płatność za kurs: płatny

Cena lekcji od: 50

Waluta: PLN

Szkoła: Language House

Logo szkoły:

[ Więcej]

Opis szkoły

Language House Opinie

Language House to szkoła językowa z siedzibą w Kielcach , która istnieje od 2001 roku. Uczą się w niej dzieci, młodzież oraz dorośli. Language House reklamuje się jako jedyne w Kielcach akredytowane centrum metody Teddy Eddie. To metoda nauki angielskiego dla dzieci. Szkoła korzysta także z nauki angielskiego on-line –  uczniowie mogą poznawać nowe słownictwo za pomocą aplikacji “Fiszkoteka LH”. Zapewnia nieszablonowe podejście do ucznia, kreatywne lekcje oraz obiecuje sprostać wszelkim nietypowym wymaganiom.

Overall
2,5
  • Oferta szkoły
  • Kadra lektorów
  • Wielkość grup
  • Cena kursu
Sending
User Review
4,33 (3 votes)
Comments Rating 0 (0 reviews)

Pros

  • długoletnia tradycja
  • angielski dla dzieci i metoda Teddy Eddie
  • native speakerzy
  • przygotowania do egzaminów gimnazjalnego i maturalnego
  • aż 6 języków w ofercie, w tym rosyjski i hiszpański

Cons

  • mało atrakcyjna oferta dla dorosłych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sending