Da Vinci’s International Schools Opinie

Da Vinci International Schools to nowa prywatna szkoła na mapie edukacyjnej Krakowa. Szkoła znajduje się w bardzo dogodnej lokaliazacji przy ulicy Pilotów 4C. Oferuje szkołę podstawową z językiem angielskim jako językiem wykładowym oraz liceum ogólnokształcące.

Da Vinci's International Schools - początki

Da Vinci’s IS” prowadzi ta sama firma, która rozbudowała popularną sieć przedszkoli „Pod Magnolią”. Cztery lata temu właścicielka przedszkoli Justyna Pacuła rozszerzyła swoją działalność. W ten sposób powstała English Primary School. Mała szkoła mieści się w nie tak atrakcyjnej lokalizacji jak Da Vinci, bo przy ulicy Podbipięty. Atutem szkoły stały się jednak dowozy dzieci. Zniwelowały one niedogodności związane z dalekim dojazdem, przyczyniając się do rozwoju szkoły.

Oczywiście, jak to zwykle bywa, na początku działalności nie obyło się bez problemów. Szkoła jednak szybko się rozwijała, a dzieci miały wiele atrakcyjnych zajęć dodatkowych (w cenie szkoły) i wcale im się nie spieszyło do domu. Pracujący rodzice mogli po szkole spędzić czas z dzieckiem, bo praca domowa była odrobiona podczas Homework’u o godzinie 15.00. Zapewne dzięki temu właściciele postanowili zainwestować w nowy budynek w lepszej lokalizacji.

Da Vinci's International Primary School

Da Vinci's przy Pilotów

Szkoła wybrała na swoją siedzibę całkiem duży budynek przy ulicy Pilotów 4C. Budynek docelowo idealny na szkołę. Wymagający jednak sporo pracy przystosowawczej.

Plany zostały ogłoszone już niemal dwa lata temu. Przez ten czas jednak przy Pilotów niewiele się działo. Z niewiadomych względów szkoła nie powstawała mimo pierwszych reklam już na rok szkolny 2017/18. Szkoła jednak nie przeprowadziła wtedy ostatecznej rekrutacji więc obyło się bez problemów. Schody zaczęły się dopiero w 2019 roku.

Da Vinci's International Schools Opinie

Da Vinci’s International Schools wystartowała zgodnie z planem w dniu 2. września. Pierwszym krokiem, który wydawał się nieco dziwny, była organizacja rozpoczęcia roku szkolnego w Teatrze Ludowym. Dlaczego przy otwarciu nowego budynku się nim nie pochwalić? Dlaczego zamiast tego przenieść uroczyste otwarcie w inne miejsce?

Prywatna szkoła nieprzygotowana 

Powód jest oczywisty. Szkoła po prostu nie była gotowa na rozpoczęcie roku.  W momencie pisania tego tekstu nadal ma sporo braków. Dyrekcja i właściciele szkoły nie dotrzymali terminów i obietnic wobec rodziców. W czerwcu zapewniali zaniepokojonych brakiem postępu prac remontowych rodziców, że wszystko idzie zgodnie z planem.

Rzeczywiście w lipcu i sierpniu prace ruszyły. Jednak już wtedy wiadomo było, że zadanie jest nierealne. Wszystko wskazuje na to, że dyrekcja i właściciele szkoły świadomo nie powiedzieli wszystkiego rodzicom. Nic w tym dziwnego.

Gdyby rodzice wiedzieli, że od września dzieci pójdą do nadal remontowanego budynku (bez sali gimnastycznej) zapewne część z nich poszukałaby w trakcie wakacji innych szkół. Da Vinci’s Schools nie mogło sobie na to pozwolić. Lepiej więc było ukryć szczegóły opóźnień i utrzymać uczniów. W efekcie dzieci zaczęły rok szkolny na jednym z pięter, podczas gdy na pozostałych nadal trwały remonty.

