Szkoły językowe Poznań – Ranking i Opinie

Szkoły Językowe Poznań – Poznań to wiele turystycznych atrakcji. Symbolem miasta jest ratusz renesansowy na Starym Rynku z charakterystycznymi koziołkami. Poznań to także przepyszny rogal świętomarciński. Miasto wciąż się rozwija, stawiając na przemysł, handel, logistykę i turystykę.

Szkoły językowe w Poznaniu – nie ma o nich zbyt wiele opinii w sieci. To nieco dziwi, bowiem wcale nie jest ich mało. Wręcz przeciwnie – szkół języka angielskiego jest w Poznaniu pod dostatkiem. Tak, jak i w każdym innym mieście. Swoją siedzibę ma popularna szkoła (sieciówka) Profilingua, która w swojej ofercie ma naukę aż 10 obcych języków, w tym języków skandynawskich. Godną uwagi może być działająca przy Wyższej Szkole Bankowej, szkoła FORWARD. Akcent, Akces Benefit, Global House, oddział Berlitz – to popularne szkoły angielskiego. Która z nich najlepsza? Liczymy na wasze opinie i rekomendacje. Czekamy na opis doświadczeń, zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych.

Poznań to nie tylko angielski. Okazuje się, że miasto to ma nadzwyczaj bogatą ofertę innych języków, głównie tych z Półwyspu Iberyjskiego. Weźmy na przykład pierwszą z brzegu szkołę na literę „A” – Azulejo  to nauka hiszpańskiego na wysokim poziomie. Boost Club to placówka, która obiecuje rozgadać nawet tych najbardziej opornych kursantów i to w dwóch językach – angielskim i niemieckim. Dante Aligieri to szkoła specjalizująca się w języku włoskim. Podobnie, DOM Bretanii, który oprócz włoskiego ma w swojej ofercie hiszpański i portuglalski. Jest w czym wybierać i ta różnorodność niezmiernie cieszy.  Mam nadzieję, że z czasem uda nam się dotrzeć do każdej z tych szkół i napisać o nich opinie. Czekamy także na opinię od mieszkańców tego pięknego miasta. 

Szkoły językowe Poznań

Ranking Szkół Jezykowych Poznań

Skoro turystów przybywa, to warto umieć się z nimi porozumieć. W Poznaniu nie brakuje jednak szkół językowych, które otwierają komunikację. Ale jak w morzu ofert znaleźć te jedną, jedyną? Przedstawiamy nasz subiektywny ranking szkół językowych w Poznaniu. Top 5.

Szkoła

Zalety

Ranking

Strona WWW

1. Fluentbe

Fluentbe
 • Lektorzy z całego świata
 • Świetne opinie
 • Przyjazne zasady
95%

2. Active Study

 • Kursy online
 • Szeroka oferta
 • Kursy skype
92%

3. Alfa Direct

 • Lekcje próbne
 • Pakiety
 • Oferta angielskiego
89%

4. Kontakt - Centrum

Kontakt Centrum Języków Obcych
 • Kursy indywidualne
 • Kursy wakacyjne
 • Zajęcia dla firm
85%

5. Szkoła Językowa Papuga

 • Kursy dla dzieci
 • Półkolonie
 • Obozy językowe 
83%

Szkoły Językowe Poznań - Opinie

Szkoły językowe Poznań – poniżej przedstawiamy opinie o najlepszych szkolach językowych w Poznaniu. Informacje zostały zaczerpnięte głównie z sieci oraz z grup językowych na Facebooku. Liczymy, że uzupełnicie wraz z nami informacje. Każda opinia mile widziana! Zachęcamy gorąco do zostawienia rekomendacji, gdzie warto rozpocząć, bądź kontynuować edukację z języka obcego. Zapoznaj się z naszym rankingiem, zostaw komentarz, który pomoże innym dokonać najlepszego wyboru. 

Active Study Poznań Szkoła językowa

Active Study w Poznaniu zaprasza na kursy angielskiego, niemieckiego, norweskiego, polskiego. Szkoła oprócz standardowych kursów oferuje także – coraz bardziej popularne – kursy online. Szkoła praktykuje także lekcje z lektorem lub native speakerem przez Skype. Poczta mailowa to główne źródło komunikacji z kursantem. Ten sposób nauki na pewno przypadnie do gustu tym osobom, które marzą o nauce bez wychodzenia z domu. Bez uporczywych dojazdów i marnowania czasu w korkach. To opcja dla wszelkiego rodzaju współczesnych nomadów oraz dla osób zabieganych. Świeżo upieczeni rodzice, głównie matki, mogą także ucieszyć się z takiego rozwiązania. Uczysz się kiedy chcesz i na swoich zasadach. A wszystko to pod okiem profesjonalnych lektorów.

