Szkoły językowe Zielona Góra

Zielona Gora szkoly jezykowe
Fot: Wikimedia

Zielona Góra - miasto wina

Zielona Góra to polska stolica wina. To zasługa bogatych tradycji winiarskich. Dodatkowo patronem miasta jest św. Urban I. W tradycji chrześcijańskiej patron winiarzy, ogrodników, winnej latorośli. W latach 90. narodził się w Zielonej Górze fenomen kabaretów. Tak zwane zielonogórskie zagłębie kabaretowe. Obecnie w mieście studiuje ok. 11 tys. studentów. A Zielona Góra to zabytki, muzea, imprezy cykliczne oraz winobranie.

Ranking szkół języków obcych - Zielona Góra

Język angielski jest obecnie wszechobecny. Nie omija też Zielonej Góry. Dodatkowo miasto położone jest blisko granicy z Niemcami. Nie da się zatem funkcjonować i rozwijać bez znajomości języków obcych. Ale którą szkołę wybrać? Jaki model nauki? Najważniejsza jest wewnętrzna motywacja. To pierwszy krok na drodze na zgłębienia języka obcego. Poniżej przedstawiamy nasz subiektywny ranking top 5 szkół języków obcych w Zielonej Górze. Jesteś zainteresowany? Sprawdź koniecznie!

Szkoła

Zalety

Ranking

Strona WWW

1. Native Station

native station logo
 • Business English
 • Atmosfera
 • Niewielkie grupy
92%

2. JAGO

jago logo szkola jezykowa
 • 9 języków obcych
 • Kursy online
 • 20 lat doświadczenia
89%

3. KLUB JĘZYKOWY

klub szkola jezykowa logo
 • Małe grupy
 • Kadra
 • Dodatkowe konsultacje
88%

4. Lingua Viva

lingua viva logo
 • Metoda direct
 • E-learning
 • 17 lat doświadczenia
85%

5. English Lessons

english lessons logo
 • Wyjazdy do Wlk. Brytanii
 • Kursy wakacyjne
 • Małe grupy
85%

Native Station

Jak sama nazwa sugeruje w tej szkole stawia się na „żywy język”. Aby móc płynnie porozumiewać się w danym języku obcym należy od początku nauki mięć okazję się z nim osłuchać. I po prostu próbować konwersować. Szkoła Native Station prowadzi kursy zarówno dla dzieci, nastolatków i dorosłych. Wiele poziomów zaawansowania. Zajęcia w grupach oraz indywidualne. Kursy przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty i matury z języka angielskiego.

JAGO Ośrodek Nauczania Języków Obcych

W szkole językowej JAGO możesz mieć lekcje z 9 języków obcych. Angielski i niemiecki to standard. Ale nauka szwedzkiego i arabskiego? Lekcje dla siebie znajdą też obcokrajowcy, którzy chcą mówić po polsku. JAGO oferuje bogatą ofertę. Kursy weekendowe, wakacyjne. Kursy dla dzieci oraz dla firm. A jeśli ktoś nie lubi się uczyć w grupie? W JAGO znajdzie lekcje indywidualne.

KLUB JĘZYKOWY Adriana Jagodzińska

„Rzadko można czerpać taką przyjemność z zajęć językowych, jaką ja czerpałem podczas
lekcji-spotkań w klubie. Uczyłem się angielskiego na wielu kursach, ale ten był najlepszy i jedyny w swoim rodzaju”. Tak ocenia Klub Językowy Wojciech M. W Klubie odbywają się lekcje z trzech języków obcych. Angielski, niemiecki i hiszpański. Co wyróżnia Klub Językowy od tradycyjnych szkół? Powstał z pasji nauczania i całkowicie przekreśla nudne lekcje. Atutem miła, klubowa atmosfera.

Lingua Viva

Szkoła buduje swoje doświadczenie do 2002 roku.Od 2013 roku posiada akredytację Kuratorium Oświaty.  W ofercie szkoły znajdują się zajęcia zarówno dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.  Lekcje dla dzieci stanowią naukę poprzez zabawę. Istotne są wszystkie umiejętności językowe. Mówienie, czytanie, słuchanie i pisanie. Lingua Viva to trzy języki obce: angielski, niemiecki i francuski. Szkoła proponuje kilka wariantów cenowych.

English Lessons

Niezależnie czy rozpoczynasz, czy kontynuujesz przygodę z językiem angielskim. W szkole English Lessons odbywają się kursy na wszystkich poziomach zaawansowania. W ofercie zajęcia indywidualne oraz grupowe. Podczas zajęć grupowych wykorzystywana jest metoda dramy. Czyli metoda multisensoryczna, która całkowicie angażuje słuchaczy. Doskonała okazja do trenowania sytuacji językowych. Nie masz czasu na naukę w ciągu roku szkolnego? Skorzystaj z kursów wakacyjnych w English Lessons. A jakie opinie zgarnia English Lessons? Kama K. pisze na przykład tak: „Rewelacyjne miejsce by rozpocząć lub kontynuować naukę języka angielskiego”.