Podobnie rzecz ma się w otoczeniu szkoły. Brak boiska, placu zabaw czy jakiegokolwiek miejca dla dzieci na świeżym potwietrzu. Brak sali gimnastycznej. Brak stołówki. Brak nawet dzwi w toaletach to rzeczywisty obraz Da Vinci’s w pierwszych tygodniach września. 

Da Vinci's Internationals Schools - Nauczyciele

Nieprzygotowany budynek to nie jedyny problem nowej szkoły. Z docierających do nas sygnałów wiemy, że przed tym rokiem szkolnym z pracy zrezygnowało przynajmniej 4 nauczycieli. Jak na ciągle małą placówkę jest to spory ubytek. Z dnia na dzień odeszło bowiem pół kadry.

Oczywiście w obecnej sytuacji szkolnictwa problemy z nauczycielami to żadna nowość. Można by jednak spodziewać się, iż w prywatnej szkole powinno to wyglądać inaczej. Co gorsza wygląda na to, że w połowie września nadal nie udało się uzupełnić tych braków.

Da Vinci's International Schools - Zajęcia dodatkowe

Jedną z zalet zarówno English Primary School jak i Da Vinci’s są zajęcia dodatkowe. Z roku na rok jednak oferta ich wydaje się być bardziej uboga. Ewidentna jest też tendencja do wprowadzania coraz większej liczby zajęć płatnych zamiast tych darmowych.

Cena czesnego w Da Vinci's

Na stronie samego Da Vinci’s brak aktualnych informacji o cenie czesnego. Znaleźć je możemy natomiast na stronie English Primary School. Czesne w standardowej ofercie wynosi 2,750 zł.

Czesne nie uwzględnia wyżywienia, które jest dodatkowo płatne w kwocie 15 zł za dzień. Nie uwzględnia również dowozu dzieci.

Na tle innych prywatnych szkół, cena jest zdecydowanie wysoka.

Da Vinci's w roku szkolnym 2020/21

Rok szkolny 2020/21 w Da Vinci’s International School to rok kolejnych wyzwań. Kadra nauczycielska nadal jest zmieniana niemal każdego miesiąca. Co więcej mimo zapewnień dyrekcji w szkole nadal brak sali gimnastycznej, czy chociażby pomysłu jak taka sala miałaby wyglądać. 

Da Vinci's International Schools - Opinia i Podsumowanie

Na pierwszy rzut oka Da Vinci’s to super szkoła ze świetnym poziomem nauczania i masą zajęć dodatkowych. Zajęcia prowadzone w pełni po angielsku, dowozy, szeroka oferta zajęć dodatkowych. Brzmi imponująco.

Realia jednak w chwili obecnej odbiegają od tych sloganów i obietnic. Kadra nauczycielska jest często rotowana a budynek szkoły krótko mówiąc nie przygotowany. Wszystko to odbija się na ofercie szkoły, którą tak naprawdę trudno w tej chwili komukolwiek polecić. Zwłaszcza w sytuacji kiedy cena czesnego należy do jednej z najwyższych w Polsce.

Da Vinci's International Schools Kraków
da vinci's international schools krakow

Place Name: Da Vinci's International Schools Kraków

Place Description: Kraków

Opis szkoły

Da Vinci’s International Schools wraz z English Primary School to nadal nowa na mapie Krakowa instytucja edukacyjna. Stworzona przez właścicieli przedszkoli „Pod Magnolią” szkoła rozpoczęła działalność od września 2019. 

Overall
3,1
 • Oferta szkoły
 • Kadra lektorów
 • Wielkość grup
 • Cena kursu
Sending
User Review
4,13 (15 votes)
Comments Rating 0 (0 reviews)

Pros

 • Angielski językiem wykładowym
 • Dowozy do szkoły prywatnym busem 
 • Małe klasy 
 • Wyżywienie 

Cons

 • Brak sali gimnastycznej
 • Niedoświadczona kadra 
 • Wysokie czesne 
 • Podział na dwa budynki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sending