York School of English – opinie

York School of English - co to za szkoła?

York School of English to jedna z najstarszych szkół w Polsce, której siedziba jest w Krakowie. Założona w 1991 roku. Szkoła prowadzi nauczanie kompleksowe. Oznacza to, że kursy w niej znajdzie niemal każda grupa wiekowa. YORK to kursy angielskiego dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz kursy biznesowe dla firm. 

YORK może używać znaku „Recognized by PASE”. Ale to nie wszystko. Ma też prawo używać międzynarodowego znaku Quality English-The Best Independent Language Schools. A te wszystkie znaki to nie byle co. To dowody najwyższej jakości nauczania.

YORK - opinie

Szkoła stawia przede wszystkim na jakość nauczania. Wszelkie metody stosowane przez lektorów są poddawane audytowi PASE co trzy lata. To świadczy o nieustannym rozwoju i nowoczesnym podejściu do nauki języka. 

Większość opinii na temat szkoły jest pozytywnych. Słuchacze na ogół są pełni uznania i zachwytu, ale zdarzają się i tacy, którzy nie polecają placówki. Jedna z  firm ocenia szkołę YORK bardzo wysoko: „Zdecydowanie polecam. Zgłosiliśmy się do York z prośbą o zajęcia grupowe z języka angielskiego dla naszych pracowników. Szkoła zrobiła dokładne testy (osobiste z każdym pracownikiem) badające poziom języka, a następnie zaproponowała 3 grupy w zależności od obecnego poziomu. Wszyscy nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z native speakerów (…)” Iwona, jako rodzic, również jest pod wrażeniem: „Bardzo dobra szkoła, wysokie kwalifikacje lektorów i skuteczne metody nauczania. Mój syn chodzi tam na zajęcia od siedmiu lat, naprawdę świetnie mówi po angielsku, czasem mam wrażenie, że lepiej niż po polsku :)”

Bywa, że niektórzy rodzice narzekają na słabe warunki lokalowe oraz skracanie lekcji przed czasem. Są to opinie sprzed 6 miesięcy i liczymy, że od tego czasu te kwestie uległy poprawie. Oli: „Nie polecam, szkoła cenowo droga w szkole 1 kaloryfer na całe piętro (…) Uczęszczaliśmy do szkoły York pół roku i z czystym sercem mogę każdemu odradzić.” Inny rodzic: „Bardzo słaba szkoła … Lektorzy zmieniają się i mówią, że ich traktowanie jest katastrofalne… Jakość do ceny zbyt wysokiej bardzo marna (…) Zajęcia co chwila skracane o kilka minut i po roku okazuje się, że miesiąc płacimy za frajer… Lektorzy niektórzy słaby angielski , często spóźnieni”. 

Gdybyście mieli swoje opinie na temat szkoły YORK, to śmiało napiszcie. Chcielibyśmy, aby nasza strona zawierała możliwie jak najbardziej aktualne informacje.

YORK co ich wyróżnia?

Przede wszystkim długoletnia obecność na rynku szkół językowych. Czy coś jeszcze warto wiedzieć o szkole?

Szkoła YORK stara się być zawsze na bieżąco i reaguje w miarę możliwości na zapotrzebowanie rynku. Angielski online jest na stałe zapisany w ofercie. Ceny lekcji online zaczynają się już od 18zł/h. Na ten moment możliwe są także zapisy online, rozwiązywanie testu poziomującego oraz wirtualny spacer po budynku, jeśli ktoś wolałby naukę stacjonarną. Na stronie szkoły umieszczony jest też filmik, z którego przyszły słuchacz może dowiedzieć się, czego może spodziewać się po szkole. Nauka odbywa się w budynkach własnych szkoły, i jak zapewnia pani dyrektor, to sprawia, że ceny mogą być konkurencyjne. 30 lat doświadczenia w nauczaniu – to też jest wielka zachęta do odwiedzenia szkoły i zapoznania się z jej ofertą. A co do samej oferty, to każdy słuchacz dostaje indywidualną propozycję kursu, który powinien spełnić jego oczekiwania. 

York School of English

Nazwa szkoły: York School of English

Opis: Kraków

Logo szkoły: YORK School of English

[ Więcej ]

Opis

YORK School of English to szkoła założona w 1991 roku, w Krakowie.  Stworzyli ją nauczyciele z Polski, Wielkiej Brytanii oraz USA. Funkcjonuje ona w ramach PASE. Oznacza to, tylko jedno. Po szkole można oczekiwać wysokiego poziomu. PASE jest bowiem jedyną organizacją w Polsce, zajmującą się nadzorowaniem i promowaniem standardów w nauczaniu języka angielskiego. Szkoła YORK oferuje kompleksową naukę angielskiego – dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz dla firm.

Overall
1,8
 • Oferta szkoły
 • Kadra lektorów
 • Wielkość grup
 • Cena kursu
Sending
User Review
4 (1 vote)
Comments Rating 1 (1 review)

Pros

 • kompleksowa nauka angielskiego 
 • wysoki poziom nauczania
 • angielski dla firm

Cons

 • tylko Kraków

1 Comment

 1. Daniel Reply

  Opinia o York

  Chodziłem do Yorku przez niespełna rok na zajęcia z poziomu C1, w zamiarze przygotowujące do egzaminu CAE.

  Na wstępie mój poziom umiejętności to B2+, głównie jestem samoukiem i umiejętności w zakresie angielskiego pochodziły głównie z czytania, słuchania, oglądania oraz rozmów z zagranicznymi znajomymi.

  Niestety w trakcie moich zmagań w Yorku, nieszczególnie podniosłem swój poziom angielskiego, a co gorsze, nie zostałem w odpowiedni sposób przygotowany do zadań egzaminacyjnych, dla przykładu: część pisemna w trakcie lekcji pokryła tylko zakres pisania eseju, o drugiej części (raport, list, opinia) nie było nawet mowy. Tzw. sekcja Use of english okazała się przerabianiem zadań, miast tłumaczyć zasady na bazie których należy zadania rozwiązywać – taką aktywność równie dobrze mógłbym wykonywać sam przy posiadaniu klucza.

  Z perspektywy czasu widzę, że uczestniczenie w tych lekcjach było stratą 2,5h tygodniowo, które jeśli poświęcone na samodzielne przerabianie podręcznika, przyniosłoby znacznie bardziej pozytywny skutek. Niestety należy wspomnieć, że nie była to tylko strata cennego czasu, ale również pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sending