Rewelacyjna szkoła- po raz pierwszy nauka języka stała się przyjemnością! Bardzo szeroka oferta językowa, niezwykle ciepła i domowa atmosfera. Polecam z całego serca każdemu- zarówno ludziom uczącym się od podstaw, jak i kursy biznesowe oraz specjalistyczne!
Maria B
Studentka

Alfa Direct Centrum Językowe

W ofercie szkoły znajdziemy kursy z języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego. Na lekcje francuskiego i rosyjskiego także możesz się zapisać w Alfa Direct. Dobrym rozwiązaniem proponowanym przez szkołę są darmowe lekcje próbne. Można na spokojnie spróbować i podjąć decyzje. To zapobiega wyrzucaniu pieniędzy w błoto. Nie ma także konieczności płacenia za cały rok kursy. Istnieje możliwość wykupienia pakietów lekcyjnych. To bardzo wygodna opcja dla tych, którzy nie są przekonani, że chcą się uczyć cały rok. Być może mają konkretny problem do rozwiązania. Sami mają możliwość zdecydowania czego chcą się uczyć i w jakiej kwestii potrzebują pomocy. Taka elastyczność na pewno spodoba się wielu osobom ubiegającym się o pracę, mającym napisać pilny konspekt lub prezentację w języku obcym. 

Świetna atmosfera jest największym plusem zajęć w tej szkole. Lekcje były przezabawne. 🙂 Każdy lektor, z którym miałam zajęcia był profesjonalny i bardzo dobrze przekazywał swoją wiedzę. Bardzo szybko zauważyłam efekty poprawy języka.
Paulina P
Uczennica

Kontakt - Centrum Języków Obcych

W Kontakcie znajdziemy, zarówno zajęcia indywidualne, jak i kursy grupowe. W zależności od tego, co kto woli. Języka obcego w szkole Kontakt możesz uczyć się także podczas kursów wakacyjnych oraz wyjazdów zagranicznych. Ale to jeszcze nie wszystko. Jeśli prowadzisz firmę to szkoła Kontakt ma w swojej ofercie szkolenia dla pracowników. Może to być w siedzibie szkoły lub z dojazdem na miejsce. I znów ta różnorodność. Na angielskim świat się nie kończy. W poznańskim Centrum Języków Obcych możesz nauczyć się w aż 8 języków. Angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego, włoskiego, portugalskiego, rosyjskiego i kataloński. Znajdzie się także kurs polskiego dla obcokrajowców, którzy odwiedzą Poznań.
Katarzyna uważa, że w szkole Kontakt są bardzo energiczni lektorzy hiszpańskiego. „Nauka to przyjemność mimo późnych godzin. Cenowo bardzo korzystnie!”

Szkoła Językowa Papuga

Angielski, hiszpański i niemiecki nie muszą być już zmorą Twojego dziecka. Szkoła Językowa Papuga prowadzi dedykowane dzieciom i młodzieży zajęcia właśnie z języka angielskiego, hiszpańskiego i niemieckiego. Dorośli i firmy też znajdą kursy dla siebie. A może by tak zapisać dziecko na półkolonię lub obóz językowy? Szkoła Papuga daje takie możliwości. Warto na bieżąco śledzić ofertę i szukać atrakcyjnych pakietów promocyjnych. Szkoła zapewnia także korepetycje. Uczniowie i ich rodzice powinni być z tego powodu zachwyceni! Lektorzy potrafią sprawić, że nauka staje się przyjemnością i dziecko samo się będzie do niej garnąć. Bo nauka angielskiego, hiszpańskiego lub niemieckiego może być świetną zabawą. 

"Papuga to miejsce, które nie dość, że wspaniale uczy języka angielskiego to jeszcze bawi. Szczerze polecam proponowane przez szkołę półkolonie, z których dzieci były zachwycone. Przemyślana tematycznie zabawa. Przemiłe Panie lektorki. Kreatywne gry i zadowoleni uczestnicy, którym czas tak szybko biegł, że następnego dnia z ochotą wracały, by dobrze się bawić.... a przy okazji poznawać język. Zachęcam wszystkich!"
Monika W
Kursantka

Enjoy - szkoła języków obcych

Bardzo ważna jest w trakcie nauki atmosfera i poczucie komfortu. Nie można się uczyć w miejscu, którego po prostu nie lubimy. Dlatego Wioletta J. w szkole językowej Enjoy ceni sobie świetną atmosfera. Podkreśla także zakres materiałów dopasowany do potrzeb, znających się na robocie lektorów i pyszną kawę. W szkole mamy do wyboru zajęcia indywidualne, kursy grupowe lub naukę języka obcego w siedzibie Twojej firmy. W szkole Enjoy nauka odbywa się w oparciu o metodę komunikatywną. Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź szkołę, dowiedz się więcej. My zdradzimy jedynie, że ma ona na celu dać uczniom praktyczne umiejętności porozumiewania się w danym języku. Bariery w mówieniu znikną nim się nawet spostrzeżesz.